LG 50LF652V dźwięk 5.1 np. Netflix

piobart

New member
hej

Planowałem zakup kina domowego (amplituner 5.1 z wejściem optycznym i głośniki) i podłączenie do TV LG 50LF652V.
Lubie dźwięk 5.1 a w ustawieniach Netflixa wielokrotnie pojawia się ścieżka 5.1, więc pomyślałem sobie, że podłącze przez złącze optyczne i jak to się mówi będzie grało.

Napisałem maila do LG i dostałem dziwną odpowiedź, że ten TV obsługuje jedynie sygnał 2.0 i taki tylko wyśle przez bluetooth, HDMI, chinch i optyczne.

Odpowiedź trochę mnie dziwi, zawsze myślałem że skoro niby TV obsługuje Dolby Digital, DTS to chociaż przez złącze optyczne powinien wysłać sygnał pełny.

Ktoś spotkał się z takim problemem? Nie chciałbym wydać kasy na kino domowe i używać go jako stereo na 6 głośnikach, w takim przypadku to chyba kupie tylko soundbar i wyjdzie połowe taniej :)

Obawiam się też, że może ktoś z LG co mi odpisywał to przeczytał tylko info z krótkiej specyfikacji i stwierdził że każde wyjście do tylko 2.0 i temat załatwiony.

Będę wdzięczny za podpowiedź w tym temacie.
Piotrek
 

sajmony

Member
Również posiadam ten model TV ale 55 cali, od miesiąca mam Netflix i bardzo zaskoczyła mnie negatywnie ta informacja. Też zastanawiałem się nad rozbudową system nagłośnienia ale w tej sytuacji czy to ma sens.
 
Do góry