LG C8 i ONKYO HT-S5805,brak dolby atmos

arturo99

New member
Witam serdecznie.Niedawno stałem się posiadaczem LG C8 55" do tego dodałem budżetowe kino domowe ONKYO HT-S5805 z dolby atmos. Podłączyłem to wszystko poprzez kabel HDMI do wejścia (ARC).Wszystko działa dobrze,jednak nie mogę odtworzyć dźwięku z formacie dolby atmos.TV i amplituner są zgodne więc powinno teoretycznie działać dobrze,aczkolwiek tak nie jest.Trochę czytałem o tym jednak do końca nie jestem pewny.Z dysku podłączonego do tv przez usb z remuxów UHD też nie daje dźwięku w formacie atmos,zarówno z serwisu netflix filmy które są w tym formacie ,amplituner nie odtwarza w atmosie.Czy jest to wina tego polączenia?Ktoś gdzieśna forum pisał że potrzebne jest jeszcze inne zewnętrzne urządzenie które ten problem naprawi,coś w stylu Nvidia shield,xbox one lub coś podobnego.Czy to prawda?Czy jest to inny problem?Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o pomoc.
 

arturo99

New member
Zmień ustawienia tv aby przez arc wysyłał strumień nie rozkodowany bitstream, i czy twój kabel obsługuje taki przesył danych.

Wyjście dźwięku w tv mam ustawione na HDMI ARC z opcją auto,jest jeszcze dostępny PCM.Jeśli chodzi ci o tą funkcję,a kabel hdmi to nie wiem jaki jest,trzeba specjalny?Proszę sprecyzuj.
 

darekgra

Member
Auto jest ok.
Poszukałem trochę w Google i wychodzi na to że przez arc z tv nie uzyskasz atmos bo tv go konwertuje do DD+ i taki wysyła po arc.
Jedyny sposób aby dostać atmos to tak jak pisałeś podpięcie odtwarzaczy bezpośrednio do amplitunera czy to BR czy właśnie shield.
 

arturo99

New member
To co będzie najlepszym wyjściem?I czy będzie różnica obrazu,dźwięku między shield lub xboxem?czy jest jeszcze jakaś alternatywa?
 

darekgra

Member
Jeśli nie jesteś fanem gier Xboxa to shield będzie bardziej uniwersalny, jakosc obrazu taka sama.
Jedyne co to jak na razie shield nie obsługuje vp9.2 czyli brak HDR z YouTube, nie wiem jak jest z tym na Xboxie.
 

arturo99

New member
Jeśli nie jesteś fanem gier Xboxa to shield będzie bardziej uniwersalny, jakosc obrazu taka sama.
Jedyne co to jak na razie shield nie obsługuje vp9.2 czyli brak HDR z YouTube, nie wiem jak jest z tym na Xboxie.

A musi być Xbox one X czy S tez jest Ok?I pewnie głupie pytanie z mojej strony,w xboxie jest chyba 1 port HDMI.To wystarczy go podłączyć do tv i będzie wszystko działać?nic nie trzeba podłączać pod amplituner?jesli tak to co i jak?i Xbox będzie tez odtwarzał poprzez usb?
 

darekgra

Member
W xboxach s czy e to się nie orientuję ale aby mieć dźwięk atmos na amplituner to karzdego urządzenia podłączasz do amplitunera wtedy dźwięk odtważa Ampli a obraz po HDMI out wysyła do tv. Cokolwiek podłączysz do tv to po arc nie przejdzie atmos.
Sprawdź tylko w specyfikacji Ampli jaki standard sygnału przepuszcza twój Ampli.
Aby mieć HDR Musi być hdcp2.2 i HDMI 2.0 przepustowość większa od 18GBit
Jeśli posiadasz komputer/laptop z kartą NVIDIA GTX to polecam shilda będzie lepszy od Xbox.
 

arturo99

New member
HDMI 2,0 4 wejścia / 1 wyjście (4K Ultra HD/ HDCP2.2/ 4:4:4)
4 wejścia / 1 wyjście HDMI - (4K Ultra HD/HDMI 2.0a/HDCP 2.2/4:4:4). HDMI 2.0a – 4K/60Hz, 3D, ARC (Audio Return Channel), DeepColor™, x.v.Color™, LipSync, DolbyŽ Atmos, DolbyŽ TrueHD, DTS-HD Master Audio™, DVD-Audio, Super Audio CD, Multichannel PCM,CEC
• Przetworniki C/A TI Burr-Brown 192 kHz/24-bit (dla każdego kanału) .
Nigdzie nie widzę ile bitów przesyłu ma.To tego xboxa/shielda podłączam pod amplituner i on daje dźwięk i obra do tv?i zostawiam to na tym złączu arc tak?
 

darekgra

Member
Złącza są ok.
Tak do Ampli podłączasz wszystko i jednym kablem do złącz arc w tv i ampli.wtedy każdy odtwarzacz daje ci audio na Ampli a obraz leci do tv a dzięki arc masz dźwięk z tv na Ampli lecz okrojony do DD.
 

arturo99

New member
Teraz już wszystko rozumie.To co podłącze pod ampli da mi dźwięk w Dolby Atmos,a póżniej obraz poleci do tv.A będzie jakaś różnica w obrazie między tym jakby był odtwarzany na tv,shieldzie lub xboxie?Wszędzie będzie taki sam?i kable trzeba hdmi 2.0 kupić?jaden pod shield/xbox-ampli i drugi ampli-tv?w standardzie 1.4 to za mało będzie?chcę to jakoś ogarnąć żeby wszystko działało jak trzeba.Mam nadzieję ,że nikogo nie denerwuje tymi pytaniami.Dziękuję ,że mi pomagacie to uporządkować.
 

darekgra

Member
Tak będzie tak jak piszesz jeśli źródło daje atmos to Ampli go przyjemnie.
Kable aby mieć HDR powinne być 2.0 (a lub b) standard 1.4 może powodować problemy.
Shield ma atmos lecz na chwilę obecną Netflix chyba nie puszcza atmosa w swojej aplikacji( NVIDIA chyba nie zapłaciła netflixowi :) ) z innych źródeł/apek bez problemu go uzyskasz.
Jakość obrazu będzie taka sama czy podłączysz pod tv czy pod Ampli.
 

werf

Active member
Bez reklam
Dla ścisłości nie ma i nigdy nie było kabli hdmi 2.0. Szukaj kabla certyfikowanego na Premium High Speed ​​HDMI. Jeśli masz jakieś stare dobrze wykonane z certyfikatem standard też powinno działać.
 

arturo99

New member
No to teraz na pewno muszę się zaopatrzyć w dobre kable hdmi 2.0.A jest może jakiś box warty zainteresowania?w sensie jakiś android tv z którego by też to wszystko działało czy szkoda kasy i nerwów na takie coś.Na pewno odtwarza to 4k a czy dolby vision/atmos to nie wiem.
 

darekgra

Member
Jest jeszcze mi box od xiaomi ale tam nie wiem jak jest z atmos i ma on problemy z softem po aktualizacji do androida 8.0.
Lepszym ale sporo droższym wyborem byłby NVIDIA shield.
 

arturo99

New member
Już naprawdę raczej ostatnie pytanie :) Czy jeżeli kupię Nvidia shield 16GB z 2017 roku bo to chyba ostatnia wersja + 2 kable hdmi 2.0 i wszystko to razem podłącze to będzie to wszystko elegancko działać?Nie chciałbym wydać dodatkowej kasy na darmo(żona i tak zgodziła się na tv + kino domowe,teraz jeszcze shield)i później okaże się że coś nie tak.4K HDR,dolby vision,dolby atmos,netflix,youtube do tego będę używał.
 

darekgra

Member
Z czalym szacunkiem ale z obcą żoną nie chcę zadzierać. :) :)
Poważnie to wszystko powinno działać. Weź shilda przez neta to wyrazie problemów zwrócisz.
Jedynie na chwilę obecną shield nie obsługuje DV a HDR10 w sumie to dużo nie stracisz. Może dostanie to w aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:

arturo99

New member
Zamówiłem 2 kable HDMI 2.0 i nvidia shield.Jako teraz jest nowy rok,będę to miał to w czwartek lub najpóźniej piątek.Przetestuje wszystko i napisze czy wszystko Ok itp.
 

arturo99

New member
Ok.Wszystko do mnie dotarło.Podlaczylem to na szybko bo nie miałem dużo czasu.shield do amplitunera i amplituner do tv.Dalej brak dźwięku dolby atmos i wyzszego niż dd+.Probowalem z youtube,film z dysku i netflix.Czy ja robię coś źle czy to wina amplitunera?Jak mam to ustawić żeby to działało jak trzeba?Przelaczyc ze złącza arc na inne?Cos w ustawieniach shielda lub tv mam teraz zmienić?Nie miałem dużo czasu na sprawdzenie jednak już mnie to irytuje ze dalej coś nie działa.Proszeo pomoc.
 
Do góry