LG 50UK6950 matryca VA ?

neutron1

New member
Witam, przymierzam się do zakupu telewizora w okolicach 50 cali, dla seniora, który byłby prosty w obsłudze a zarazem miał jak najlepszy obraz, dlatego postawiłem na LG, internet nie będzie w ogolę do niego podłączony, wpadł mi w oko LG 50UK6950, z tego co znalazłem w internecie jest na matrycy VA, czy możecie to potwierdzić.
 

neutron1

New member
Z tego co tam pisze to ma także podświetlenie Direct LED, to świetna wiadomość, tylko nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś testu tego TV, jest test 50UK6500 który ma też matrycę VA ale czy tą samą ?
Zastanawiam się jeszcze nad 49UK7550, to matryca IPS Nano Cell, na pewno będzie miał mniejszy kontrast i gorszą czerń, nie wiem czy brać go pod uwagę.
 

bondzik

New member
Również kupiłem ten tv. Jakbyś dorwał jakieś konkretne ustawienia obrazu to daj znać, bo próbuję różnych tematów zarówno dla HD jak i 4k HDR i nie mogę jeszcze znaleźć optymalnego ustawienia.
 

bondzik

New member
Szczerze mówiąc profesjonalna kalibracja aż tak mnie nie interesuje, nie jestem aż takim kinomanem. Wystarczyłoby mi żeby dopasować jakoś suwaki w trybie kino i byłoby git. Zwłaszcza że to co sobie obecnie dopasowałem jest już nawet, nawet jak dla mnie, ale czasem w zależności od materiału (4K od Netflixa albo 4K z innego źródła ;) ) potrafi jeszcze powodować różnicę.
 

adam80

Member
Również kupiłem ten tv. Jakbyś dorwał jakieś konkretne ustawienia obrazu to daj znać, bo próbuję różnych tematów zarówno dla HD jak i 4k HDR i nie mogę jeszcze znaleźć optymalnego ustawienia.

Ja też "walczę" z ustawieniami, ten model ma ich bardzo dużo (wcześniej miałem samsunga) jest coraz lepiej, jak znajdę czas to się "pochwalę" Telewizor jest rewelacyjnie równo podświetlony, cloudingu wieczorem też nie ma, niezły "upłynniacz" - bez drażniącego efektu teatru.
 

JB007

New member
Właśnie kupiłem 50KU6950 - w razie pytań służę pomocą, jestem w trakcie rozpracowywania tego LG.
Witam, jestem zainteresowany tym tv i mam pytanie jak sprawuje się ta matryca przy odbiorze z boku pod nie za dużym kątem. Czy wyświetlany obraz w czasie np meczu nie służy i jakie ma np aplikacje tvp vod itp. czy tylko Netflix, youtube
 

adam80

Member
Co do smużenia, to jak na matrycę 50 Hz jest bardzo dobrze. Telewizor jest na matrycy VA - więc kąty marne. Lepsze kąty mają matryce IPS, kolory pod kątem zachowują tam jakość , za to czarny (i tak marny) pod kątami szarzeje. To mój pierwszy LG, a kupiłem go tylko dlatego że LG wreszcie wypuścił telewizory na matrycy VA i nie jest to RGBW.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Obraz w tej klasie cenowej to 9/10, nie ma się do czego przyczepić (a zmieniam telewizory często) dzisiaj po zdjęciu foli z ramki okazało się że jest metalowa (tył też jest metalowy) metal dobrze odprowadza ciepło i chyba dlatego nie ma otworów wentylacyjnych, dzięki temu można mieć nadzieję na brak kurzu pod matrycą w przyszłości, pilot z żyroskopem stanowi fajne uzupełnienie tego telewizora, wyszukiwanie głosowe działa bezbłędnie (nawet wieczorem kiedy mówi się szeptem) Po zakupie trzeba tylko poświęcić trochę czasu na "kalibrację" pod siebie, bo różnych regulacji jest tu o wiele więcej niż np. w samsungach niższych serii. Ja dopłacałem w sklepie 50 zł. żeby przetestować pod kątem martwych pixeli, równego podświetlenia i bandingu, a i w domu okazało się że wieczorem nie ma śladu cloudingu. Jakby były jakieś szczegółowe pytania - to chętnie odpowiem, bo ja kupowałem go trochę w ciemno.
 
Ostatnia edycja:
Do góry