LG OLED C9 obraz z nc+ i ustawienia HDR dla ps4 pro

hope_1

Member
Cześć,

Zdecydowałem się na zakup LG OLED C9 55' i ogólnie TV zrobił na mnie świetne wrażenie. YT, Netflix, HBO GO czyli to czego używam najwięcej wygląda świetnie i brzmi świetnie.
Nie mniej mam w domu jeszcze taką paść jak wifiboxa z nc+ (ten mały), bo czasem młody lubi pooglądać bajki z NickJr, MiniMini+ etc. Mam jednak z tym źródłem sygnału nie lada problem - po pierwsze obraz HD wygląda wg. mnie nie wyraźnie (wcześniej miałem 55' LG IPS i było znacznie lepiej), poza tym czasem pojawia się czarna plansza i obraz na chwilę znika, no i nieustannie mam wrażenie, że z odświeżaniem jest coś nie tak - obraz tak jakby przeskakuje/klatkuje..nie jest płynny. Dekoder mam wpięty na kablu standardowym kablu HDMI 1.4 (przepinałem testowo pod 2.0 i bez poprawy)

Drugi problem to moje ps4 pro. Nie ukrywam, że czasem lubię popykać i o TV z HDR myślałem już***bardzo długo. Tutaj mam problem z czernią. Doskonale zdaję sobie sprawę, że że "idealna czerń niesie ze sobą słabsze odwzorowanie odcieni szarości", ale to "trochę" niewygodne jak popylam spidermanem w ciemne miejsca i w ogóle nie widać postaci. Ustawiłem na TV tryb "gry" i trochę kręciłem parametrami tego ustawienia + samo ustawienie HDR na PS4 PRO, ale nie jest zadawalająco. Jak to macie poustawiane u siebie ?
 

Misza89

New member
Hej,

Czy może ktoś podać najlepsze ustawienia obrazu by prezentowany obraz był dobrze odwzorowany ale nie korzystając z profesjonalnej kalibracji?
 

zrebak82

New member
Cześć,

Zdecydowałem się na zakup LG OLED C9 55' i ogólnie TV zrobił na mnie świetne wrażenie. YT, Netflix, HBO GO czyli to czego używam najwięcej wygląda świetnie i brzmi świetnie.
Nie mniej mam w domu jeszcze taką paść jak wifiboxa z nc+ (ten mały), bo czasem młody lubi pooglądać bajki z NickJr, MiniMini+ etc. Mam jednak z tym źródłem sygnału nie lada problem - po pierwsze obraz HD wygląda wg. mnie nie wyraźnie (wcześniej miałem 55' LG IPS i było znacznie lepiej), poza tym czasem pojawia się czarna plansza i obraz na chwilę znika, no i nieustannie mam wrażenie, że z odświeżaniem jest coś nie tak - obraz tak jakby przeskakuje/klatkuje..nie jest płynny. Dekoder mam wpięty na kablu standardowym kablu HDMI 1.4 (przepinałem testowo pod 2.0 i bez poprawy)

Drugi problem to moje ps4 pro. Nie ukrywam, że czasem lubię popykać i o TV z HDR myślałem już***bardzo długo. Tutaj mam problem z czernią. Doskonale zdaję sobie sprawę, że że "idealna czerń niesie ze sobą słabsze odwzorowanie odcieni szarości", ale to "trochę" niewygodne jak popylam spidermanem w ciemne miejsca i w ogóle nie widać postaci. Ustawiłem na TV tryb "gry" i trochę kręciłem parametrami tego ustawienia + samo ustawienie HDR na PS4 PRO, ale nie jest zadawalająco. Jak to macie poustawiane u siebie ?
Mam dokladnie to samo ,znalazles moze rozwiazanie?
 

piotrflo

New member
HD w UPC pozostawia też wiele do życzenia. Co ciekawe HD z Netflixa, YouTube powala w porównaniu. Ciekawe to jest. Jak widać, sygnał nie równa się sygnałowi. LG C9

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

py1szczak2

New member
Możecie sprawdzić ,czy możecie zmienić ustawienie "poziom czerni "
Mam tą opcję wyszażoną z wybranym trybem auto.
Według rozpiski z kalibracji powinno być ustawione na "wysoka" ale nie mogę tego zmienić [emoji853]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

djpablo80

New member
Ponawiam temat, też szukam dobrych ustawień pod tv sat
Mam tv parę dni, jeszcze nic się nie bawiłem ustawieniami.
Oglądam na trybie ekspert(widno) ,ale myślę że można uzyskać lepszą jakość..
W ustawieniach dźwięku macie włączone dolby atmos + dźwięk al i sarround?
Grając w Fife na PS4 , tv przełącza się tryb żywy...to wali tak po oczach , aw trybie gra jest nie wyraźnie..
Kanały stremingowe super jakość
Jak to u Was wygląda??
 
Do góry