LG 50UK6470 VA ale czy RGB ?

adam80

Member
Ten UK6500 jest według strony LG z podświetleniem Edge (na stronie którą podałeś jest Direct), a mi zależy na Direct, może masz jakąś propozycje na 50UK6950 albo 50UK6750 + pilot magic.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem tej polityki LG. Właśnie wziąłem ten TV co w temacie tylko 55" i wdł opisu tam już jest matryca IPS. Jak się czyta w necie to jedni są za IPS inni za VA. VA lepszy kontrast, a IPS odwzorowanie kolorów i kąty widzenia. Tylko pytanie, czy z odleglości 3m zobaczymy te różnice między RGBW a RGB oraz czy te różnice między rodzajem matrycy też są jakieś spektakularne?
 

adam80

Member
VA czy IPS to kwestia gustu, natomiast RGBW to jak 160 cm.blondynka w szpilkach, twierdząca że jest wysoka. Problem nie w tym że RGBW istnieje, a w tym że większość nabywców nie wie co kupiło. Jest mnóstwo testów w internecie na temat RGBW, jak nie postawisz obok drugiego to różnicy nie zobaczysz, no i z trzech metrów przy 55 calach chyba też nie, mnie sama świadomość by :sad:
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Sama polityka troche kiepska, ale mam wrażenie że teraz wszyscy Nas na czymś polerują:) Podobnie jak oleje samochodowe które w PL dumnie noszą miano Full Syntetyk, a najczęściej to oleje hydrokrakowane udające pełne syntetyki, produkty żywnościowe 0% cukru, aparaty fotograficzne gdzie mami się klienta milionami pikseli, a nie mówi na jakiej wielkości matrycy jest to upchane itd. Osobiście uważam że w tym przedziale cenowym co nie wybierzemy to będzie porównywalna jakość. Co mi po rzeczywistym 4k jak programy nie są nadawane nawet w 1080p, filmy BD te w akceptowalnej cenie też są FHD, bo 4k jeszcze drogie, amplituner też mi przepuszcza tylko materiał FHD:) Zanim materiał 4k zyska na popularności i ceny staną się akceptowalne, to myslę że zdążymy ponownie zmienić TV, bo teraz te nowe wątpię żeby z 10 lat pograły. Samsungi mają matryce VA, ale przeważnie podświetlenie Edge Led i jest sporo wpisów o jaśniejszych punktach na ekranie. Panasonic negują za jakość dźwięku, więc trudno dokonać wyboru w tych budżetowych TV. Powiem szczerze że dopiero teraz doczytałem się o tym RGB i RGBW. Ludzie zalecają oceniać TV w sklepie z lupą, ale przecież w warunkach domowych nikt nie siedzi z nosem przy TV tylko oglądamy z 2,5m - 3 m?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko się zgadza, też widziałem te materiały. Tylko to są techniczne róznice, które pewnie gdybyś nie przeczytał, to byś nie wychwycił patrząc na 2 TV. Nawet Ci powiem że w mojej starej plazmie obraz mi bardziej leży niż u ojca w LCD FHD, pomimo że to HD Ready. Zresztą, przyjedzie TV to Ci napiszę jak obraz wygląda:)
 

adam80

Member
Mam nadzieję że będziesz zadowolony, a skoro zamówiłeś - to zawsze możesz zwrócić, na plus Direct Led. Ja poluję na 50 calowego VA, więc nie mam tego dylematu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzisiaj TV przyjechał, podłączony i wstepnie przetestowany. Porównam do mojej poprzedniej 10 letniej plazmy 42". Pierwsze co się rzuca w oczy na minus to jakość wykonania. W porównaniu z tą starą plazmą to przepaść. Ktoś w necie dobrze opisał że ramka odchodzi od ekranu. Jak palcem nacisnąłem to miałem wrażenie że ekran jest z pleksy, wygina się i mam wrażenie że gdyby ten TV upadł to by się rozleciał. Co do kątów widzenia to jest ok, ale do plazmy również daleko. Mam 2m kanapę i TV w centralnym punkcie, więc przesiadając się na krańce tej kanapy nadal jest dobrze, ale jak już stanę pod kątem 45 st to widać nachodząca białą mgłę na ekran pomimo że to IPS. Czerń nie jest najgorsza, ale też nawet nie mam co porównywać do poprzedniego TV. Co mnie zirytowało, to brak śrób mocujących do uchwytu ściennego, a stare miały inną średnicę.Na plus na pewno dużo róznych ustawień, nie najgorszy dźwięk i dość dobry obraz, szczególnie przy dobrym sygnale. Nie zauważyłem też smużenia. Ekran równomiernie podświetlony. Tak więc za tą cenę dla zwykłego Kowalskiego styknie, ale to już nie ta jakość co kiedyś i widać oszczędności na każdym kroku.
 
Do góry