OLED C9 i warunki użytkowania wg LG

devil905

New member
Ja natomiast pisałem s temacie c9 o takich poziomych 3 równych liniach cieniowych. Dziś udało mi sie zrobić temu zdjęcie na czerwonym tle. Co to może być? Czy to tak powinno być? Dodam że jak się włączy plansze że stałym kolorem to przez parę sekund tego nie widać.

 

pantomima

Banned
No właśnie nawet pasy są ciemniejsze niż sam ekran jak wyświetlany jest jednolity czarny obraz. W starym oled było czarno jak smoła. Tutaj mogę dostrzec gdzie jest pas a gdzie ekran czarny.

Zdecydowanie gwarancja się kłania .
Tutaj nie ma co dyskutować .
Twój oled jest uszkodzony .
 
Ostatnia edycja:

czullo

New member
Jeszcze takie ujęcie z filmu Ad astra ( choć kompresja na forum jest b duża i nie wiem czy coś będzie widać). Lot na księżyc 22 minuta filmu. Film 4k , kable hdmi nowe. Odtwarzacz Uhd panasonic ub450 także nowy. Jak dla mnie kosmos powinien być czarny a jest szary w stosunku do pasów . No chyba ze tak ma być. Trochę zgłupiałem już. I jeszcze jedno zaobserwowałem na pasach u góry ekranu są takie mikro rozbłyski jasne. Z około 1 m je widać . Tak ma być czy to także feler?


To czy niebo jest czarne czy szare zależy od filmowca a nie od TV. Jesli tak film byl nagrany to nigdy czarne paski tv nie beda sie pokrywały z "czarnym" niebem.
 

Opad579

New member
To czy niebo jest czarne czy szare zależy od filmowca a nie od TV. Jesli tak film byl nagrany to nigdy czarne paski tv nie beda sie pokrywały z "czarnym" niebem.

No właśnie. Nie mam punktu odniesienia. Jak dla mnie powinno być ciemniejsze. Ale może ktoś oglądał ad astra na LG C9 i jest w stanie powiedzieć jaki jest kolor tej konkretnej sceny. Jeśli zbieżny z moim to nie ma sprawy. Jeśli natomiast inny no to ... gwarancja.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
No właśnie. Nie mam punktu odniesienia. Jak dla mnie powinno być ciemniejsze. Ale może ktoś oglądał ad astra na LG C9 i jest w stanie powiedzieć jaki jest kolor tej konkretnej sceny. Jeśli zbieżny z moim to nie ma sprawy. Jeśli natomiast inny no to ... gwarancja.


Sprawdziłem (co prawda słaba wersja 4k). Jest jak u Ciebie ale chwilę wcześniej 21:30 jak startuje rakieta to prawy górny róg (tak od 1/5) jest ciemny doskonale i zlewa się z paskiem.
 
Do góry