55SK8000 pytanie bądź konkurent do 3,5 tys.

Przemo_1

New member
Witam, dziś w sklepie oglądałem sobie wyżej wymieniony tv i wszystko mi się podobało wywarł na mnie super wrażenie poza jednym, to strefowe podświetlanie/wygaszanie (dajmy na to ciemne tło i tylko kursor od pilota no i w miejscu gdzie jest kursor widocznie ekran się poświetla, cały pionowy pas wkurzające, da się to wyłączyc?)
I drugie pytanie odnośnie matrycy IPS, czy kontrast jest na prawdę taki słaby? Niestety w sklepie jest za jasno żeby to sprawdzić. Poprzednio miałem tv na matrycy VA i z samej czerni jak i kontrastu byłem bardzo zadowolony.
Oraz żeby nie tworzyć kolejnego wątku, macie jakieś propozycje konkurencji w przedziale do 3,5 tys(może być mniej), które mają podobny obraz do wspomnianego LG 55SK8000? Pytam do 3,5 tys bo w takich granicach mógłbym go kupić. TV koniecznie 55 cali(tyle miał poprzedni i mniejszego nie chcę). Pozdrawiam ;)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
W moim LG 49" UH7709 jest to samo strefowe podświetlenie to jest porażka na podświetleniu krawędziowym , dozbieraj i kup sk8500 już ma direct led i 120 Hz matryca
 

Przemo_1

New member
Jakby się to dało jeszcze wyłączyć to było by fajnie, chociaż szczerze zastanawiam się czy nie zejść z budżetu i rozmiaru do 50 cali jednak. Muszę zbadać czy faktycznie potrzebuje tak drogiego tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej
Philips 55PUS8303 za 3699 zł
Samsung 55NU8042 za 3699 zł Jak będziesz niebieski to obydwa z pakietem gratis.
 

Przemo_1

New member
Za philipsa od razu podziękuję, a jak wygląda sprawa tego podświetlania na samsungu? z tego co znalazłem on tez ma edge-led więc pewnie sprawa wygląda podobnie jak na tym LG?
 

Przemo_1

New member
@Karol1976 tylko rozumiem, ze przy wyłączeniu tego zupełnie leci kontrast? jak to na IPS :/
@kiki jak wygląda? Czy też są takie pionowe pasy strefowo rozjaśniane czy jakoś inaczej jest to rozwiazane...
 

Przemo_1

New member
Jeśli wierzyć displayspecifications com to obydwa podane przez Ciebie modele Philips i Samsung, mają Edge led, więc skąd ten direct nagle w Philipsie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację miałem na myśli PUS7303.
Technologia ta sama.
Z modeli 100 Hz nikt nic więcej nie wyprodukował w klasie.
Więc masz do wyboru albo albo.
 

Przemo_1

New member
Niestety philips mimo kuszącego ambilighta nie wchodzi w grę, za dużo złych opinii, poza tym miałem okazję widzieć jak migają sobie na czarno na ekspozycji w sklepie ( leciała prezentacja normalnie i pojawiały się czarne migające pasy). Chyba zweryfikowałem swoje potrzeby i będę polował na Samsunga 55MU6xxx, w zupełności mi wystarczy, kwestia tego czy dorwę go gdzieś jeszcze w wersji nie z ekspozycji.
 

Przemo_1

New member
Nie mamy już niestety tego tv na sklepie, bo nagrałbym Ci filmik. Ale spośród 50-kilku tv na ekspozycji tylko na philipsach ( tak były takie 2) działy się takie rzeczy, pomagało chwilowo wyjęcie wtyczki z gniazdka.
 

Przemo_1

New member
Dzięki za odpowiedzi, ja obniżyłem wymagania i raczej zdecyduję się na 55MU6102 tylko będę musiał sprawdzić w sklepie "paluchem" bo podobno były modele na VA i na PLS, z tym, że tutaj z racji direct led nawet na PLS nie jest źle z czernią podobno. Ewentualnie chodzi mi po głowie LG 50UK6500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz dużo lepszego TCLa i w jakości i z wyposażenia - zdecydowanie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry