OLED C9 i warunki użytkowania wg LG

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam oleda i nie ma wypaleń , kwestia wykorzystania i chęci pomocy sobie samemu podobnie jak było z plazmami.
Jakość - wow - daje tylko Oled.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Niestety w dzisiejszych czasach istnieje wiele produktów które wymagają tzw. "specjalnej troski" i pół biedy jak taki produkt trafia w ręce maniakow takich jak my którzy zdają sobie z tego sprawę i akceptują te niedogodności. Gorzej gdy taki produkt trafia do nieświadomej osoby która potem ma problem. :-(
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Jak czasami czytam wypowiedzi typu: "jak będziesz rozważny, czujny, odpowiednio używał itd. to nic się nie stanie" to się nóż w kieszeni otwiera. Ludzie o czym Wy w ogóle mówicie. Kupuję TV OLED za gruby chajs i nie chcę się martwić czy się wypali czy nie, to jest jakaś paranoja!! U mnie tv nie rzadko "chodzi" cały dzień i co? mam się martwić, że nie mogę go tak eksploatować, że się logo wypali albo czarne pasy jak będę za dużo filów oglądał? to przecież jakieś kuriozum jest! To tak jakby przy zakupie nowego samochodu mówili, że nie mogę dziennie przejechać więcej niż 30 km bo inaczej silnik wybuchnie :) Ale jak przejadę 30 km i zgaszę silnik na godzinę to mogę jechać dalej hahahahahahahaha
 

pantomima

Banned
Jak czasami czytam wypowiedzi typu: "jak będziesz rozważny, czujny, odpowiednio używał itd. to nic się nie stanie" to się nóż w kieszeni otwiera. Ludzie o czym Wy w ogóle mówicie. Kupuję TV OLED za gruby chajs i nie chcę się martwić czy się wypali czy nie, to jest jakaś paranoja!! U mnie tv nie rzadko "chodzi" cały dzień i co? mam się martwić, że nie mogę go tak eksploatować, że się logo wypali albo czarne pasy jak będę za dużo filów oglądał? to przecież jakieś kuriozum jest! To tak jakby przy zakupie nowego samochodu mówili, że nie mogę dziennie przejechać więcej niż 30 km bo inaczej silnik wybuchnie :) Ale jak przejadę 30 km i zgaszę silnik na godzinę to mogę jechać dalej hahahahahahahaha

To nie tak .
Z technicznego punktu widzenia telewizory nie są urządzeniami doskonałymi. Mniej lub bardziej poważne wady mają zarówno modele z wyświetlaczami Lcd, jak również OLED.
Głównym defektem tej technologii jest podatność na te powidoki/wypalenia . Pomimo , że oledy już od blisko 6 lat są udoskonalane pod tym kątem , to jednak nadal ryzyko wypalenia jest duże. Aby uniknąć tego zjawiska, wystarczy tylko zastosować się do zaleceń wskazanych w instrukcji obsługi.Trzeba być tego wszystkiego świadomym przed zakupem .
Są tacy , którzy posiadają pierwsze oledy i są one wolne od wypaleń do dziś, są też tacy, którzy dorobili się ich w kilka miesięcy.
Poza tym masz wybór . Nie pasuje Ci oled , wybierz co innego.
 
Ostatnia edycja:

AgnosticF

New member
Jak czasami czytam wypowiedzi typu: "jak będziesz rozważny, czujny, odpowiednio używał itd. to nic się nie stanie" to się nóż w kieszeni otwiera. Ludzie o czym Wy w ogóle mówicie. Kupuję TV OLED za gruby chajs i nie chcę się martwić czy się wypali czy nie, to jest jakaś paranoja!! U mnie tv nie rzadko "chodzi" cały dzień i co? mam się martwić, że nie mogę go tak eksploatować, że się logo wypali albo czarne pasy jak będę za dużo filów oglądał? to przecież jakieś kuriozum jest! To tak jakby przy zakupie nowego samochodu mówili, że nie mogę dziennie przejechać więcej niż 30 km bo inaczej silnik wybuchnie :) Ale jak przejadę 30 km i zgaszę silnik na godzinę to mogę jechać dalej hahahahahahahaha

Produkt ma prawo mieć określone zasady użytkowania.Nie bez powodu miksery/roboty nawet te droższe od lat mają w instrukcji żeby po iluś tam minutach pracy zrobić przerwę. Żeby samochód nie miał zbędnych awarii również nie możesz jeździć tak jak Tobie się chce bo kupiłeś go za gruby hajs.
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Produkt ma prawo mieć określone zasady użytkowania.Nie bez powodu miksery/roboty nawet te droższe od lat mają w instrukcji żeby po iluś tam minutach pracy zrobić przerwę. Żeby samochód nie miał zbędnych awarii również nie możesz jeździć tak jak Tobie się chce bo kupiłeś go za gruby hajs.
Oczywiście, że ma prawo :) ale to już "lekka" przesada. Oczywiście, że samochodem tez nie będę jeździł 120 na 1 biegu bo tak się samochodu nie użytkuje i z pewnością doprowadzi to jego uszkodzenia/zniszczenia. Ale normalna jazda przez powiedzmy 1k km nie stanowi dla samochodu żadnego problemu. A tutaj producent ogranicza Ci np możliwość oglądania dużej ilości filmów albo jednego programu informacyjnego bo będą wypalenia - słabe to bardzo jest.
 

feromann

Member
Oczywiście, że ma prawo :) ale to już "lekka" przesada. Oczywiście, że samochodem tez nie będę jeździł 120 na 1 biegu bo tak się samochodu nie użytkuje i z pewnością doprowadzi to jego uszkodzenia/zniszczenia. Ale normalna jazda przez powiedzmy 1k km nie stanowi dla samochodu żadnego problemu. A tutaj producent ogranicza Ci np możliwość oglądania dużej ilości filmów albo jednego programu informacyjnego bo będą wypalenia - słabe to bardzo jest.
no wiesz,OLED jest dla świadomego użytkownika,dostajemy piękny obraz za cene pewnych wyrzeczeń:cry:ale bez przesady np.programy informacyjne można oglądać ale niezbyt długo,albo jak co jakiś czas przełączysz na inny program i wrócisz też będzie O.K i nic się nie wypali
 

Wesley1

Member
Bez reklam
no wiesz,OLED jest dla świadomego użytkownika,dostajemy piękny obraz za cene pewnych wyrzeczeń:cry:ale bez przesady np.programy informacyjne można oglądać ale niezbyt długo,albo jak co jakiś czas przełączysz na inny program i wrócisz też będzie O.K i nic się nie wypali
Nic nie poradzę, że takie tłumaczenie do mnie nie przemawia :) "programy informacyjne można oglądać ale niezbyt długo..." no proszę Cię :) Doskonale sprawdza się tutaj moje porównanie: mam super wypasiony samochód, ale nie mogę nim jeździć daleko bo tego nie wytrzyma chyba, że co godzinę bedę robił przerwy :)
 

piotrflo

New member
Nic nie poradzę, że takie tłumaczenie do mnie nie przemawia :) "programy informacyjne można oglądać ale niezbyt długo..." no proszę Cię :) Doskonale sprawdza się tutaj moje porównanie: mam super wypasiony samochód, ale nie mogę nim jeździć daleko bo tego nie wytrzyma chyba, że co godzinę bedę robił przerwy :)

A czy ty jesteś posiadaczem OLED-a?
 

kosa666

New member
Nic nie poradzę, że takie tłumaczenie do mnie nie przemawia :) "programy informacyjne można oglądać ale niezbyt długo..." no proszę Cię :) Doskonale sprawdza się tutaj moje porównanie: mam super wypasiony samochód, ale nie mogę nim jeździć daleko bo tego nie wytrzyma chyba, że co godzinę bedę robił przerwy :)

oooo - to jak TESLA :D

PS - u mnie już domownicy zdecydowali - każdy następny TV to będzie OLED :p (to tak jak kupno auta z automatem)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Nic nie poradzę, że takie tłumaczenie do mnie nie przemawia :) "programy informacyjne można oglądać ale niezbyt długo..." no proszę Cię :) Doskonale sprawdza się tutaj moje porównanie: mam super wypasiony samochód, ale nie mogę nim jeździć daleko bo tego nie wytrzyma chyba, że co godzinę bedę robił przerwy :)

Podzielam Twoje zdanie bo o ile ja gdybym zdecydował się na zakup OLEDa robiłbym to świadomie o tyle ludzie tacy jak mój śp. tata który też uwielbiał dobry obraz oprócz filmów męczył TV od rana programami informacyjnymi szczególnie gdy był już na rencie mógłby wpakować się na przysłowiową minę.
Na szczęście mamy wybór i decydując się na OLED i jego obraz musimy zaakceptować jego wady.
Ja zdecydowałem się na zwykły LCD bo lubię mieć święty spokój i akceptuję gorszą jakość obrazu.

P.S.
Nie chcę robić reklamy i nie będę pisał marki ani sklepu w którym widziałem TV LCD nieustępujący wiele OLEDom także można znaleźć alternatywę :)
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Ja nikogo na siłę nie próbuję nawet przekonać do mojego zdania/opinii. Dziwi mnie jedynie to podejście: jak będziesz ostrożny, nie będziesz długo oglądał filmów i jednego programu to będzie SUPER. Dla mnie nie ma sie czego cieszyć i tyle :)
 

kosa666

New member
1. jestem firmą konkurencyjną (ta od kwantowych kropek ;)
2. wiem jak spis...dolić TV konkurencji
3. kupuję TV konkurencji i stawiam na swoim stoisku
4. zapuszczam procedurę zgodną z pkt 2
5. pokazuję jak słaby jest ten TV a mój jaki zajebisty
6. kurtyna :)

PS - czy firmie konkurencyjnej serio dałbyś wiarę ile godzin wypalał przed targami? (oczywiście jestem świadom, że to wada i nie neguję tego... ale to po prostu brudny PR :) )
 

kosa666

New member
zgadzam się, tak być nie powinno i dyskutować z tym nie będę :(

tylko zastanawiam się dlaczego nie dzieję się tak np w tel. z AMOLED.. technologia chyba podobna :confused:
 

BaDD

Member
Ja się też śmieję. Nie wiem ilu tu jest pasjonatów fotografii?
Na tamtejszych forach też jazda na całego, najczęściej Nikon/Canon/Sony,
obiektywy-takie-srakie, lustrzanki czy bezlusterkowce, itp. itd.
Każdy sprzęt ma swoje cechy a czasem są to nieznaczne różnice pokazujące wady/zalety w zależności od zastosowania.
Jak pisze Kiki, ważne aby klient był zadowolony
 
Do góry