oled 65b8

szach11

New member
Witam
Panowie potrzebuje szybkiej pomocy. Wczoraj kurier przywiózł mi moje 65 calowe cacko LG b8 :).
Po testach bandingu i cloudingu na youtube zauważyłem przy obrazie 5% gray po prawej stronie delikatny banding. Przy testach jednobarwności matrycy na żółtym i fioletowym również zmieniał kolor po prawej stronie. Zauważyłem też przy jakimś teście że w pewnym momencie prawy dół ekranu lekko świeci a reszta jest czarna.
Dajcie znać czy mam go wymieniać czy to normalne wady?
Jestem laikiem w tym temacie dlatego wybaczcie wszystkie wpadki w nazewnictwie.
 
Ja swoje 55 cali podłączyłem, włączyłem film 4k, zachwycałem się obrazem i nie wrzucam żadnych plansz, żeby nie psuć sobie humoru
 

szach11

New member
OK. Może macie rację — przesadzam :). Czy coś w tej kwestii zmieni kalibracja albo na co może pomóc.
 

szach11

New member
Zauważyłem jedną prawidłowość. Przy ocenie ekranu brałem pod uwagę poniższy test. Okazuje się że te plansze z kolorami w poniższym teście są tak nagrane że na każdym monitorze z prawej strony jest delikatnie ciemniejszy obraz a z lewej jaśniejszy? Widać to najbardziej na jasnych kolorach. Natomiast banding delikatny zupełnie zniknął po paru oglądniętych filmach.

https://youtu.be/aEsCprsVJaQ
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrozumiałem. Dziwię się , że sokoro sprawdziłeś przed zakupem to wiedziałeś jaki problem. I mimo to kupiłeś taki egzemplarz ?
 
Do góry