Podświetlenie (duszki) LG 55SK8500

tomek_cz

New member
Urbanow, możesz zdradzić gdzie kupowałeś? Bo też zbieram się żeby kupić ten model - już jestem zdecydowany - ale coraz więcej wątpliwości eh... Może to rzeczywiście wada i tv do wymiany?
 

urbanow

New member
kupiłem w RTV EURO AGD, odstąpiłem od umowy więc u mnie już problemu nie ma
oglądałem dziś w sklepie SONY 55XF9005, bez porównania lepszy ale i cena lepsza:)
może ktoś poleci coś sensownego w podobnych pieniądzach do 55SK8500
 

tomek_cz

New member
kupiłem w RTV EURO AGD, odstąpiłem od umowy więc u mnie już problemu nie ma
oglądałem dziś w sklepie SONY 55XF9005, bez porównania lepszy ale i cena lepsza:)
może ktoś poleci coś sensownego w podobnych pieniądzach do 55SK8500

Chyba zostaje Samsung ue55nu8072... :)
Hm ciekawe czy każdy jeden sk8500 ma problem z tym podświetleniem czy po prostu trafił Ci się pechowo taki egzemplarz...
 
Ja mam inne zdanie niż twoje ale cóż zawsze ktoś jest mądrzejszy

Oczywiście ale ja się opieram na swoim własnym doświadczeniu z modelem 55sk9500. Możliwe że miałem wadliwy egzemplarz ale naprawdę bez włączonego LD obraz był baaaardzo słaby , dwa świecące piksele i prześwietlenia na matrycy w prawym dolnym rogu. Nie uważam się za mądrzejszego . Pełen luz to tylko TV.
 

dlpx

New member
Tzw. uloty światła to typowa cecha matryc IPS z podświetleniem krawędziowym (również w laptopach). W jednym przypadku uloty są praktycznie nie widoczne, a w innym (jak na załączonych fotkach) mogą być niestety bardzo upierdliwe.
 

Chris_M

New member
Tzw. uloty światła to typowa cecha matryc IPS z podświetleniem krawędziowym (również w laptopach). W jednym przypadku uloty są praktycznie nie widoczne, a w innym (jak na załączonych fotkach) mogą być niestety bardzo upierdliwe.
Ale SK9500 nie mają matryc z podświetlaniem krawędziowym, tam są matryce FALD i ten efekt absolutnie nie powinien w nich występować!
 
Do góry