Lg 70uk6500plb

batik87

New member
Posiadam LG 70uk6500plb.
Na jakiej jest matrycy IPS czy VA?
Jak połączyć się bluetooth z telefonu na TV by udostępnić obraz? Jest taka możliwość?
Jak jest z kalibracja obrazu tego TV. Ktoś coś?
 

FanKosmosu

New member
Matryca IPS i 60hz. Panel 8bitowy z FRC. Brak szerokiej palety barw, bo taką mają telewizory z serii SK. Najpewniej jest to edge LED, a nie direct LED. Szkoda, ale kupiłeś telewizor w ładnej aluminiowej obudowie z dużym panelem i w cenie poniżej 5000 zł, więc specyfikacja się zgadza.

Gdyby ten model miał 100hz, direct LED, szeroką paletę barw i panel VA, który wykrzesał by z siebie choćby 500 nitów w 70 calach za cenę do 5000 zł to byłby hit sprzedaży. Może w 2019 r. Sony wypuści następcę serii XF83, której blisko do ideału w modelu 70cali na 2018 r. Tylko jasności HDR zabrakło w modelu Sony na 2018 r.

Obrazu nie przesyłasz na ekran przez bluetooth, a przez przeznaczone do tego protokoły komunikacyjne urządzeń wpiętych pod jedną sieć WIFI.
 
Ostatnia edycja:

batik87

New member
Matryca IPS i 60hz. Panel 8bitowy z FRC. Brak szerokiej palety barw, bo taką mają telewizory z serii SK. Najpewniej jest to edge LED, a nie direct LED. Szkoda, ale kupiłeś telewizor w ładnej aluminiowej obudowie z dużym panelem i w cenie poniżej 5000 zł, więc specyfikacja się zgadza.

Gdyby ten model miał 100hz, direct LED, szeroką paletę barw i panel VA, który wykrzesał by z siebie choćby 500 nitów w 70 calach za cenę do 5000 zł to byłby hit sprzedaży. Może w 2019 r. Sony wypuści następcę serii XF83, której blisko do ideału w modelu 70cali na 2018 r. Tylko jasności HDR zabrakło w modelu Sony na 2018 r.

Obrazu nie przesyłasz na ekran przez bluetooth, a przez przeznaczone do tego protokoły komunikacyjne urządzeń wpiętych pod jedną sieć WIFI.

Kupiłem go dokładnie za 3600 zł więc myślę że cena warta tego TV.
Szkoda że obrazu nie można przeslać przez bluetooth. W specyfikacji ma bluetooth więc myślałem że nie będzie z tym problemu...
 

FanKosmosu

New member
Świetna cena 3600 za tak fajny telewizor! W niektórych RTV Euro chodził po 3999 zł, a normalnie po 4999 zł. Świetny zakup zrobiłeś.

Obraz prześlesz po podłączeniu TV do sieci domowej WIFI, w której masz smartfona, laptopa etc.
 
Ostatnia edycja:

batik87

New member
Świetna cena 3600 za tak fajny telewizor! W niektórych RTV Euro chodził po 3999 zł, a normalnie po 4999 zł. Świetny zakup zrobiłeś.

Obraz prześlesz po podłączeniu TV do sieci domowej WIFI, w której masz smartfona, laptopa etc.

Tak brałem go w RTV Euro na promocji nocnej, dwie sztuki i dlatego cena niższa.
 

mkp13

New member
@FanKosmosu @Batik87

Mam mozliwosc zakupu telewizora LG70UK6950plb w cenie 3999 zl. Kosztowal 4999, a co ciekawsze wersja 65 cali kosztuje 4199 zl.

Czy jest to dobry zakup do zwyklego ogladania TV? Jakie roznice ma ten TV w porownanou do uk6500?

@Batik87 czy posiadasz do niego magic pilot czy zwykly?
 

FanKosmosu

New member
Chyba jednak ten wariant 70 cali modelu z serii 6500 ma matrycę VA. Prawdopodobnie jednak jest dość ciemna, model 50 cali przetestowany na benchmark.pl miał ledwie 240 nitów.

Do oglądania TV jest to jednak bardzo dobry duży TV w tej cenie 4 tysiące zł, o ile nie oczekujemy czarów z HDR-em, tylko chcemy oglądać duży obraz. Ten TV nadaje się jednak do oglądania z zaciemnionym pokoju, bo te 250 nitów to za mało na jasny salon, a przynajmniej miałbym co do tego obawy.
 
Ostatnia edycja:

mkp13

New member
Przewaznie im wyzsze cyferki to powinien byc lepszy model. Jak rozumiem w tym przypadku seria jest taka sama jednak 6950 powinien miec jakas przewage nad modelem 6500. Ktos zorientowany moze wypowiedziec sie na ten temat?

PS. Jaki masz pilot? Zwykly czy magic?
 

FanKosmosu

New member
Przewaznie im wyzsze cyferki to powinien byc lepszy model. Jak rozumiem w tym przypadku seria jest taka sama jednak 6950 powinien miec jakas przewage nad modelem 6500. Ktos zorientowany moze wypowiedziec sie na ten temat?

PS. Jaki masz pilot? Zwykly czy magic?

Pilot magic dostajesz za 1zl do modelu 6500
 

batik87

New member
@FanKosmosu @Batik87

Mam mozliwosc zakupu telewizora LG70UK6950plb w cenie 3999 zl. Kosztowal 4999, a co ciekawsze wersja 65 cali kosztuje 4199 zl.

Czy jest to dobry zakup do zwyklego ogladania TV? Jakie roznice ma ten TV w porownanou do uk6500?

@Batik87 czy posiadasz do niego magic pilot czy zwykly?

Pilot magic musiałem dokupić osobno ponieważ w momencie promocyjnego zakupu TV okazało się nagle że piloty za 1 zł się skończyły i nie można ich było dadac do koszyka przy zamówieniu. Reasumując dałem 3600 zł za TV plus 180 zł za pilota magic.
 

Bob37

New member
Ja już miałem kupować pilota magic, ale okazało się że aplikacja na smartfon działa świetnie i dałem sobie spokój.
 
Do góry