LG 50uk6950 - jasność, upscaling?

ravenhood

New member
Cześć, zastanawiam się nad kupnem tego telewizora. Zastanawiają mnie dwie rzeczy:

1. jak jest z maksymalną jasnością i HDR? Z tego co wiem w uk6500 było z tym kiepsko, czy tu jest lepiej?

2. Jak działa, i czy w ogóle jest, upscaling materiałów w niższej rozdzielczości? Dużo będę oglądał w full hd.

Przekonuje mnie do tego modelu matryca VA, dobre opinie i dobry smart tv (tylko w ten sposób zamierzam go oglądać). Zastanawiam się jeszcze nad Samsungiem ue50nu7472 (są w identycznych cenach teraz).

Będę wdzięczny za szybką pomoc.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Oglądam go z 1,2 metra w pokoju bez słońca, i nie przekraczam 30% jasności (podświetlenia) wieczorem 15%, Co do HDR to nie pomogę, bo dla mnie jest to bezużyteczne - nie mam zamiaru na starość oślepnąć, jak na zewnątrz świeci słońce to zakłada się okulary - a jak słońce wali nam po oczach z ekranu z HDR to mam się cieszyć że taki dobry ekran, czy szybko sięgać po okulary ? Upscaling od 720p wzwyż bardzo dobry
 
Ostatnia edycja:

ravenhood

New member
Dzięki za pomocną odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakaś możliwość streamowania bezprzewodowo ekranu komputera, tak jak w telewizorach Samsunga?
 

adam80

Member
Tak, na pliku prawy myszki - stremuj do urządzenia - LG - i gotowe. Obraz ekranu pewno też można (jeszcze nie miałem potrzeby skorzystać) może ktoś odpowie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry