Oto najwyższy model LCD LG SM9800 Ultra HD NanoCell LED TV z pełnym podświetleniem LED i procesorem Alpha 7 drugiej generacji.

Maverick7909

New member
O jakich artefektach ty piszesz w tv za tyle kasy i chyba najwyższego modelu nanocel? Ja mam stary dobry model lg 42 lf652v w kuchni chyba z 2015 roku jedze kursorem po tv i nie mam żadnych artefaktów.Wracając do tv modelu 9800 to myślę nad jego zakupem 65 cali choć może być trche mały z prawie 4 metrów teraz mam 55 Samsunga 7542 bardzo dobry obraz wygsszanie czerń działa nawet dobrze. Nie widzalem tego modelu lg 9800 na żywo ale 9010 i ten ma chyba problemy z wygsszanie stref w nocy zwłaszcza to pewnie 9800 pla będzie miał ten sam problem? Mój Samsung nawet w nocy nie ma z tym problemu. Local dimming mam ustawiony chyba na nisko.To nie wiem czy ten tv będzie dobrym wyborem przez te wygsszanie głownie choć wolał bym lg tv. Czy obraz będzie lepszy czerń niż na moim starym samsungu? Myślałem nad jakimś OLED ale u mnie tv chodzi duzo boję się wypalenia. Może ktoś ma jescze ten model powie coś więcej na jego temat tege wygaszania stref jak chodzi inetrent czy można ogladac filmy z internetu ze stron np fili tv e kinio i innych. Jescze kwestia ceny. Tv kosztuje w jednych sklepach 8900 a można też go kupić za 6200 6700 aż taka różnica też nie bardzo wiem o co w tym chodzi. A może jest lepszy jakiś inny tv od lg 9800 w przedziale cenowym do 7 tys 65 cali? Choć lubie lg za system web os i teraz sztuczna inteligencję multimedia.
 
Ostatnia edycja:

Maverick7909

New member
Ok oglądnąć oszczędnie tv za 8 tys z myślą czy się coś wypali czy nie dziś czy za kilka lat? Trochę mało pocieszające. A tak poztaym to co wybrać bo raczej od lg 65 c9 czy inny model starszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tak nie działa.
Ci co dostali podpowiedź ustną są mega zadowoleni.
Jeśli będziesz był bliski zakupu napoisz na PW i zadzwoń.
Dostaniesz podpowiedź.
Zdecydowanie 65C9 Oled lub 65 Oled 804.
Radość to wspaniałe odczucie i efekt wow gwarantowany.
 

Mike_D

New member
O jakich artefektach ty piszesz w tv za tyle kasy i chyba najwyższego modelu nanocel? Ja mam stary dobry model lg 42 lf652v w kuchni chyba z 2015 roku jedze kursorem po tv i nie mam żadnych artefaktów.Wracając do tv modelu 9800 to myślę nad jego zakupem 65 cali choć może być trche mały z prawie 4 metrów teraz mam 55 Samsunga 7542 bardzo dobry obraz wygsszanie czerń działa nawet dobrze. Nie widzalem tego modelu lg 9800 na żywo ale 9010 i ten ma chyba problemy z wygsszanie stref w nocy zwłaszcza to pewnie 9800 pla będzie miał ten sam problem? Mój Samsung nawet w nocy nie ma z tym problemu. Local dimming mam ustawiony chyba na nisko.To nie wiem czy ten tv będzie dobrym wyborem przez te wygsszanie głownie choć wolał bym lg tv. Czy obraz będzie lepszy czerń niż na moim starym samsungu? Myślałem nad jakimś OLED ale u mnie tv chodzi duzo boję się wypalenia. Może ktoś ma jescze ten model powie coś więcej na jego temat tege wygaszania stref jak chodzi inetrent czy można ogladac filmy z internetu ze stron np fili tv e kinio i innych. Jescze kwestia ceny. Tv kosztuje w jednych sklepach 8900 a można też go kupić za 6200 6700 aż taka różnica też nie bardzo wiem o co w tym chodzi. A może jest lepszy jakiś inny tv od lg 9800 w przedziale cenowym do 7 tys 65 cali? Choć lubie lg za system web os i teraz sztuczna inteligencję multimedia.


Maverick, pisząc o artefaktach mam na mysli blooming - jeśli lubisz oglądać białe napisy na czarnym tle to obawiam się że nie jest to TV dla Ciebie.


7b98GYr.jpg



Dla mnie jest super - oglądam głównie "kolorowe" materiały a tam jest bardzo, bardzo dobrze (i wieczorem, i w ciągu dnia w jasnym pokoju)
 

kosa666

New member
Kupiłem 65" sm9800 jakiś tydzień temu (od kikiego) - mocno rozważałem oleda ale netflix + napisy to prosta droga do powidoków (a oglądam też tv z paskami informacyjnymi).

Jestem mega zadowolony (przesiadłem się z 42" plazmy Pioneera)

serio uważasz, że napisy które się wyświetlają kilka sekund prowadzą do powidoków? za ile lat? 20? :cry:
 

Mike_D

New member
serio uważasz, że napisy które się wyświetlają kilka sekund prowadzą do powidoków? za ile lat? 20? :cry:


Na AVForums widziałem zdjęcia oleda (nie pamiętam już czy C8 czy C9) z wypalonym nieregularnym prostokątem obejmującym "zwyczajowe" miejsce wyświetlania napisów - nie były to oczywście powidoki poszczególnych znaków tylko część współna wszystkich kombinacji które na tym konkretnym egzemplarzu były wyświetlane.

Efekt był *bardzo* widoczny po kilku miesiącach - dla mnie jest to deal breaker.
 

Maverick7909

New member
Może i są ale na tą chwiel te tv Oled jescze nie są tak dopracowane żeby z tego normalnie korzystać choć jest duża poprawa.Chyba że ktoś ma dużo kasy wymienia tv co 2 lata i ma to w gdzieś to wtedy może sobie kupić. Obecnie chyba najlepszym rozwiązaniem też nie tanim bedzie qled od Samsunga od modelu r80 wzwysz.
 

kosa666

New member
chyba masz rację, ale teraz tak popatrzyłem wstecz na ostatnie 10 lat... i rzeczywiście TV główny zmieniam co 2-2,5 roku :)

zresztą jak po 1,5 roku pojawią się powidoki to reklamacja do LG poleci
 

Mikkellos

New member
Witam. Od kilku dni mam dylemat nad wyborem TV. Budżet 5000-5500PLN. Może nawet 6k PLN. Rozmiar tylko i wyłącznie 55cali wchodzi w grę ani nie większy ani nie mniejszy. Rozważam 3 modele. Są to Samsung Q80R Sony XG9505 i LG SM9800. Od razu zaznaczam, że OLED nie wchodzi w grę gdyż jednak jest zbyt mało jasny i będę sporo oglądał dużo sportu w szczególności piłka nożna, żużel i koszykówka. Oprócz tego oczywiście netflix, HBO GO, i ogólnie wszystkie tego typu serwisy streamingowe. Poza tym do oglądania kanały w FHD telewizji satelitarnej (dość sporo). TV używany o różnych porach i w różnych arunkach oświetleniowych - od świecącego o poranku słońca (z tego względu OLED odpada) po całkowicie ciemny pokój w nocy. Ogólnie rzecz biorąc gdyby nie strach przed tym jak działa FALD na matrycy IPS brałbym SM9800. Jednak będąc w mediamarkt widząc na żywo XG9505 na mnie wrażenia nie wywarł a Q80R Samsunga wręcz zabił katastrofalnym obrazem przy wyświetlaniu testowego programu FHD. Jeżeli chodzi o Sony to boje się Androida który w sklepie się pare razy przyciął. Z kolei LG nie miałem okazji zobaczyć gdyż jak sprzedawca powiedział w tej cenie OLEda nawet nie chcieli by go mieć na półkach w mediamarkcie. Który z nich obiektywnie będzie najlepszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kwota nie przekraczalna to SOny 65XF9005
Masz z pakietem gratisów w specjalnej ofercie dla niebieskich.
 

Zoreusz

New member
Kupiłem 65" sm9800 jakiś tydzień temu (od kikiego) - mocno rozważałem oleda ale netflix + napisy to prosta droga do powidoków (a oglądam też tv z paskami informacyjnymi).

Jestem mega zadowolony (przesiadłem się z 42" plazmy Pioneera)

Jak wygląda Twoja opinia o tym TV po dłuższym okresie użytkowania?

Ktoś się jeszcze może podzieli wrażeniami?
 

Mike_D

New member
Jestem zadowolony - Dolby Vision daje radę, niektóre programy (np. Grand Tour na HBO) ze "zwykłym" HDR wyglądają obłędnie.

Są minusy oczywiście - przy scenach które są całe ciemne (np. grupa osób przy słabym ognisku) podświetlenie strefowe (u mnie właczone na high) jest nieprzyjemnie wyraźne. Przy typowych filmach (mieszanina bardzo ciemnych i bardzo jasnych scen) jest super.

Czy to jest OLED? nie, nie jest ;)
Czy kupiłbym ponownie? Raczej tak... ale tylko jako ktoś kto od początku (z różnych względów) chciał LG (i nie ogląda horrorów/bardzo ciemnych treści) - moim zdaniem nie jest warty tych pieniędzy; stref podświetlenia jest po prostu za mało.
 

teosmt

New member
Też mam dylemat co kolega Mikkellos który model
-Samsung Q80R Sony XG9505 i LG SM9800
Mam nasłoneczniony pokój

Głównie musi odtwarzać filmy z pendriva 4 k i fuul

-(Video codec . HEVC with HDR
Bitrate ..: 74.5 Mbps
Frame rate : 23.976 fps)
-(Video codec . AVC Bitrate .... 20.3 Mbps )
 
Do góry