LG 50UK6950 matryca VA ?

k3lt

New member
Zaczynam powoli rozpracowywac ten tv i coraz bardziej mi sie podoba, no moze brakuje troche wyzszej jasnosci przy materialach z HDR ale w tym budzecie i tak nie jest zle.
 

Bknz

New member

Czy jakieś dodatkowe informacje dla niebieski poza profesjonalną lista z ustawieniami pojawiły się dla tego TV?
 

k3lt

New member
Gdzie w tym modelu można kontrolować "Local Dimming" ? Nie moge znaleźć tego ustawienia nigdzie.
Czy local dimming aktywuje się dopiero przy włączeniu innych ustawień jak kontrast dynamiczny? Czy po prostu działa cały czas i nie można tego zmienić?
 
Ostatnia edycja:

k3lt

New member
Nie chodzilo mi o kalibracje ale napisalem na PW, moze mi ktos rozjasnic jak dziala Local Dimming w tym modelu i czy trzeba to w jakis sposob wlaczyc w ustawieniach?
 

k3lt

New member
Obraz > ustawienia trybu obrazu > opcja obrazu > lok.przyciemnienie LED

W ktorym to jest trybie bo chyba jestem slepy, nie widze tego w trybie Kina ani Kina Domowego, sprawdzane w SDR i HDR..
 

Attachments

  • IMG_20190121_215437.jpg
    IMG_20190121_215437.jpg
    187,9 KB · Wyś: 119
Ostatnia edycja:

k3lt

New member
Gdzie w tym modelu można kontrolować "Local Dimming" ? Nie moge znaleźć tego ustawienia nigdzie.
Czy local dimming aktywuje się dopiero przy włączeniu innych ustawień jak kontrast dynamiczny? Czy po prostu działa cały czas i nie można tego zmienić?

Ktoś coś? Nikt nie wie?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
No ja nie wiem o ktorym modelu ty mowisz, ale to jest temat o LG 50UK6950 i nie widze tej opcji mimo ze ten telewizor obsluguje Local Dimming dlatego mnie to zaciekawilo. ;)
Moze ty masz 55UK6950? To jest zupelnie inny telewizor na innej matrycy (50" jest na VA, "55 to IPS)

Być może bo mój model to z wyższej półki ale mimo to nie wiem dlaczego u ciebie nie ma ? może inaczej to się nazywa ? w innych ustawieniach jest ?
 

k3lt

New member
Na jakims zagranicznym forum sie dowiedzialem ze to jest podobno Global Dimming jak w Samsungach i dziala tylko w ciemnych scenach, a Local Dimming jest w IPS'ach
 
Do góry