B7V i martwe piksele

Udało mi się na pewnym przekręcie załatwić podbitą kartę gwarancyjną. Wysłałem do sklepu gdzie zamawiałem telewizor 2 lata temu zdjęcie strony gwarancji gdzie trzeba uzupełnić. Oni sobie to wydrukowali, wypełnili i wysłali mi skan tego. Ja wysłałem to do serwisu, który odmówił mi przyjęcia naprawy właśnie przez brak tego... Ciekawe czy się uda :p fizycznie nie będę posiadał karty gwarancyjnej podbitej
 

Rodrik_AR

New member
Jak się uprą na okazanie oryginału to też możesz uzupełnić. Kurier w obie strony do sklepu wyniesie około 30 zł Ważne, że naprawa zgłoszona w terminie.
Daj koniecznie znać jak się sprawa zakończyła
 

jarek9306

New member
Reklamacja z powodu martwych pikseli jest trudna,całe szczęście,że to LG,bo tam jest najbardziej wyrozumiały serwis ze wszystkich.

Zgadza się serwis LG całkiem spoko. Ja też miałem wymienianą matrycę po 2 miesiącach ze względu na bardzo uciązliwy vertical banding. Musiałem się trochę pokłócić ale ostatecznie wymienili matrycę. Ja bym próbował nic nie stracisz.
 
Dzwonił dzisiaj serwis i jutro przyjadą z częściami, także wymiana matrycy. Trochę szkoda mi teraz. Mam co prawda 12 martwych pikseli ale żadnych powidoków. Co jeśli trafię na gorszą i będę miał wypalenia ? Akurat dziwne bo katuję tego oleda dziennie po 10h grami i nic. Żadnych powidoków czy wypaleń.

Co z indywidualnymi ustawieniami ? Muszę gdzieś sobie na kartkę pospisywać? Czy gdzieś to będzie zapamiętane?
 

Moki

New member
widziałem gdzieś na youtube jak gościowi matryce wymieniali to cała elektronike zostawili stara wiec ustawienia powinny zostać

o tu mam link w sumie youtube.com/watch?v=9l6pZvrhYyY&t=
 
Czytałem na zagranicznych forach, że Ci co niedawno też mieli wymienioną matrycę to w B7 dostali matrycę z 2019 roku i nowy board czyli płytę główną... yez... to już nie mogli dać nowego tv ?
Pytanko... a serwisant będzie sprawdzał czy wszystko chula i nie ma wypaleń etc na nowej matrycy ?
 
Matryca wymieniona. Czy coś się różni ? Sam nie wiem... może bardziej ciemna ? I nie jest aż taka śliska jak poprzednia. Zauważyłem jak przecierałem ściereczką. Oby trochę posłużyła. No ale już znalazłem jednego piksela wypalonego na czerwieni... eh. Żadnego papierka nie dostałem. Jest na to jakaś gwarancja?
 

unky

Member
Dzisiaj jestem po wymianie TV - starego B7V wymienili mi na nówkę B9SLA i kolejne dwa lata gwarancji :) Powód - powidoki obrazu o czym mowa w tym wątku. Rok temu wymienili mi matrycę na nową, tym razem wymienili mi TV na nowy zupełnie nowy model:)

Kiki: jest szansa na parametry do kalibracji dla nowego B9?
 
Ostatnia edycja:

promil_one

New member
Dzisiaj jestem po wymianie TV - starego B7V wymienili mi na nówkę B9SLA i kolejne dwa lata gwarancji :) Powód - powidoki obrazu o czym mowa w tym wątku. Rok temu wymienili mi matrycę na nową, tym razem wymienili mi TV na nowy zupełnie nowy model:)

Kiki: jest szansa na parametry do kalibracji dla nowego B9?

No to masz szczęścia - mi gwarancja skończyła się we wrześniu (B7V za który dałem 12,5 tys) i przekierowali mnie do płatnego serwisu - usługa wyceniona na 5900 netto. To chyba trzeba tak robić - 2 miesiące przed końcem gwarancji (na wszelki wypadek) zostawić tv włączony na tydzień z zapętlonym obrazem (typu pasek z jeżdżącym tekstem, jakieś logo) i zgłosić do wymiany. Masakra z tymi oledami. Ta technologia nie nadaje się do sprzedaży - powinien UOKiK się tym zając no i jakieś mega kary nałożyć unia za brak poszanowania dla środowiska. Z oledami jest tak, że nie psuje się co któreś urządzenie (wypala), ale wszystkie tylko jedne wcześniej a drugie później w zależności od trybu oglądania. To powiem szczerze z plazamami takiego gniota nie było. Moja plazma z 2008 roku gra do dziś i nie ma żadnych wypaleń (co prawda to Pioneer Kuro).

Pozdrawiam, promil_one
 

unky

Member
No to masz szczęścia - mi gwarancja skończyła się we wrześniu (B7V za który dałem 12,5 tys) i przekierowali mnie do płatnego serwisu - usługa wyceniona na 5900 netto. To chyba trzeba tak robić - 2 miesiące przed końcem gwarancji (na wszelki wypadek) zostawić tv włączony na tydzień z zapętlonym obrazem (typu pasek z jeżdżącym tekstem, jakieś logo) i zgłosić do wymiany. Masakra z tymi oledami. Ta technologia nie nadaje się do sprzedaży - powinien UOKiK się tym zając no i jakieś mega kary nałożyć unia za brak poszanowania dla środowiska. Z oledami jest tak, że nie psuje się co któreś urządzenie (wypala), ale wszystkie tylko jedne wcześniej a drugie później w zależności od trybu oglądania. To powiem szczerze z plazamami takiego gniota nie było. Moja plazma z 2008 roku gra do dziś i nie ma żadnych wypaleń (co prawda to Pioneer Kuro).

Pozdrawiam, promil_one

Myślałem że wymienią matrycę jak rok temu a tu niespodzianka. Serwisant mówił że nonstop ktoś reklamuje matryce w tych telewizorach. Mysle że to zależy co i jak oglądasz. Ja oglądam dużo programów informacyjnych Polsat News/TVN24. W miejscu pasków te powidoki. Przy plazmie Panasa to samo miałem. Łudziłem się że OLED sobie z tym poradził ale jest gorzej jak w plazmach. Oczywiscie jak ktoś ogląda tylko filmy seriale itp. I żadnych programów ze stałą grafiką to na 100% nie bedzie narzekał.
 
Do góry