Firma LG prezentuje telewizory Ultra HD OLED 4K z HDMI 2.1 - linia 2019.

wysio

Member
Bez reklam
C9 w 65 calach jest droższy 100% od poprzednika. Niespodziewałem się aż tak dużej różnicy w cenie. Z pewnością nie jest ona adekwatna do różnicy w obrazie...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

FanKosmosu

New member
C9 w 65 calach jest droższy 100% od poprzednika. Niespodziewałem się aż tak dużej różnicy w cenie. Z pewnością nie jest ona adekwatna do różnicy w obrazie...

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Tak jest co roku. Tak to działa. Teraz C9 kosztuje 15000, ale w kwietniu 2020 r. będzie po 7000 zł, gdy C10 będzie wchodził na rynek w cenie 14000. I tak samo będzie w roku 2021, 2022, 2023...2145...2356 i do końca świata.
 

FanKosmosu

New member
C8/B8 wchodziły na rynek po 15000 zł. Na końcówce były tańsze od końcówek C7/B7. B7 skończyło zjazd cenowy na 8500, B8 skończyło na 6750, a B9 skończy w kwietniu/maju 2020 na 6000, a C9 na 7000.
 

FanKosmosu

New member
Na Zachodzie pojawiły się dziś OLEDy HiSense w cenach ok. 1500 euro na start 55 cali. Mają panele od LG i obsługują Dolby Vision. Powyższe oznacza, że tak jak w 2019 można było kupić na końcówce zjazdu cenowego 55 cali LG B8 za 4000 zł, to w 2020 w maju B9 w 55 calach będzie za ledwie 3500 zł, a ten HiSense będzie chodził po ledwie 3000 zł.

Będzie znowu ogromny zjazd cenowy OLED. Myślę że lekko B9 od LG w 65 calach będzie w maju 2020 po maks. 5500-6000 zł.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Na Zachodzie pojawiły się dziś OLEDy HiSense w cenach ok. 1500 euro na start 55 cali. Mają panele od LG i obsługują Dolby Vision. Powyższe oznacza, że tak jak w 2019 można było kupić na końcówce zjazdu cenowego 55 cali LG B8 za 4000 zł, to w 2020 w maju B9 w 55 calach będzie za ledwie 3500 zł, a ten HiSense będzie chodził po ledwie 3000 zł.

Będzie znowu ogromny zjazd cenowy OLED. Myślę że lekko B9 od LG w 65 calach będzie w maju 2020 po maks. 5500-6000 zł.
Tak czytam Twoje posty o Cenie i już jestem PRAWIE pewien że jesteś
Następcą KASZPIROWSKIEGO !
Mam Ogromne PRAGNIENIE aby Wszystkie Twoje Proroctwa się spełniły ;)
PS.
Jesli tak bedzie jak piszesz to wstrzymam się z kupnem TV do wiosny !
 

FanKosmosu

New member
Tak czytam Twoje posty o Cenie i już jestem PRAWIE pewien że jesteś
Następcą KASZPIROWSKIEGO !
Mam Ogromne PRAGNIENIE aby Wszystkie Twoje Proroctwa się spełniły ;)
PS.
Jesli tak bedzie jak piszesz to wstrzymam się z kupnem TV do wiosny !

Śledzę ceny. Nic nie przewiduję. Z B9/C9 będzie tak jak z C6, B6, C7, B7, C8, B8. Premiera i zjazd ceny o 50-60% przez rok.
 

FanKosmosu

New member
Tak czytam Twoje posty o Cenie i już jestem PRAWIE pewien że jesteś
Następcą KASZPIROWSKIEGO !
Mam Ogromne PRAGNIENIE aby Wszystkie Twoje Proroctwa się spełniły ;)
PS.
Jesli tak bedzie jak piszesz to wstrzymam się z kupnem TV do wiosny !

Możesz jeszcze spróbować kupić B8 lub C8 teraz za 7000. Jeśli nie, to faktycznie poczekaj te 8 miesięcy na C9/B9.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pora na test znakomitego telewizora Ultra HD OLED firmy LG 55C9 . :neutral:
Napisał go redaktor Tomasz Chmielewski 26 lipca 2019 r.
Moim zdaniem jeden z trójki najlepszych telewizorów OLED 2019 r. (jeszcze telewizory OLED firm Panasonic GZ2000 i firmy Sony AG9) . :-|

LG 55C9 - test telewizora OLED 4K


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ustawienia obrazu dla telewizora OLED firmy LG 65C9 , które proponuje jeden z użytkowników .
Ustawienia obejmują SD , HD , Dolby VISION i gry . :-| Oczywiście nie ma , jak zlecić profesjonalną
kalibrację obrazu , gdy telewizor "przepracuje" np. 200 godzin , ale na początek można spróbować , to nic nie kosztuje . :-|

https://www.youtube.com/watch?v=2-f4Mj-b2Lk


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

65AF8

New member
Accu,

Bardzo Cię proszę o Twoją opinię, mam 65AF8 czy warto go wymienić na 65C9, oglądam C+(sport) i filmy z Netflix i innych aplikacji ale także korzystam z Pioneer LX500 i filmów 4K na płytach.Czy jednak sięgnąć po zeszłoroczny nowy 65AF9 (mam taką możliwość), bo tegorocznych modeli Sony nie biorę pod uwagę gdyż dla mnie jest to krok wstecz.Pytam o zdanie bo byłem "szczęśliwym" posiadaczem 65C7, ale wiarę w doby obraz odzyskałem jak sprzedałem sztrucla LG i kupiłem telewizor Sony 65AF8.
Oczywiście przy tej klasie TV nie wyobrażam sobie aby TV nie został profesjonalnie skalibrowany.
(do wszystkich nie żałujcie zgredy 500 PLN na kalibrację, gdyż otrzymacie całkiem nowy cudowny obraz)
Uprzejmie dziekuję za podzielenie się opinią.

Pozdrawiam jurek
 
Ostatnia edycja:
Do góry