The Frame w telewizorze LG

bezi

New member
Witajcie
Pytanie następujące.
Chciałbym jakoś zastosować opcje The Frame z telewizorów Samsung w moim LG
LG 75sk8100

Da się to jakoś zrobić?
Ewentualnie w samym tv mam opcje że jak włączę niematywne wejście to wyświetla właśnie takie obrazy ale razem z napisem "wejście nieaktywne"

Myślałem na zgraniem obrazów na pendrive i puszczanie w pętli? Jaki czas na zmianę by wtedy ustalić?

Macie jakieś propozycje?
 

adam80

Member
Kup tapetę do akwarium i nakładaj na telewizor, będzie ekologicznie, i za prąd nie zapłacisz. A tak na poważnie to LG ostrzega że te tła mogą "wypalić" obraz, czy warto ryzykować?
 
Ostatnia edycja:

bezi

New member
O teraz mam takie obrazy ale z tym napisem
A chciałbym bez....
ed9689efce5874e0f74d912ffc9f7726.jpg
 

adam80

Member
Czy dobrze rozumiem że chcesz aby cały czas wyświetlało się jedno zdjęcie? Umieściłeś je w pamięci telewizora i działa ci jako wygaszacz, umieść je na dysku (pendrive) a będzie się wyświetlać bez zmian, jeśli tylko nie załączysz pokazu slajdów. Możesz też na folderze umieścić kilka zdjęć tematycznych które będą się wyświetlać na zmianę - opcja bezpieczna dla matrycy.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
W wyszukiwarce Yandex lub innej wpisz np. akvarell lub inny temat, wybierz rozmiar 3840X2160 i masz wiele takich obrazów do wyboru , ramkę dorobisz w jakimś programie do obróbki zdjęć, np. darmowym PhotoScape, możesz też do takiej ramki "włożyć" zdjęcie rodzinne. Jeśli potrzebujesz więcej informacji to pisz na priv, bo to nie jest forum o fotografii.
 

bezi

New member
A jak już będę mieć te zdjęcia to na USB i ustawiam na TV jakiś pokaż slajdów?

Czy jakoś do pamięci TV i jako wygaszacz?
Te co są już to w jakimś folderze w TV.
Da się dograć lub edytować te pliki z zewnątrz?
 

adam80

Member
Umieszczasz na pendrive (w folderze lub nie) wyświetlasz i już, masz ich tam więcej, i chcesz żeby się zmieniły - to włączasz pokaz slajdów. Umieszczenie ich w telewizorze jako wygaszacz ekranu nic nie da, zawsze będziesz miał komunikat o braku sygnału.
 
Do góry