LG OLED 2018 + głośnik Google Home

markuz_pl

New member
Witam,


czy można sparować głośnik Google Home z LG OLED55C8 ?


tak, aby móc poprzez głośnik Google Home włączać/wyłączać TV, wydawać podstawowe polecenia np. dotyczące głośności ?


pozdrawiam,
 

lyczko

New member
Witam,


czy można sparować głośnik Google Home z LG OLED55C8 ?


tak, aby móc poprzez głośnik Google Home włączać/wyłączać TV, wydawać podstawowe polecenia np. dotyczące głośności ?


pozdrawiam,

Udało się znaleźć jakieś rozwiązanie?
Ja zauważyłem, że po zmianę lokalizacji na UK pojawia się asystent google'a zamiast thinQ, ale nie mogę połączyć ze swoim kontem google
 

markuz_pl

New member
Udało się znaleźć jakieś rozwiązanie?
Ja zauważyłem, że po zmianę lokalizacji na UK pojawia się asystent google'a zamiast thinQ, ale nie mogę połączyć ze swoim kontem google




Cześć,


ogólnie wygląda na to że w naszym kraju opcja ta jest jeszcze niedostępna. Aby uzyskać na liście menu TV aplikację do sparowania z Google Assstant należy w ustawieniach TV przełączyć lokalizacje (kraj) na UK. Język może pozostać PL. Wtedy pojawi się ta aplikacja. Niestety to dopiero początek drogi. Należy się jeszcze zarejestrować w usłudze LG (musi być również UK nie będzie działać z LG Polska), później, w telefonie zmieniamy język na angielski i w ustawieniach Google Home możemy sparować nasz głośnik z LG Thinq (tylko wykorzystując dane do zalogowania się z konta LG UK). Na sam koniec, TV wyda komendę że parowanie przebiegło pomyślnie i można już mu wydawać polecenia głosowe poprzez nasz głośnik..... i niestety, pomimo tego u mnie głośnik odpowiada, że nie wspiera tych funkcji w moim regionie. Nie wiem na tą chwilę co gdzie dalej zmienić...Będę wdzięczny jeśli ktoś przejdzie ten etap i pochwali się jak to zrobić.
 

lyczko

New member
Cześć,


ogólnie wygląda na to że w naszym kraju opcja ta jest jeszcze niedostępna. Aby uzyskać na liście menu TV aplikację do sparowania z Google Assstant należy w ustawieniach TV przełączyć lokalizacje (kraj) na UK. Język może pozostać PL. Wtedy pojawi się ta aplikacja. Niestety to dopiero początek drogi. Należy się jeszcze zarejestrować w usłudze LG (musi być również UK nie będzie działać z LG Polska), później, w telefonie zmieniamy język na angielski i w ustawieniach Google Home możemy sparować nasz głośnik z LG Thinq (tylko wykorzystując dane do zalogowania się z konta LG UK). Na sam koniec, TV wyda komendę że parowanie przebiegło pomyślnie i można już mu wydawać polecenia głosowe poprzez nasz głośnik..... i niestety, pomimo tego u mnie głośnik odpowiada, że nie wspiera tych funkcji w moim regionie. Nie wiem na tą chwilę co gdzie dalej zmienić...Będę wdzięczny jeśli ktoś przejdzie ten etap i pochwali się jak to zrobić.
Dokładnie doszedłem do tego samego momentu, jest tv pokazany w google home, ale funkcję nie są wspierane.
Jedyne co działa to wydawanie poleceń asystenta google'a mówiąc do pilota telewizora.
Mogę wyłączyć światła (philips hue) np., które mam w Google Home
 

Irenty

New member
Dokładnie doszedłem do tego samego momentu, jest tv pokazany w google home, ale funkcję nie są wspierane.
Jedyne co działa to wydawanie poleceń asystenta google'a mówiąc do pilota telewizora.
Mogę wyłączyć światła (philips hue) np., które mam w Google Home
Czy możesz mi napisać jak podłączyć urządzenia aby można je obsługiwać przez pilota telewizora ?
 

errror105

New member
Minęło dość dużo czasu, komuś się udało to połączyć choćby po angielsku by działał jak należy ?
Cały dom już działa na głośnikach googla, więc TV aż sie prosi by też połaczyć.
 

suchokrates1

New member
Cześć, przepraszam że odkopuje stary temat. Udało się w jakiś sposób rozwiązać ten problem? Też próbuję dodać swój LG B9 do Google Home i nic z tego nie wychodzi.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
moze problem lezy w tym, ze Google to Android, a LG to Symbiant. Jak jedno ma wspierac konkurencje??? Moge sie mylic oczywiscie....
 

suchokrates1

New member
To bardziej kwestia blokady regionalnej, obie platformy ze sobą współpracują, LG posiada wbudowanego asystenta google, w google home jest możliwość dodania LG ThinkQ jako dodatkowej usługi (nie w Polsce). Myślałem że może znalazło się jakieś rozwiązanie do tego czasu.
 
Do góry