LG SM8600 ustawienia obrazu

Lajner1987

New member
Witam,

Jestem swiezy i nie wiem czy pod dobrym postem się dopisuje. Mianowicie, ma. Tv lg 65sm8600 i także nie bardzo mogę ustawić optymalne ustawienia obrazu. Dacie radę coś pomoc ?
 

ewa9961

New member
witam
od wczoraj jestem ,niewiem czy szczęśliwą ,posiadaczka ww.modelu.I coś nie idzie mi z ustawieniami-przerasta mnie troszkę.Proszę o pomoc w ogarnięciu tego .Co na jakie wartości ustawiać,żeby było dobrze?
 

borewicz9

New member
Nie wiem jak to jest możliwe, ale mój amplituner wskazuje, że przy niektórych produkcjach z aplikacji Netflix telewizora idzie dźwięk Dolby Atmos.
Teoretycznie ARC nie powinno go przepuszczać, a jedynie 5.1 DD
 

newinlg

New member
Napisze coś od siebie.

Dojechałem do kontrastu 60 i ciężko dalej bo kolory biją***po oczach ale to ja tak mam.
Na czerń troche narzekam mimo że zmniejszyłem podswietlenie, jasność a kontrast ów 60.
Z ustaweniami kolorów ciągle kombinuje suwakiem kolor i tutaj też powyżej 60 ciężko zwłaszcza z czerwienią i odcieniem. Z tym ostanim chyba lepsze rezultaty otrzymywałem
ze zmniejszeniem koloru a ociepleniem ich odcieniem w prawo. Teraz mam odwrotnie bo mam uczulenie na czerwony za to inne kolory bym podkrecił.
Moim zdaniem w ustawieniach brakuje takiego czegoś jak suwak temperatura kolorów lub balans bieli. Tutaj odcień ma spełniać to zadanie ale nie jestem z tego zadowolony i może przyzwyczajony do opcji o których wcześnej.
Moim zdaniem skoro telewizor jest taki myślący to pownna być opcja ustalania podstawowych kolorów jakie chcemy i telewizor powinien sie starac tak je wyświetlać niezależnie od źródła czyli jaki kolor jest w filmie ale może to taki bajer.

Tyle ode mnie na razie
 

eLBielo

New member
Witam Użytkowników HDTV

Ja również właśnie zakupiłem LG 65SM8600. Przesiadłem się ze starego LG 47LN540V także dla mnie wielka zmiana co do rozdzielczości, rozmiaru i smart tv. Ogólne wrażenia co do tv są na +. 4K, webOS i Dolby Atmos robią swoją robotę. Dźwięk jak na TV konkretny.

TV wstępnie ustawiłem sobie na oko - obraz i kolory całkiem przyjemne. Ale oczywiście muszę się jeszcze zgłosić do KIKI po ustawienia :).

A propos ustawień. Czy ktoś wie jaka opcja może zredukować efekt pulsującego wyostrzania/blurowania? Widocznie przede wszystkim na ostrych przejściach kolorów i jasności, jak również na małych wzorkach np. koszula w kratkę lub garniak w jodełkę :D lub w grach. Załącza się przy bardziej statycznych obrazach.

Niestety są też minusy... Przede wszystkim wspomniany wcześniej w tym wątku prawy dolny róg, który jest bardziej rozświetlony. Do tego trochę widoczne ledy punktowo w górnej części. Co ciekawe, pokazałem zdjęcie tego problemu w sklepie, byli zdziwieni i stwierdzili, że to dziwne i wymienili mi na nowy tv bez problemu. Widać jednak, że ten typ tak ma, bo w nowym tv jest dokładnie to samo, chociaż fakt róg mniej widoczny, a punktowych ledów nie zauważyłem. W pierwszym tv miałem także problem z połączeniem PC z TV przez miracast... w nowym poszło od razu.

Co do podświetlenia to wydaje mi się, że to może być problem matrycy IPS i warst rozpraszających, bo np z bliska lub bardziej w prawo tego podświetlenia już tak nie widać. Mam dokładnie ten sam efekt w laptopie Acer nitro z matrycą IPS i direct light gdzie prawy dolny róg jest również rozjaśniony. Taki efekt opalizacji...

No cóż. Zastanawiam się czy warto jest przepłacać za matrycę IPS i te duperele NanoCell, które jednak nie są takie piękne jak powinny być i czy nie lepiej oddać i kupić zwykły model 4K UHD z serii UM z direct light, które są tańsze, a obraz na pierwszy rzut oka taki sam... Moja teściowa ma 55UM7100 i szczerze mówiąc obraz przyjemny, chociaż nie przyglądałem się dokładnie... Muszę go potestować na grach itp. A super czerni i tak nie ma, bo LOCALDIMMING to porażka, a wyłączona opcja daje czerń jak w moim starym LG.... Po prostu klient płaci za dobry marketing i ładne nazwy. Niestety jak się chce mieć super czerń to tylko OLED zostaje.

Pozdrawiam
 

tutrus

New member
Jak masz okazję to oddaj. Będziesz się wnerwiał. Ja niestety nie miałem takiej opcji. Już się do tego przyzwyczaiłem ale pierwszy miesiąc był ciężki. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Piotr1980

New member
Nie wiem jak to jest możliwe, ale mój amplituner wskazuje, że przy niektórych produkcjach z aplikacji Netflix telewizora idzie dźwięk Dolby Atmos.

Teoretycznie ARC nie powinno go przepuszczać, a jedynie 5.1 DD
Możesz potwierdzić że działa dolby atmos na amplitunerze przez HDMI Arc?? Mam zarezerwowane w euro.com za 2999 i nie wiem czy iść brać

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Piotr1980

New member
Korzystam tylko z tapatalka więc nie wiem czy jestem niebieski, po zalogowaniu się przez stronę mam zielona ikonkę obok nazwy.

Na chwilę obecną odpuszczam LG i skłaniam się ku Sony 55XG8596 który ma w specyfikacji eARC. Masz go u siebie w ofercie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

newinlg

New member
Mam pytanko o ulepszacze obrazu

Jakie wartosci macie ustawione takich opcji jak

Płynna gradacja
Redukcja szumów
Super rozdzielczosc

Bede wdzieczny bo na necie malo o tym jest
 

QbaaM

New member
Płynna gradacja to dość dobrze działająca opcja poprawiająca przejścia tonalne między kolorami. Polecam ustawić na średnia przy kablówce. Jedni chodzi o materiały wyższej jakości to mam na niską. Redukcja szumów rozmywa lekko obraz, można włączyć przy materiałach niskiej jakości np. filmy dvd. Ja mam wyłączone. Super rozdzielczość przy kablówce na średnią a tak to wyłączone. Nie ma co sztuczne wyostrzać obrazu przy materiałach wysokiej jakości. Przy Netflix nie widzę różnicy.
 
Do góry