OLED i Netfix 4K jaka przepustowość ?

maniak1977

New member
Posiadam TV LG OLED55B9PLA , Netflix Premium Ultra HD i internet z UPC Fiber Power 500 (500 Mb/s)

Pytanie mam czy taka prędkość na załączonym screnie to jest maksymalna jaką można uzyskac ?
Bo wydaje mi sie ze 15.25 Mb/s to jakoś mało , ale może sie myle.
Z góry dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi

c379ae796bc4cdf8gen.jpg
 

kosa666

New member
to nie ograniczeni telewizora, a samego NETFLIX-a - oni strumieniują z taką jak masz maksymalną prędkością

PS - no tak, wg. obliczeń to powinna być większa, ale tutaj dochodzi jeszcze kompresja
 

wuja

New member
Nie chcę tworzyć nowego wątku a problem mam w zasadzie zbliżony. Chodzi mi o szybkość internetu sprawdzaną w przeglądarce telewizora np. na fast.com/pl czy też speedtest.net
Mam c9, tv jest podpięty kablem bezpośrednio do routera, wszystkie parametry połączenia są prawidłowe. Zamiennie testowałem też przez Wi-Fi. Wyniki dla obydwóch typów połączeń są identyczne. Porównywałem z innymi urządzeniami (komputer, laptop, smartfon) podpiętymi do tego samego rutera, zarówno kablowo jak i przez Wi-Fi. Dla pewności stosowałem kable zamiennie, żeby wykluczyć błąd kabla. Wyniki zawsze są zbliżone. Na wszystkich urządzeniach w godzinach przedpołudniowych mam prędkość od 60 do 95 Mbps natomiast w telewizorze prędkość wynosi 18 - 20 Mbps. Gorzej gdy w godzinach wieczornych, przy większym obciążeniu sieci, prędkość spada na tv trzykrotnie i można zapomnieć o odbiorze filmów w 4K a czasami i zwykłych.
Możecie sprawdzić jak u Was wyglądają takie testy szybkości, czy ten model tak ma czy to ja mam wadliwy egzemplarz. Suport LG sugerował mi tylko zmianę DNS-ów i przywrócenie ustawień fabrycznych. Oczywiście guzik to daje.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Dostawcy usług strumieniowych ostatnio zmniejszyli bitrate o 50%.
A ich max. bitrate na filmach 4K ( a raczej pseudo 4K) wynosiło ok. 15-16 Mb/s. Na chwilę obecną to ok. 7,5 Mb/s
Czyli do prawdziwego 4K to im brakuje lata świetlne...
Prawdziwe 4K jest tylko na nośniku Blu Ray!
 
Ostatnia edycja:

dobry88

New member
Nie chcę tworzyć nowego wątku a problem mam w zasadzie zbliżony. Chodzi mi o szybkość internetu sprawdzaną w przeglądarce telewizora np. na fast.com/pl czy też speedtest.net
Mam c9, tv jest podpięty kablem bezpośrednio do routera, wszystkie parametry połączenia są prawidłowe. Zamiennie testowałem też przez Wi-Fi. Wyniki dla obydwóch typów połączeń są identyczne. Porównywałem z innymi urządzeniami (komputer, laptop, smartfon) podpiętymi do tego samego rutera, zarówno kablowo jak i przez Wi-Fi. Dla pewności stosowałem kable zamiennie, żeby wykluczyć błąd kabla. Wyniki zawsze są zbliżone. Na wszystkich urządzeniach w godzinach przedpołudniowych mam prędkość od 60 do 95 Mbps natomiast w telewizorze prędkość wynosi 18 - 20 Mbps. Gorzej gdy w godzinach wieczornych, przy większym obciążeniu sieci, prędkość spada na tv trzykrotnie i można zapomnieć o odbiorze filmów w 4K a czasami i zwykłych.
Możecie sprawdzić jak u Was wyglądają takie testy szybkości, czy ten model tak ma czy to ja mam wadliwy egzemplarz. Suport LG sugerował mi tylko zmianę DNS-ów i przywrócenie ustawień fabrycznych. Oczywiście guzik to daje.


Witam tv mam podłączony przez wifi 5ghz internet mam 300Mbps i na tv zawsze wynik powyżej 130Mbps także z netflixem itp nie mam żadnych problemów


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Do góry