Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

pastol

Klub HDTV.com.pl
VIP
Siemanko.

Ktoś z Was odtwarza filmy 4K HDR z PC z użyciem madVr ? Mam problem z ustawieniem czerni. W NVCP mam rgb full, w madVr PC levels a w tv czerń wysoka Czarny wydaje się być szarawy, czerń na niski to za duży kontrast, utrata detali w czerniach.

Póki co mam rgb full, w tv czerń wysoka, a w madVr custom level 14,5 - 255. Obraz jest jak bezpośrednio z usb, z lekkim podkręceniem czerni przez właśnie zejście na 14,5.

Jak to jest u Was ?
 

bartazon

Member
Biorąc pod uwagę szybkie porównanie względem 55xf9005 jakie sa Wasze odczucia w tej kwestii względem LG.
Jeśli chodzi o samego Smarta no i przyszłe wsparcie systemowe/aktualizacje?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W Sony masz Androida a w LG Webos. Obydwa mają swoje zalety i pewnie wady. Sony nie mam/nie miałem także nie wiem jak działa w warunkach domowych. Mam za to LG i powiem, że ich system działa bardzo dobrze. Telewizor od zakupu miał już dwie czy trzy aktualizacje, wszystko chodzi płynnie. Spokojnie mogę polecić.
 

SDman

Banned
XF nie jest mistrzem prędkości i już tak zostanie, inna płyta główna i procek niż w XG -dopiero ten może być porównywany do szybkiego i przyjemnego WebOS od LG.
 

pantomima

Banned
W Sony masz Androida a w LG Webos. Obydwa mają swoje zalety i pewnie wady. Sony nie mam/nie miałem także nie wiem jak działa w warunkach domowych. Mam za to LG i powiem, że ich system działa bardzo dobrze. Telewizor od zakupu miał już dwie czy trzy aktualizacje, wszystko chodzi płynnie. Spokojnie mogę polecić.

Zgadza się. System sprawny i płynny w działaniu .
Zero zastrzeżeń.
 

pantomima

Banned
XF nie jest mistrzem prędkości i już tak zostanie, inna płyta główna i procek niż w XG -dopiero ten może być porównywany do szybkiego i przyjemnego WebOS od LG.

A Ty co , znowu się naczytałeś i powielasz ?

Że zapytam , tylko odpowiedź uczciwie : posiadasz któryś z modeli XF / XG ? , testowałeś choć jeden z nich , że możesz coś powiedzieć o smarcie i tym jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu?

A jak długo posiadasz tv LG z systemem webos, że tak go chwalisz ?
Bo widzisz, kolega pyta o realne odczucia w trakcie korzystania z tych systemów, a nie tam o jakieś dyrdymały typu : wydaje mi się, być może..

Przeczytać o tym i o tamtym obecnie , to każdy sobie może, ale to nie o to chodzi .
 

SDman

Banned
@panatonima twoje "napewno" realne odczucia są tyle warte co twoje testy.
Chłopie nie masz kompletnie nic do powiedzenia to nie mów.
Wiem, że niektórym wypowiedzenie się o tym czy dany system działa przyjemnie -responsywnie może zajmować 8 miesięcy mnie zajmuje parę godzin.


PS. śmiecisz użytkownikom w dla nich istotnych wątkach, więc proszę pisz do mnie na "priv" lub załóż osobny wątek nazwij go jak chcesz.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Znowu się kompromitujesz.

Zadałem proste pytanie : który z tych dwóch modeli posiadasz, by móc coś powiedzieć na temat tego , jak sprawuje się w nim smart , bazując oczywiscie na doświadczeniu popartym obcowaniem z system , który jest zaaplikowany w dany tv ?


Oczywiście doświadczenia nie masz żadnego , bo żadnego z wymienionych tv nie posiadasz .O webosie w LG również nie masz pojęcia, bo z niego nie korzystasz, nie korzystałeś.
A kolega zadał banalne pytanie . Zapytał o odczucia z korzystania .

Jesteś zwyczajnie niewiarygodny , ale za to z jaką pasją wypowiadasz się na tematy, które zwyczajne są Ci obce .

Zastanów się : jak możesz wypowiadać się na temat czegoś , czego nie widziałeś, nie doświadczyłeś ...

Jeszcze raz : który z wymienionych modeli posiadasz ? , by móc rzetelnie udzielić informacji na temat sprawnosci/płynności działania smarta w tym tv ?

No słucham ?
Odpowiedz merytorycznie na zadane pytania .
 
Ostatnia edycja:

marekm12

New member
film z kamery Gopro k4 60hz

Wczoraj zgrałem na pendrive usb3 film z kamery Gopro7m k4 60hz. Poszłem do sklepu i poprosiłem o odtworzenie filmu na telewizorze 55c9. Podczas odtwarzania zauważyłem delikatne drżenie obrazu, młody pan z obsługi powiedział, że tak będzie bo jest inna częstotliwość nagranego filmu a inna matrycy i nie da się tego zlikwidować.
Moje pytanie jest czy tak ma być czy jest możliwość zmienić ustawienia telewizora lub jakieś inne ominięcie problemu?
 

czullo

New member
Wczoraj zgrałem na pendrive usb3 film z kamery Gopro7m k4 60hz. Poszłem do sklepu i poprosiłem o odtworzenie filmu na telewizorze 55c9. Podczas odtwarzania zauważyłem delikatne drżenie obrazu, młody pan z obsługi powiedział, że tak będzie bo jest inna częstotliwość nagranego filmu a inna matrycy i nie da się tego zlikwidować.
Moje pytanie jest czy tak ma być czy jest możliwość zmienić ustawienia telewizora lub jakieś inne ominięcie problemu?


To spytaj tego pana czy ten telewizor ma wbudowany moduł GSM skoro mówi on coś o czestotliwości, a te wspomniane "drzenie" obrazu to po prostu brak wlaczonego uplynniacza kazdy film nagrany w 24fps bedzie tak wygladał, musisz wlaczyc cos co jest nagrane w 60fps.
 

marekm12

New member
chyba standardowe.
Dzisiaj oglądałem CX55 prosto wyciągnięty z kartonu i tak samo delikatne rozmazanie obrazy jak na przykład przejeżdżał samochód to wyglądało to tak jakby leciał film poklatkowy. Na telewizorze LG 43un73003lc ten sam film był odtwarzany normalnie.
kiki można prosić o cennik na cx55 i cx65 marekmal12@protonmail.com
 
Do góry