LG C8 i ONKYO HT-S5805,brak dolby atmos

darekgra

Member
Shild na 100% ma obsługę atmos w aplikacjach kodi, plex, Amazon prime. VLC chyba też.
Niektóre aplikacje trzeba skonfigurować w ustawieniach dźwięku. czy shield się zaktualizował?
Zerknij w ustawieniach Ampli może też coś trzeba przełączyć.
 

darekgra

Member
Tak trochę czytam to twój tv powinien puścić atmos przez HDMI arc(kompresja przezdd+)
Trochę info z innego forum, cytat
Znalazłem coś takiego i co najważniejsze działa na zestawie OLED55b8 i ONKYO TX-NR717

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00020051

"Zresetuj telewizor i zestaw muzyczny przez odłączenie zasilania. W tym celu wykonaj następujące czynności:

Wyłącz telewizor i zestaw muzyczny.
Odłącz przewody zasilające telewizor i zestaw muzyczny oraz przewód HDMI łączący te urządzenia. Po odłączeniu odczekaj mniej więcej minutę.
Z powrotem podłącz przewód HDMI do wejścia ARC HDMI telewizora oraz, w zależności od modelu zestawu muzycznego, wyjścia ARC HDMI na zestawie muzycznym. Niektóre amplitunery wielokanałowe są wyposażone w wejście A i wyjście B, zatem przewód HDMI należy podłączyć do wyjścia HDMI zestawu muzycznego, które nosi oznaczenie ARC."
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ok.Wszystko do mnie dotarło.Podlaczylem to na szybko bo nie miałem dużo czasu.shield do amplitunera i amplituner do tv.Dalej brak dźwięku dolby atmos i wyzszego niż dd+.Probowalem z youtube,film z dysku i netflix.Czy ja robię coś źle czy to wina amplitunera?Jak mam to ustawić żeby to działało jak trzeba?Przelaczyc ze złącza arc na inne?Cos w ustawieniach shielda lub tv mam teraz zmienić?Nie miałem dużo czasu na sprawdzenie jednak już mnie to irytuje ze dalej coś nie działa.Proszeo pomoc.
Na takiej konfiguracji powinieneś uzyskać dolby atmos z plików.
Z netfixa na shield, nie będzie dolby atmos ale powinno być z aplikacji w twoim TV.

A masz system głośników minimum 5.1.2 podpięty pod amplituner?

Bo jak nie masz to nigdy nie włączy się Atmos...
 
Ostatnia edycja:

arturo99

New member
Dopiero wczoraj miałem trochę czasu na to wszystko.Wygląda to następująco.Sam telewizor bez niczego,oczywiście atmos działa.Tv podpięty pod amplituner kablem hdmi 2.0 z certyfikatem zczytuje atmosa z plików,youtube,netflix jednak jak wyżej jest napisane nie może przesłać tego dźwięku bezpośrednio do ampli,stopuje go arc hdmi i konweertuje go na kompresję stratną Dolby Digital Plus,odpowiednia ikona zaświeca się na ampli.I teraz co dziwne shield podpięty pod ampli i ampli pod tv też nie daje dźwięku w formacie atmos.Próbowałem poprzez kodi i vlc,sprawdzałem wszystkie ustawienia amplitunera i wyglądały ok,tv to samo,w shieldzie też zmieniałem opcje dźwięku i nic to nie dało,dziwne.Może to wina tego zestawu 5.1.2 lub samego ampli,nie jest to bowiem najnowszy model.Kupiłem go jako budżetowe kino domowe.Nie chciałem wydawać masę kasy.Nie wiem do końca w czym leży problem.Trzeba poczekać rok czy dwa i wtedy nowe hdmi powinny to obsługiwać bez problemu.Po drugie brak dolby vision poprzez shield jest zauważalne,dla mnie dużo gorsza jakość obrazu.Fily puszczane z shielda też jakieś wyblakłe takie,nie takie żywe kolory.Także obecnie zadowolę się dolby vision,hdr z dolby digital plus,a shielda zwrócę do sklepu.Dziękuje wszystkim za próbę pomocy z moim problemem.Pozdrawiam.
 

darekgra

Member
Zmień jeszcze ustawienia w aplikacjach kodi i VLC aby nie dekodowały dźwięku tylko przekazały ścieżkę do Ampli.
Aplikacja Netflix która jest w tej chwili na shield faktycznie nie obsługuje atmos, może się niedługo zmieni bo jakieś dwa tygodnie temu dali atmos na prime video.
Kolory wyblakłe dziwne może masz nie tak ustawioną chrome.
Ja czy z shield czy z aplikacji w tv nie widzę różnicy w obrazie HDR.
Szukałem trochę w necie i ten LG powinien wysłać atmos do Ampli po arc tylko używa do tego kodera DD+.
I jeszcze jedno YouTube ma strumień tylko stereo z niego nawet DD nie uzyskasz, ściągnij pliki tester i dopiero sprawdź.
Shield to na chwilę obecną najmocniejszy sprzęt do android tv w swoim przedziale cenowym.
 
Ostatnia edycja:

arturo99

New member
Ok.Podłączyłem wczoraj jeszcze raz wszystko.Na jakimś angielski forum przeczytałem że problemem jest format 7.1 którego nie daje rady przesłać po HDMI arc.Ściągnąłem więc ze stronki dolby atmos trailery z tym tym dźwiękiem.Wnioski są takie że wszystkie DTSy działają bez problemu,był też jeden trailer z dolby atmos jednak w 5.1 i eureka kontrolka atmos zaświeciła się pierwszy raz i pokazało dodatkowo że dźwięk jest właśnie w tym formacie,wszystkie pliki z atmosem w 7.1 nie działają i pisze że to audio jest nie obsługiwane.Po tym podłączyłem shielda jeszcze raz pod ampli,oczywiście zaktualizowany do najnowszej wersji.Mialem czas przetestować vlc,kodi,smpc,atmos i trailery nie dawały porządanego dźwięku.Próbowałem przestawiać w opcjach dźwięku jednak nie udało mi się,jeśli ktoś wie jak to dokładnie ustawić prosze o screena jakiegoś co trzeba tam zaznaczyć czy przestawić.W końcu zainstalowałem MX Player i działa wszystko.Udało mi się odtworzyć wszystko trailery te z atmos 7.1 włącznie.Pisze że input jest atmos 7.1 a output to atmos 5.1.2 czyli jak powinno być.Tak samo wszystkie filmy itp dają atmos ,trur hd,hd master itp itd po prostu bajka.Jednak co zauważyłem i nie wiem czy to wina mx playera czy czegoś innego to że czasami tnie dźwięk właśnie w tych najlepszych formatach,odtwarza normalnie wszystkie lampki się świecą i za chwile na kilka sekund gasną nie ma dźwięku i za chwile wszystko Ok.To sprawia ze nie da się komfortowo niczego oglądać.Czy ktoś wie czego to wina?Samej aplikacji ,coś z dyskiem,shield za słaby?I dlaczego tylko mx player to obsługuje?Innych nie dałem rady ustawić.Jesli wiecie jak ustawić inne aplikacje by tez dawały ten dźwięk lub co zrobić by go nie przerywalo\ścinało to proszę o rady lub sceeeny.Jak nie ogarnę tego do soboty to zwracam shielda do sklepu.
 

darekgra

Member
Zapas mocy obliczeniowej to shield ma jeszcze ogromny.
W VLC sprawdź zakładki inne-ustawienia-dzwiek, zaznacz opcję cyfrowe wyjście dźwiękowe i ewentualnie przetestuj zakładkę dźwięk-zaawansowane -wyjscie dźwiękowe.
A w kodi w trybie ustawień expercki zakładki ustawienia-ustawienia systemu- dźwięk jest tam sporo opcji musisz trochę potestować.
 

arturo99

New member
Hejka.To znowu ja.Wygrałem tę nierówną walkę.Zresetowałem shielda do ustawień fabrycznych i zacząłem wszystko od nowa.Obejrzałem na YT kilka filmów od ludzi z podobnymi problemami.Zainstalowałem kodi,zmieniłem opcję ustawień na expert,zaznaczyłem wszystkie formatów dźwięku żeby przyjmowałe,passtrough żeby robiło i jeszcze jedna opcja była która to blokowała,coś w stylu synchronizacji obrazu z dźwiękiem która blokowała właśnie to passtrough.Wszystko poustawiałem jak trzeba i teraz kodi łyka wszystko co mu nie zapodam.Wszystkie DTS-y,Dolby Atmos,HD Master itp itd.Zero przycinek ,dźwięk piękny,obraz też.Największe co mu zarzuciłem to był .mkv UHD z HEVC with HDR,bitrate 61.5 Mbps,Atmos / TrueHD | 5 026 Kbps | 7.1,plik 70GB i chodziło pięknie.Także Shield zostaje na dobre.Dziękuję wszystkim za pomoc,szczególnie @darekgra :blagam:.Wrzucam link do zdjęć.Dzięki wszystkim jeszcze raz.
https://drive.google.com/open?id=11hZ0y0wfJw9kN59onptOMcefuu4jih__
 

darekgra

Member
To super, że się udało, zaczynałem się martwić że Cię niepotrzebnie na tego shild namawiałem ,:)
A próbowałeś może VLC, jak to wygląda?
 
Ostatnia edycja:

arturo99

New member
To super, że się udało, zaczynałem się martwić że Cię niepotrzebnie na tego shild namawiałem ,:)
A próbowałeś może VLC, jak to wygląda?

Nie no spoko,w razie W bym go zwrócił,teraz się cieszę że mnie na niego namówiłeś to kino domowe gra teraz jak powinno.Nie,nie próbowałem vlc.Mam tylko kodi i spmc z odtwarzaczy zainstalowane.Dopiero powoli sobie konfiguruje tego shielda,jakieś twitche,spotify itp.
 

bobtong

Member
Pobierz apke DOLBY ACCESS musisz ustawić region UK w PL niestety nie ma.
Włącz NETFLIX pobaw się przyciskiem movie na pilocie( to ten od stereo, mono, dolby, itd.)
Możesz mieć problem z tym ONKYO ja również miałem sprzedałem kupiłem denon x1300w i wszystko śmiga.
 
Do góry