LG OLED B8 problem z jasnością napisów w Dolby Vision

izon

New member
Witam drogich forumowiczów.


Ostatnio zaopatrzyłem się w cudowny telewizor LG OLED 55B8. Niestety mam wielki problem, który dotyczy głównie materiałów z Netflixa w Dolby Vision. Obraz w materiałach, w których zastosowany jest ten tryb jest dla mnie nie zjadliwy pod kątem jasności. Zwłaszcza dotyczy to napisów, które wręcz oślepiają, co w sypialni, kiedy chce się zrelaksować przed snem jest dosyć słabe. Tak jak w trybie HDR na PS4 PRO zjechałem z podświetleniem OLED do około 30 i jest OK, tak tutaj niewiele to daje. Na próbę zjechałem nawet do 10, gdzie obraz jest brzydki i niemal niewidoczny ale napisy ( i menusy w telewizorze) wciąż są cholernie jasne. Jeżeli ktoś ma rozwiązanie tego problemu to poproszę bo na ten moment Dolby Vision dla mnie to porażka..
 

FanKosmosu

New member
Zaloguj się do swojego Netfflixa na komputerze, wejdź w opcje i zmień napisy na półprzezroczyste czy inne, byleby nie białe, tak jak to jest domyślnie ustawione. Powinno być dużo lepiej dla oczu w HDR
 

izon

New member
Zaloguj się do swojego Netfflixa na komputerze, wejdź w opcje i zmień napisy na półprzezroczyste czy inne, byleby nie białe, tak jak to jest domyślnie ustawione. Powinno być dużo lepiej dla oczu w HDR
Hej, dzięki za poradę natomiast pojawił się nowy problem. Jak tak zrobię, faktycznie w HDR jest dużo lepiej natomiast w materiałach SDR napisów praktycznie nie widać. Powiem szczerze, że tak się zniechęciłem, że chciałem wyłączyć to całe Dolby Vision ale widzę, że netflix nie ma takiej opcji. Trochę słabo..
 
Do góry