OLED C9 i warunki użytkowania wg LG

cosby

New member
Koledzy, może podpowiecie. Jak LG traktuje dziś sprawy gwarancji paneli OLED? Stoję przed dylematem oddania "ze strachu" oleda 55'. Zapis w instrukcji np:


"Gdy oglądasz wideo, w przypadku którego z lewej i prawej
strony bądź u góry i u dołu wyświetlane są czarne pasy, dostosuj
ustawienia, tak jak podano poniżej.
-- [Obraz] → [Ustawienia proporcji ekranu] → [Proporcje ekranu]
→ [Zoom pionowy] lub [Zoom we wszystkich kierunkach]"



WTF ? Nie wolno mi oglądać filmów w kadrach jakie ustalił producent/reżyser tylko mam wszystko zoomować?



Co jeśli 95% czasu właśnie tak będę eksploatował TV? Po to w sumie go kupiłem... Spotkaliście się z takimi problemami?



Przy okazji dopytam jak jest z subpikselami obecnie w OLEDach? Jak z gwarancją na nie? Martwy piksel bym zniósł ale nie np. walący na biało na czerni... Czy to częste zjawisko? Straszny HYPE jest wokół tego modelu LG ale na YT widziałem już filmy negatywne - np. martwe piksele lub nadmierne nie dające się anihilować powidoki. Sam system usuwania powidoków też mnie zastanawia od strony logicznej. Skoro powidok to nic innego jak utrata jasności na danych pikselach to nie da się ich przecież ożywić. Czyszczenie matrycy więc na logikę polega na obniżeniu jasności tych jaśniejszych - mam rację?
 

pantomima

Banned
z tego co piszą koledzy na forum,filmów z napisami tez lepiej nie oglądać bo się może wypalić

Wypalić ? Czytałem na konkurencyjnym forum, że u co niektórych posiadaczy oledów, przy dłuższych seansach filmowych z napisami te telewizory poprostu wybuchały, jak stare ruskie elektrony !

Ta odpowiednia proporcja odległość/przękątna ma swoje drugie dno , zastosowanie w przypadku technologii Oled . Jestem wręcz pewny , że te odległości zostały również opracowane pod kątem bezpieczeństwa na wypdek eksplozji , która mogłaby doprowadzić do ciężkich uszkodzeń fizycznych widza zasiadającego przed takim tv .
Ten sam problem dotyczył rzecz jasna również plazm .To już nie są żarty!
Ach , co robić, co robić,jak tu dalej żyć....
 
Ostatnia edycja:

piotrflo

New member
@pantomima - No to teraz pojechałeś. :-D. A ja już do innego jak tylko OLED nie wrócę. Nawet jak ma wybuchać. ;-) Czy to będzie LG (55C9 obecnie), Sony czy inny Panasonic. Przesiadka z wysłużonej Toshiba 42XV635 LCD (którą udało mi się sprzedać odziwo w ciągu kilku dni) uświadomiła mi, że do tej pory filmów nie oglądałem, wydawało mi się, że oglądam. Mogę zacząć wszystko od nowa oglądać i będą to dla mnie jak nowe filmy. Jak ktoś się zastanawia nad kupnem to szkoda czasu, brać OLED. W zależności jaki duży portfel do dyspozycji taki model wybierać. Finał jest zawsze ten sam.
 

cosby

New member
Jaja sobie robicie zamiast mnie uspokoić 8)
Powiedzcie choć czy słyszeliście o przypadku powstania powidoków po oglądaniu filmów z pasami...
 

kosa666

New member
tak, nawet jest tutaj temat... kolega w półtorarocznym tak miał- zarekalmował i oddali mu kasę... zdenerwował się na Oledy i za zwrócone pieniążki kupił „tłustego” Sony... po 3 dniach go oddał i znów kupił Oled, bo już nie mógł patrzeć na obraz inny niż Oled :)))
 

piotrflo

New member
Oglądałem już kilka filmów z napisami i nic mi sie nie wypaliło. Co prawda TV mam od niedawna, ale jak narazie nic takiego nie zauważyłem. Powiem szczerze, nawet nie mam zamiaru się za bardzo na tym skupiać. Użytkuję normalnie, czyli film czasem wiadmości, sport, córki jadą na PS4.
 

pantomima

Banned
@pantomima - No to teraz pojechałeś. :-D. A ja już do innego jak tylko OLED nie wrócę. Nawet jak ma wybuchać. ;-) Czy to będzie LG (55C9 obecnie), Sony czy inny Panasonic. Przesiadka z wysłużonej Toshiba 42XV635 LCD (którą udało mi się sprzedać odziwo w ciągu kilku dni) uświadomiła mi, że do tej pory filmów nie oglądałem, wydawało mi się, że oglądam. Mogę zacząć wszystko od nowa oglądać i będą to dla mnie jak nowe filmy. Jak ktoś się zastanawia nad kupnem to szkoda czasu, brać OLED. W zależności jaki duży portfel do dyspozycji taki model wybierać. Finał jest zawsze ten sam.

No nie da się poważnie odnieść w takim temacie ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
zachował byś powagę w tak ważnej kwestii.. Jeden gdzieś tam pisał że nie kupi oleda bo tv jest za "cieńki" u góry i że jakieś dziury na uchwyt nie pasują... uchwyt jest pewnie zabetonowany na stałe na jakiejś wysokości i nie da się przewiesić.


Na pewno masz powidoki od liter takie, że już są chińskie krzaki a nie pl napisy :D bo nakładają się na siebie ..


jak żyć w tym świecie ...
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Patrzcie, minęło wiele lat od czasu jak zastanawialiśmy sie nad wypalaniem pierwszych plazm a tu przy dzisiejszej technice, która wydawałoby się po tych kilkunastu latach powinna się uporać z takimi rzeczami. Znowu zastanawiamy sie nad problemem tym razem wypalania się oledów:)
 

Rodrik_AR

New member
z tego co piszą koledzy na forum,filmów z napisami tez lepiej nie oglądać bo się może wypalić

Nie ma problemu z oglądaniem filmów z napisami, jeżeli zachowamy przy tym minimum ostrożności to nic nie powinno się wydarzyć. Np.: w Netfix jest możliwość ustawienia sobie wyglądu napisów. Ustawiamy takie, które nie są mocno kontrastowe i niebezpieczeństwo wypaleń zdecydowanie maleje nawet przy oglądaniu dużej ilości takich filmów.

Wiele czytałem na temat wypaleń Oled, ale nie znalazłem nic o wypaleniach z powodu pasów u dołu lub z boku ekranu. Jeżeli nawet by powstały wypalenia z tego powodu to nie sądzę by odmówiono uznania reklamacji. Przecież na Netfix, do którego jest skrót na pilocie, nie można użyć opcji powiększenia ekranu (jest niedostępna) Nie mogą odmówić uznania reklamacji skoro przez umieszczenie tego skrótu na pilocie sami zachęcają do oglądanie Netfix gdzie większość filmów jest z poziomymi pasami.

Większość reklamacji z tytułu wypaleń powstała typowo czyli z powodu pasków na dole ekranu w programach informacyjnych, które były oglądane codziennie po kilka godzin przez dłuższy czas.

Oled jest dla świadomego użytkownika.
Przy normalnym użytkowaniu nic nie powinno się wydarzyć.
 

cosby

New member
Dzięki kolegom za konstruktywne wypowiedzi. Nie rozumiem co niektórych dziwi w tym pytaniu skoro nawet LG w instrukcji zwraca na pasy uwagę - koledzy pewni siebie... A temat jest prosty, kupiłem C9, czytam instrukcję i rozkminiam. To jest zrozumiałe że czarne pasy nie zostawią po sobie śladu - ale zostawi po sobie ślad cała reszta bo to ona się wypala. Wtedy właśnie oglądanie z pasami a nie na pełnym ekranie może okazać się problemem. Netflix ok, tam większość treści wypełnia ekran ale jako nałogowy oglądacz mam 12TB filmów w 21:9 a ten TV w 99% czasu tylko takie będzie wyświetlał. Czy nadal moje pytanie jest śmieszne?

Tak, to ja pisałem o grubości C9 bo zwyczajnie mi przeszkadza jego delikatność skoro i tak grubość bez podstawy jest prawie taka jak mojej ostatniej plazmy. Tak, ja też pisałem o dziurach z którymi mam problem bo uchwyt montowałem w zabudowie za grubą kasę i teraz by go obniżyć muszę wydać więcej na majstra od mebli niż dałem za uchwyt. To mnie zirytowało bo tylko LG przez świrowanie z grubością odeszło od „normy”. Wszystko więc się zapina. Zawsze jednak ktoś za ekranem znajdzie czas na szyderstwo... taka już natura polaków chyba...
 

kosa666

New member
kolego, ja Cię rozumiem i podzielam Twoje wątpliwości...

wychodzę z tego założenia, że na miesiąc przed upływem gwarancji zrobię wszystkie możliwe plansze testowe, a jeżeli coś znajdę to będę reklamował (LG łatwiej uznać reklamację na panel bo sami produkują)
 

cosby

New member
kolego, ja Cię rozumiem i podzielam Twoje wątpliwości...

wychodzę z tego założenia, że na miesiąc przed upływem gwarancji zrobię wszystkie możliwe plansze testowe, a jeżeli coś znajdę to będę reklamował (LG łatwiej uznać reklamację na panel bo sami produkują)

Jako że rozważałem zwrot ale się nawróciłem to też tak zrobię. Przeboleję dla tego ekranu kolejną kasę bo dziś testowałem qleda i nie ma więcej o czym mówić :krol:
 

pantomima

Banned
Jako że rozważałem zwrot ale się nawróciłem to też tak zrobię. Przeboleję dla tego ekranu kolejną kasę bo dziś testowałem qleda i nie ma więcej o czym mówić :krol:

Nie panikuj i bierz oleda . Nie przejmuj sie napisami , jak rownież paskami po przycięciu obrazu .
Jeżeli nie planujesz głownie i w nadmiarze oglądać programów informacyjnych to wypelania Ci nie grożą .
Mam dwie plazmy , na ktorych oglądam wszystko, gram po kilka godzin i są wolne od wypaleń, powidoków a były podobno bardziej podatne na te zjawiska.
Także spokojnie ;)
 

cosby

New member
Oled zostaje ;)
Ale to plazma częściowo sprawiła że tak o tym myślę bo na niej po 8500 godzin paski informacyjne są widoczne. A wcale nie byłem fanem wiadomości...:?
 

NikoBarteq

New member
Też mam ten dylemat
Sercem i oczami tylko oled...
Ciekawy jestem jak będzie wyglądał ten C9 po 2 latach czy czasem nie tak jak polecany na tym forum pos9002
 

Attachments

  • IMG_20191223_161952.jpg
    IMG_20191223_161952.jpg
    354,5 KB · Wyś: 117
Do góry