LG OLED55E8PLA / zakup.

NickSon

Member
Dziekuje wszystkim za wypowiedzi przekonaliscie mnie ,decyzja zapadla Lg65 C8. Bylismy go ogladac łał bylem pod b.duzym wrażeniem . Macie rację co do 55 aby nie kupować tylko zwiększyć na 65 , udało mi się zobaczyć stojące obok siebie lg 55 i 65 .po wyłączeniu dużej różnicy w wielkości nie ma , ale jak włączylem to różnica piorunująca. Jeszcze raz dziękujemy za opinię.


http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/137...pierwszy-inteligentny-telewizor-na-rynku.html

Z tego co napisałeś wydedukować moźna, że do telewizora masz okolo 2.8-3m 3.3m raczej nierealne no chyba ze glową dotykasz sciany a tv przykleiles do przeciwległej ;) Moim zdaniem 65cali to maks co mogłeś kupić. Nie ze względu na to, że nie obejmiesz wzrokiem. Wymogi kinowe THX dla Twojej odleglosci to nawet 85cali. Ale to są wymogi kinowe... Z tą pogonią za przekątną jest jeden maly problem wciaż spora cześć programow tv jest kiepskiej jakosci. Jest pewne, ze wiele razy na tym 65 calowym tv bedziesz mial dyskomfort ogladania słabych materiałow, rozmytych twarzy, kaszy, bloków kompresji czy kiepskich gradientów. Jeśli ktos nie oglada tv to problemu nie ma .Ja mam przy odleglosci 2.8m 55cali B8. Myślałem nad 65 cali ale skok cenowy wg mnie jest nieproporcjonalny do przekątnej :)
Jeszcze jedna kwestia to świecenie ekranu im większy ekran tym bardziej jesteśmy "bombardowani" jasnym światłem OLED z racji nieskonczonego kontrastu wydaje sie jeszcae bardziej jaskrawy. Ja u siebie wieczorem Podswietlenie oled mam max ustawiony na 28. Moim zdaniem telewizor wymaga kalibracji kolory nie są idealne, ale też nie tragiczne.
 

MaxPayne

New member
Kalibracja jaki to koszt i czy po zakupie można zamówić do domu , jak myślicie czy cena 8999zl może jeszcze spaść czy to raczej ostatnie sztuki przed dostawa nowości na 2019r.
 

NickSon

Member
Kalibracja jaki to koszt i czy po zakupie można zamówić do domu , jak myślicie czy cena 8999zl może jeszcze spaść czy to raczej ostatnie sztuki przed dostawa nowości na 2019r.


Koszt kalibracji w domu to cos kolo 400zł .Cena telewizorów moze jeszcze spaść Ja bym czekał do oporu jak wejdzie seria 9 dopiero wtedy beda wyprzedawane modele 8serii. Żałuj że nie decydowales sie ma zakup miesiąc temu. Media markt ucinał vat a euro w odpowiedzi tez zrownalo cenę na dodatek dalo 5 rat gratis (czyli kolejne minus 17% od ceny) Juź nie pamiętam ale 65 cali mogleś mieć za 6300? Wiem na pewno, ze moj jak kosztował 4999 to kupilem za 3680. To byly extra ceny.
 

BorekPL

New member
Cześć!

Mam taki problem na świeżo zakupionym i uruchomionym TV, że mi box 4k wyświetla różowe plamy na białych elementach ikon aplikacji. Gdy się box uruchamia napis android jest wzorowo biały, ale po uruchomieniu i wyświetleniu ekranu startowego wszystkie ikony z białymi elementami (youtube, netflix etc) mają różowe wypełnienie. Czcionki zamiast białe też są różowe. Ktoś spotkał się z takim problemem?
 
Do góry