Oled LG 55c9 - czyli nowa fala nadchodzi.

braciak

New member
Cześć,

To jeśli to nie problem to ja też poproszę o info co z tym LG nie tak. Sam się zacząłem zastanawiać nad kupnem tego tv .
 
Ja wczoraj zrobiłem aktualizację. Również zmian nie widzę, chociaż podczas oglądania filmu wyskoczył komunikat o wyłączeniu telewizora za 5 minut. Nie ustawiałem timera, oglądałem film. Dziwne, że podczas oglądania wyskoczył. Ruszyłem pilotem i nie wyłączyło.
 

65AF8

New member
Ja wczoraj zrobiłem aktualizację. Również zmian nie widzę, chociaż podczas oglądania filmu wyskoczył komunikat o wyłączeniu telewizora za 5 minut. Nie ustawiałem timera, oglądałem film. Dziwne, że podczas oglądania wyskoczył. Ruszyłem pilotem i nie wyłączyło.

Witaj,
To są własnie TV firm koreańskich (LG, Samsung) i chińskich (np. TP VISION vel Philips).
Poświęciłem 1,5 miesiąca na przeczytanie większości testów najlepszych kalibratorów i opiniotwórców na necie (Rasmusen, Vincent Teoh itd., Konkurencyjne forum) i wymieniłem mojego skalibrowanego AF8 na "padlinę" o przepraszam TV LG 65C9, skuszony wspaniałymi opiniami z testów tych panów, z których wynikało że TV LG jest jaśniejszy w uhd, hd, sd i nowy procesor robi cuda wianki z obrazem , ale rzeczywistość okazała się brutalna i poza systemem operacyjnym WEBOS telewizor LG 65C9 jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu to KATASTROFA.Cały dzień poświęciłem na ustawienia obrazu z różnych stron i forów internetowych. Ustawiłem obraz w TV wydaje się optymalnie bez kalibracji, i nadejszła wigilia i kolendy na Jasnej Górze na TV Polsat, jak zobaczyłem ciemną marynarkę pana z orkiestry jakby była w brokacie święcąca na milion kolorów to mi ręce opadły, a przejście tonalne jasny/ciemny w momęcie jak pokazali obraz z choinkami (ciemne) a resztą wnętrza klasztoru (jasne) to usiadłem z wrażenia że taki koncern jak LG może wypuścić do sprzedaży TV z takim słabym procesorem przetwarzania obrazu....

P.s.
Zdjęcia robione Aparatem Samsung Note 10+ ........
 

Attachments

  • Zdjęcie 1.jpg
    Zdjęcie 1.jpg
    41,4 KB · Wyś: 44
  • Zdjęcie 2.jpg
    Zdjęcie 2.jpg
    73 KB · Wyś: 40
  • zdjęcie 3.jpg
    zdjęcie 3.jpg
    40,3 KB · Wyś: 45
  • Zdjęcie 4.jpg
    Zdjęcie 4.jpg
    78,5 KB · Wyś: 45

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście orientujesz się doskonale, że Twój SONY jest produkowany przez fabrykę w chińskiej firmie na Słowacji Foxcoon. Firma Sony nie ma własnej już fabryki oprócz Japonii.
 

AtroJ

Member
Z jakiego źródła wziąłeś sygnał? Mój 65C8 radzi sobie bez zarzutu z przeciętną kablówką i czarne jest czarne, a białe jest białe, jak u klasyka, ale ja Polsatu nie oglądam ;-)
 

hope_1

Member
Cześć zastanawiam się nad kupnem tego TV i mam pytanie do osób, które już go posiadają.
1) Jaki macie patent na kabel zasilający? Z tego co widziałem w sklepie to jest niewyjmowalny, a przynajmniej nie w prosty i przyjemny sposób. Niestety mam bardzo wąski "tunel" w ścianie i nie przecisnę całej wtyczki ;( Nie chciałbym ciąć kabla, a jego wymiana w locie wiąże z upierdliwością - dwie osoby trzymają TV, a kolejna dopina kable (uchwyt na ścianie bez regulacji)
2) Czy posiadacie problem z buczącym zasilaczem tak jak tutaj :;
https://www.youtube.com/watch?v=pkDewwHXUbY
 

kosa666

New member
Ad 1) obetnij samą wtyczkę, przeciśnij przewód przez tunel i załóż wymienną
Ad 2) nie zauważyłem u siebie żadnych odgłosów
 

hope_1

Member
Ad.1) Nie chcę tego robić. Domniemam, że skoro producent stosuje praktyki z teoretycznie niewymienialnym kablem to opcja, którą proponujesz wpływają na gwarancję.
Prawdopodobnie wyciągnę pod TV w tunelu dodatkowy przedłużacz, ale wtyczka+gniazdo z bolcem może byś słabo ukrywalna na ścianie.

Czy Twój TV wisi? Jeśli tak to ile cm od ściany odstaje ekran? Uchwyty są dopinane do modułu zarządzającego, który ma sporą grubość wydaje się więc, że efekcie sama tafla ekranu dość sporo odbiega od ściany?
 

piotrflo

New member
Witam, właśnie wjechał do mnie LG 55C9. Czy macie jakieś ustawienia dla tego TV? Ilość parametrów do ustawienia troszkę mnie przerosła. :) Lub u kogo można zamówić kalibrację?
 

kosa666

New member
w związku z tym, że obok TV stoją u mnie duże klocki stereo - TV wiszący na wieszaku jest odsunięty od ściany niemalże o ich całą głębokość co daje ok. 30cm.

Ale jak przysunę całkowicie do ściany to rzeczywiście tafla odstaje w górnej krawędzi o dobre 8cm (grubość wieszaka + d..pa TV), wiec szału nie ma :(

EDIT: zapomniałem dopisać, że jak TV stał przez tydzień na szafce to wyglądał dużo lepiej (ta stopa naprawdę robi dobre wrażenia), ale obecność w domu labradora nie pozwala na nic stojącego/łatwo tłukącego :D
 
Ostatnia edycja:
Witaj,
To są własnie TV firm koreańskich (LG, Samsung) i chińskich (np. TP VISION vel Philips).
Poświęciłem 1,5 miesiąca na przeczytanie większości testów najlepszych kalibratorów i opiniotwórców na necie (Rasmusen, Vincent Teoh itd., Konkurencyjne forum) i wymieniłem mojego skalibrowanego AF8 na "padlinę" o przepraszam TV LG 65C9, skuszony wspaniałymi opiniami z testów tych panów, z których wynikało że TV LG jest jaśniejszy w uhd, hd, sd i nowy procesor robi cuda wianki z obrazem , ale rzeczywistość okazała się brutalna i poza systemem operacyjnym WEBOS telewizor LG 65C9 jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu to KATASTROFA.Cały dzień poświęciłem na ustawienia obrazu z różnych stron i forów internetowych. Ustawiłem obraz w TV wydaje się optymalnie bez kalibracji, i nadejszła wigilia i kolendy na Jasnej Górze na TV Polsat, jak zobaczyłem ciemną marynarkę pana z orkiestry jakby była w brokacie święcąca na milion kolorów to mi ręce opadły, a przejście tonalne jasny/ciemny w momęcie jak pokazali obraz z choinkami (ciemne) a resztą wnętrza klasztoru (jasne) to usiadłem z wrażenia że taki koncern jak LG może wypuścić do sprzedaży TV z takim słabym procesorem przetwarzania obrazu....

P.s.
Zdjęcia robione Aparatem Samsung Note 10+ ........


Pojechałeś ostro. Mam C9 55" -wcześniej Sony XE 9305. To co można mu zarzucić to trudności z detalami w ciemnych scenach - owszem. Braki w jasności ? Żadnych nie odczuwam, a XE 9305 to mistrz HDR ! Czarne jest czarną plamą dosyć często w C9. Kontrast daj na 95 i dosyć mocne oświetlenie Oled + 70 + jasność 50. Wszystkie OLEDy mają problem w ciemnych scenach ze szczegółami i trzeba o tym mówić, a nie chwalić wszystko. Jednak jest to cecha, nie wada. Nie pasuje, nie kupuj OLEDa ! Trzeba poczytać o tej technologii, a nie mieć pretensje po zakupie. Piękne czernie obarczone są deficytem szczegółów w ciemnych scenach. Koniec kropka. Odpal Netflixa w 4K + Dolby Vison i szczena na podłodze. Niestety, ale LG mimo super procesora musi gonić programistów do poprawek przy sygnale SDR. Przy dobrym źródle sygnału obraz jest świetny i bije na głowę nawet Sony. Przy kablówce Sony jest mistrzem i mówię to w odniesieniu do Sony xe9305. 4K + DV jest bez porównania na C9. Pisząc o słabym procesorze w LG gwałcisz go. On ma niesamowite możliwości patrząc na dobre źródło sygnału. LG goni Sony pod względem obróbki cyfrowej, a procesor ma duuuuży zapas mocy. Poczekaj na aktualizacje, oni się uczą.
 
Ostatnia edycja:

hope_1

Member
Ale jak przysunę całkowicie do ściany to rzeczywiście tafla odstaje w górnej krawędzi o dobre 8cm (grubość wieszaka + d..pa TV), wiec szału nie ma :(

To nie ma źle...w tej chwili mój TV odstaje jakieś 8cm, więc podobnie...
Jak Twoje wrażenia z samej solidności konstrukcji? Czytałem wypowiedzi kilku osób, że łatwo uszkodzić ten panel.
 

piotrflo

New member
To w kwestii jakości obrazu LG C9. Bez kalibracji Wiedźmin Netflix HD. Przejście tonalne nieba daje rade.
a150d48f761a4f0325c71784861f17e6.jpg


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

zgredzior

New member
Ten gość miał " wyświechtaną " marynarkę inaczej starą i wytartą, a skąd to wiem bo analizowałem to zjawisko na dwóch niezależnych oledach, jeżeli jesteś spostrzegawczy to powinieneś zauważyć pracę operatora kamery, który z premedytacją unikał dłuższych zbliżeń na tego nieszczęśnika, by ten żenujący występ jegomościa ukryć w jakiś sposób. Operator to po prostu widział.
 

65AF8

New member
Zgredzior Nie będę dyskutował i analizował tego co napisałeś bo to totalna kompromitacja twojej wyświechtanej osoby. Zrobiłem zdjęcia obrazu który mnie bardzo zaniepokoił, taki obraz pojawia się również na tvn np. w faktach więc te głodne kawałki o wyświechtanych marynarkach to zostaw dla siebie.
Myślałem że to kwestia sygnału z satelity lub Dekodera Polsatu i nc+ ale moc sygnału jest na poziomie 87%.Na AF8 takie cuda się nie zdarzały.
Z netflixa obraz ładny, tego problemu nie zauważyłem.
Na obrazach wyświetlanych przez Pioneer LX500 również tego nie zauważyłem. Pozmieniałem kable hdmi, wszystkie są firmy SCP Hdmi Premium o przepusowości 18 gb/s i dalej pojawia się ten problem.
 

65AF8

New member
Pojechałeś ostro. Mam C9 55" -wcześniej Sony XE 9305. To co można mu zarzucić to trudności z detalami w ciemnych scenach - owszem. Braki w jasności ? Żadnych nie odczuwam, a XE 9305 to mistrz HDR ! Czarne jest czarną plamą dosyć często w C9. Kontrast daj na 95 i dosyć mocne oświetlenie Oled + 70 + jasność 50. Wszystkie OLEDy mają problem w ciemnych scenach ze szczegółami i trzeba o tym mówić, a nie chwalić wszystko. Jednak jest to cecha, nie wada. Nie pasuje, nie kupuj OLEDa ! Trzeba poczytać o tej technologii, a nie mieć pretensje po zakupie. Piękne czernie obarczone są deficytem szczegółów w ciemnych scenach. Koniec kropka. Odpal Netflixa w 4K + Dolby Vison i szczena na podłodze. Niestety, ale LG mimo super procesora musi gonić programistów do poprawek przy sygnale SDR. Przy dobrym źródle sygnału obraz jest świetny i bije na głowę nawet Sony. Przy kablówce Sony jest mistrzem i mówię to w odniesieniu do Sony xe9305. 4K + DV jest bez porównania na C9. Pisząc o słabym procesorze w LG gwałcisz go. On ma niesamowite możliwości patrząc na dobre źródło sygnału. LG goni Sony pod względem obróbki cyfrowej, a procesor ma duuuuży zapas mocy. Poczekaj na aktualizacje, oni się uczą.

Witaj,
To mój 3 (trzeci) oled po 65C7 i 65 AF8 i moje subiektywne odczucie jest takie że procesor Sony lepiej radzi sobie z obróbką obrazu, ale C9 jest jaśniejszy w HDR, a obraz jak dla mnie był ładniejszy na AF8.
Oglądam filmy także z pioneer lx 500 i także twierdzę że zeszłoroczny Sony wyświetla ładniejszy obraz.
Pozdrawiam jurek
p. s.
Trochę słabe to porównanie do lcd, ale miałeś przedsmak "oledowych" czerni.
 
Do góry