LG 65C7V Rozjaśnianie Obrazu

oled1974

Banned
Witam Pani i Panowie,
W dniu dzisiejszym w jednym z marketów sprawdziłem 3 telewizory OLED (LG 65C7; 65C8; Sony 65AF8, Panasonica nie mieli, a TP VISION olaliśmy z wiadomych względów).
Włączyliśmy film z USB gdzie dół obrazu to oświetlone miasteczko w nocy, natomist druga połowa obrazu to czarna ciemna noc.
Zaczeliśmy rozjaśniać obraz kursorem "jasność" i opad szczęki był mocno szłyszalny gdyż na C7 i C8 czarne połacie obrazu zrobiły się SZARE a na AF8 tam gdzie czarne dalej było czarne a tam gdzie było jasno oświetlone miasteczko zrobiło się jaśniej........................................... .....
Mieszaliśmy ustawieniami LG ale nic to nie dało, SONY miał prefekcyjny CZARNY a obraz na LG SZARY.
Czy ktoś może mi wyjaśnić o co ku..wa chodzi, w oledzie piksele się świeca albo nie, więc dlaczego czarne piksele które się nie świecą robią się szare po rozjasnieniu................

p.s.
Sam jestem właścicielm 65C7 i do tej pory myslałem że tak ma być ale po dzisiejszym teście to chyba Koreańscy inżynierowie są naprawdę słabi a ten słynny procesor Alpha 9 to jakis żart.........
 

oled1974

Banned
Mój TV LG 65C7V jest po profesjonalnej kalibracji obrazu przez firmę 'HD CINEMA" Stanisław Nowicki z Krakowa.
Jest to mój trzeci (3) TV kalibrowany przez tę firmę w ciągu 10 lat, i obraz zawsze był wspaniały.
Natomiast LG 55C8 pracuje na ustawieniach fabrycznych w sklepie MM.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fio

Member
@oled1974
Przy ustawieniach HDR mój C8 gra czasami z podświetleniem 100. Nigdy czarny nie świecił. TV mam od maja.
Telewizory C8 były testowane setki razy przez zależnych i niezależnych ekspertów i dziwnym trafem nawet w sponsorowanych testach Samsunga nie podniesiono tego problemu. Twój tzw. "test" w sklepie nic dla mnie nie znaczy, zwłaszcza w kontekście nazwania LG "syfem". Żegnam.
 

oled1974

Banned
Bardzo przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni moim tekstem o jakości produktów TV Vision (Philips) oraz LG i TCL.
p.s.
Dzisiaj sprzedalem swój TV LG 65C7V (jestem szczęśliwy) i kupiłem Sony 65AF8.........panowie inżynierowie z LG prducent matryc OLED, nie jest wam wstyd że Sony ma lepsze TV, pomimo że nie jest producentem matryc...........tylko elektroniki do tych TV...............
 

oled1974

Banned
Witam,

Od 2 dni użytkuję Sony 65AF8 gdyż sprzedalem LG 65C7V (po profesjonalnej kalibracji obrazu).
Soniak przed kalibracją ale obraz w stosunku do sprzedanego konkurenta (po ustawieniach od forumowiczów HDTV i włsnych korektach) wygląda zupełnie innaczej bardziej dojrzale (NC+), jest dopracowany w bardzo wielu kwestiach (barwy, ruch itp.).Tyle na początek, teraz kolej na Netflixa i filmy 4K z Panasonic UB DMP-704.
 
Do góry