LG 55UM7660 - backlight bleeding

AdamPd

New member
Witam,

Parę dni temu odebrałem swojego LG 55UM7660. Jako, że podłączyłem wieczorem od razu w oczy rzucił mi się potężny backlight bleeding.

Generalnie jestem świadomy, że przy matrycy IPS trzeba się z tym liczyć. Niemniej jednak ten jest dosyć duży, szczególnie w lewym dolnym rogu. Przebija się nawet w innych niż kompletnie czarne scenach.
Pytanie czy takie matryce są normalne dla tego modelu czy źle trafiłem. Jak to drugie to czy jest sens zwracać i próbować brać ponownie czy ewentualnie oddawać na gwarancję, czy raczej nie.

Generalnie z całej reszty telewizora jestem zadowolony, a wiem, że 50 cali w tym modelu jest na matrycy VA, która nie powinna mieć takich problemów. Dlatego jak każdy tani IPS od LG tak ma, to przemyślę zwrot i pójście w VA.

lgum7660-2.jpg

lgum7660.jpg


Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Własnie że tak powinno wyglądać fotka z tv , aparat robi swoją robotę i wskazuje na wadę tv , Reklamuj to , znam to w LG , masakra , nie da się oglądać !!!
 

AdamPd

New member
Nie wiemy co to za tło ?
I zdjęcia są prześwietlone.

Tło jest, albo raczej powinno być jednolicie czarne. Radio WAWA z dekodera UPC. Generalnie wydawało mi się, że to najlepszy sposób, żeby był sygnał, który jest czarny.

Zdjęcie na standardowych ustawieniach z galaxy s9. Telefon faktycznie ma tendencję do prześwietlenia/rozjaśniania. Niemniej jednak w miarę dobrze oddaje to skalę zjawiska. Ewentualnie może gołym okiem lewy dolny róg rozjaśnienia nie sięga aż tak daleko.

Dodam, że zdjęcie na standardowych nie podkręcanych ustawieniach. Bodajże tryb "standardowy" predefiniowany przez producenta.
Jak wyłączy się oszczędzanie energii i podkręci podświetlenie to jest jeszcze gorzej. Przy braku innego źródła światła w pomieszczeniu lewy dolny róg przebija nawet przy nieczarnych scenach.
 
Ostatnia edycja:

pepe40

New member
Witam,

Parę dni temu odebrałem swojego LG 55UM7660. Jako, że podłączyłem wieczorem od razu w oczy rzucił mi się potężny backlight bleeding.

Generalnie jestem świadomy, że przy matrycy IPS trzeba się z tym liczyć. Niemniej jednak ten jest dosyć duży, szczególnie w lewym dolnym rogu. Przebija się nawet w innych niż kompletnie czarne scenach.
Pytanie czy takie matryce są normalne dla tego modelu czy źle trafiłem. Jak to drugie to czy jest sens zwracać i próbować brać ponownie czy ewentualnie oddawać na gwarancję, czy raczej nie.

Generalnie z całej reszty telewizora jestem zadowolony, a wiem, że 50 cali w tym modelu jest na matrycy VA, która nie powinna mieć takich problemów. Dlatego jak każdy tani IPS od LG tak ma, to przemyślę zwrot i pójście w VA.

lgum7660-2.jpg

lgum7660.jpg


Pozdrawiam,
Miałem ten sam problem z takim samym tv. U mnie cała prawa strona oraz górna część była w jasnych plamach na ciemnym tle. Na szczęście zakup był przez internet z możliwością zwrotu w sklepie stacjonarnym. Posiadam dwuletniego LG 43UJ634V z matrycą RGBW. Na nim nie ma nawet jednej malutkiej plamki.
 
Do góry