Magic Remote LG a sterowanie dekoderem orange

LuckyLUCK

New member
Witam. Dzisiaj rozpakowałem swoją nowa B8 od LG. Nie mogę sparować pilota aby sterował dekoderem orange samsung GX-PL 680 EK. Czy jest to w ogóle możliwe?
 

LuckyLUCK

New member
Udało mi się rozwiązać problem po kontakcie z Panem Fachowcem z kontaktu :). Trzeba wybrać z listy dekoder orange a nie samsung.. Łatwe a jednak dla mnie nie logiczne :)
 

pawulon

New member
Udało mi się rozwiązać problem po kontakcie z Panem Fachowcem z kontaktu :). Trzeba wybrać z listy dekoder orange a nie samsung.. Łatwe a jednak dla mnie nie logiczne :)

a co w tym dziwnego? Przecież kody przycisków są dokładnie takie same w tym dekoderze jak we wcześniejszych modelach od Sagema. Nie ważne jest producent tylko standard którego używa operator TV.
 

GieTe

New member
Hej, temat podobny więc zapytam tutaj.
Używam C9 z ostatnim softem w połączeniu z ICU 100 z Orange.
Od jakiegoś czasu telewizor w losowych odstępach czasu gubi mi ustawienia pilota magic. Po parowaniu wszystko działa ok ale po np. godzinie lub następnego dnia opis portu który nazywał się "Orange HDMI2" zmienia nazwę na HDMI2 i pilot juz nie gada z dekoderem. Trzeba go ponownie parować i znowu jest ok przez jakiś czas.
LG odpisało mi póki co żebym zgłosił niezgodność z tym dekoderem ale wydaje mi się, że nie tu leży problem.
Miał ktoś taki problem lub ma propozycję co jeszcze można sprawdzić/zmienić?
Próbowałem już przywracać TV do ustawień fabrycznych oraz aktualizować soft.
 

Tom.ziel

New member
Cześć, mam ten sam problem, tylko z Polsatem cyfrowym. Pilot po sparowaniu działa z dekoderem. Niestety po ok 24h przestaje i trzeba programować na nowo.
 

GieTe

New member
Hej, tak tylko dla informacji bo może się komuś przyda. Swój problem ostatecznie rozwiązałem przez następujące kroki:
1 w dekoderze ustawienie na sztywno ustawienie 4k a nie auto,
2 podłączenie dekodera pod HDMI1 (wcześniej HDMI2 z ARC),
3 wymiana kabli HDMI na Agog 8k.

podejrzewam ze ostatecznie sprawę załatwił nowy lepszy kabel niż no-name które działało ale sporadycznie potrafił mignąć ekran.

HDMI1/HDMI2 - wcześniej na odwrót był podłączony Xbox który i tu i tu działa bez problemu.

Nie kontaktowałem się już więcej z serwisem, mialem to zrobić w przypadku braku rezultatu po wymianie kabli. Od ok miesiąca problem nie występuje :) mam nadzieje ze komus to pomoze
 
Ostatnia edycja:
Do góry