LG 50UK6950 matryca VA ?

Panowie potrzebuje porady 70 cali LG uk, to który: 6500, 6570, 6950 czy Samsung 65nu7452. Głównie tv ma śmigać do filmów i neta z wifi.
 
Miało być LG 6750 A nie 6570. Chodzi mi o whbor pomiedzy wskazanymi mkdelami bo chyba mają matrycę VA. Zależy mi aby byl w miarę płynny ruch i dobre nasycenie kolorami. Przyzwoitą czerń .
 
Jest za 3999 w Media ekspert 70uk6950 za 3999 i się poważnie zastanawiam .nie wiem czy Samsung nu7452 będzie lepszy a cena jest w sumie taka sama za 65 cali. Wiem że są tu użytkownicy tych bydlakow dlatego proszę Was o opinie i poradę.
 

umretu

New member
Właśnie kupiłem 50KU6950 - w razie pytań służę pomocą, jestem w trakcie rozpracowywania tego LG.
I jak wrażenia po paru miesiącach?
Mnie najbardziej zaintrygowała opinia (wiem, kupa płatnych trolli itp.) w miarę świeża:

Nie polecam kupna tego telewizora. Przychodząc do sklepu chciałem kupić tv marki Sony, ale sprzedawca odradził Sony i namówił mnie na tego LG. Moim największym błędem było to że dałem się przekonać na kupno tego badziewia i już wiem że już nigdy więcej nie kupię niczego w sklepie Media Expert.
A teraz wracając do Tv to ma fatalnie podświetlenie matrycy przez co jak się ogląda w nocy przy zgaszonym świetle widać takie jasne pasy w poprzek ekranu co jest strasznie irytujące.
W rogach ekranu również widać za mocne podświetlenie i w ciemnych scena wygląda to tragicznie.
Należy wspomnieć również że te nazwijmy to ''efekty'' są jeszcze bardziej widoczne gdy oglądamy tv pod kątem i na nic zdają się ustawienia obrazu zmniejszenie podświetlenia, jasności itp.
Oczywiście w jasno oświetlonym sklepie tego nie zobaczymy zwłaszcza że tv w trybie sklepowy wyświetla specjalnie do tego przygotowane filmy i obrazy.
Jest mi trochę wstyd że dałem się tak nabrać na słowa sprzedawcy, oni zapewne mają ekstra premie za pozbywanie się tej tandety z magazynów.
I tak wiem że nie jest to tv z górnej półki ale nie spodziewałem się czegoś takiego, mam ponad 10 letniego Sharpa i Sony bravia i tam nie ma mowy o jakiś jasnych pasach na ciemnych scenach.
Podsumowując na pewno nigdy nie kupię już żadnego tv firmy LG i nigdy więcej zakupów w Media expert.
 

adam80

Member
Po kilku miesiącach jestem zadowolony z zakupu (a to u mnie rzadki przypadek) Co do podświetlenia i cloudingu - to jest super, żadnych plam, a miałem już trochę telewizorów. Trochę mnie wystraszyło pojawienie się ciemnego pasa przez środek ekranu, ale miałem remont mieszkania i telewizor był co chwilę przenoszony - wystarczyło wymasowanie matrycy szmatką i po pasie ani śladu, muszę dodać że ten pas to w mojej rodzinie widziałem tylko ja, no ale ja tak już mam, że zawsze coś znajdę. A w tym telewizorze nie ma się do czego przyczepić - oczywiście zawsze można trafić na felerny egzemplarz, dlatego ja mój przed zakupem dokładnie sprawdziłem.
 

hazi25

Klub HDTV.com.pl
VIP
@umretu

"wracając do Tv to ma fatalnie podświetlenie matrycy przez co jak się ogląda w nocy przy zgaszonym świetle widać takie jasne pasy w poprzek ekranu co jest strasznie irytujące.
W rogach ekranu również widać za mocne podświetlenie i w ciemnych scena wygląda to tragicznie"

ciekawa sprawa to mój 4 TV od LG każdy sprzedawca odpalił mi w sklepie mój materiał z pendriva i ze mną sprawdził matrycę. W totalnie ciemnym pomieszczeniu ma bardzo równe podświetlenie nie występuje żaden z opisanych problemów jestem zadowolony z tego tv za taką cenę.
 

umretu

New member
"muszę dodać że ten pas to w mojej rodzinie widziałem tylko ja, no ale ja tak już mam, " - Ty z oczami, ja z uszami - ludzie, to bywają przewrażliwieni ;). Dzięki za odpowiedź. Może w tej ocenie trafił się super wideofil - nawet nie wiem czy jest takie pojęcie. Dzięki WSZYSTKIM.
 

bondzik

New member
Żeby nie tworzyć nowego tematu zapytam i napiszę tutaj.

Po ostatniej aktualizacji aplikacji HBO GO w tym tv, mam taki problem że aplikacja nie zapamiętuje moich wcześniejszych wyborów dot. ścieżki dźwiękowej i napisów. Za każdym razem czy to kolejny odcinek serialu czy film na starcie mają włączonego zarówno lektora jak i polskie napisy.

To jeszcze by szło jakoś przeżyć ale okazuje się że losowe odcinki seriali czy filmy pozbawione są też polskiej ścieżki dźwiękowej (lektora).

Musiał wrócić do starej aplikacji HBO GO (tej z menu po lewej stronie ekranu) i tam wszystko jest OK. Te same film czy seriale, które w nowej appce nie mają lektora w starej mają lektora.

Ktoś też ma taki problem? Próbowałem całkowicie odinstalować tą nową apkę i zainstalować jeszcze raz ale to nic nie dało.

Na szczęście stara apka jeszcze działa, więc na razie korzystam z niej.
 

Bknz

New member
Po zastosowaniu ustawień według kalibracji CalMAN, w trybie ciemnego pomieszczenia gdy na ekranie jest czerwony kolor robi się z niego pixeloza takie małe kwadraciki zero gładkości.
Wiecie może co to za dziwna przyczyna, może coś źle ustawiłem?
W trybie dziennym problem nie występuje.
 
Do góry