LG OLEC C8 65 + Soundbar Samsung K950 = PROBLEM !!!

kozaq07

New member
Witam wszystkich,

niedawno zakupiłem zestaw LG OLED C8 65 i do tego Soundbar Samsung K950 (w którym działa dźwięk 5.1.4)

Po podłączeniu wydawało mi się, że wszystko działa. Soundbar i OLEDa podłączyłem za pomocą kabla HDMI do wtyczek dedykowanych (ARC). Dźwięk wydobył się z głośników, więc myślałem, że wszystko jest w porządku. Po włączeniu na telewizorze aplikacji NETFLIX i sprawdzeniu czy działa dźwięk DOLBY ATMOS (5.1.4) niestety nie wyświetla mi się taka opcja, tylko zostaje przy standardowym 5.1. Przy odłączeniu soundbara problem znika i można wybrany film włączyć w 4K z dźwiękiem DOLBY ATMOS.

Stąd pytanie: Co mam zrobić aby uruchomić dźwięk DOLBY ATMOS z soundbara podłączając go do mojego OLEDA? W ustawieniach telewizora dużo zmienić nie można. Dzwoniłem też na infolinię LG i facet sam nie wiedział co mówi... :kom:

PROSZĘ O POMOC!:cry:
 

Pingwinek

Banned
Widzę, że pan specjalista kiki usunął mój poprzedni wpis, zamieszczając prośbę o kontakt. Ciekawe jak chce CI pomóc, jak jest to niewykonalne. NIE DA SIE UZYSKAC DŹWIEKU POWYZEJ 5.1 poprzez kanał zwrotny ARC.
Dlatego jak puszczasz dźwięk bez soundbara to masz możliwość wybrania ścieżki DA bo twój TV ją obsługuje. Jednak póki co żaden TV nie jest w stanie przekazać jej dalej. Od tego jest nowy standard eARC. Póki co nie słyszałem aby jakikolwiek TV go obslugiwał
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Piszesz nie prawdę. Oled C8 z soundbarem LG SK10Y bez problemu obsługuje Dolby Atmos po ARC HDMI. Posiadam taki zestaw.
Opisywany problem z K950 jest znany. Nie obsługuje on Atmos'a po HDMI ARC.

A tego Atmosa to z jakiego źródła puszczasz.
Douczyłem się. Tak z Netflixa Atmos jest możliwy bo...Netfix przesyła Atmosa wraz z DD+ a nie z DolbyTrueHD
"So Dolby Atmos can be sent over audio return Channel but it must be within a Dolby Digital plus Source content it cannot be with a Dolby true HD based content."
Oczywiście po obu stronach muszą być kompatybilne urządzenia. Dobrze wiedzieć jednak, że Atmos na Netflixie to nie to samo co Atmos z BR

ps człowiek uczy się całe życie Dzięki dc bx

http://community.cedia.net/blogs/david-meyer/2018/06/25/dolby-atmos-over-hdmi-arc




 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Mam zamiar kupić K950 właśnie i podpiąć pod Sony XF85. Po spięciu ich przez HDMI, nie będę miał Atmosa na soundbarze z materiałów odtwarzanych na tym TV? (netflix czy filmy odtwarzane z NAS)
 

Pingwinek

Banned
Rzecz w tym, że ogólnie Atmos po ARC to ciężka sprawa. Jeszcze kilka dni temu byłem przekonany, że jest to w ogóle niewykonalne. Jednak jeden z użytkowników mnie naprostował więc zgłębiłem temat. Aż do wyjścia eARC i standardu 2.1HDMI Atmos'a można uświadczyć w kanale zwrotnym tylko jeżeli idzie on ze ścieżka DD+. Tak nadaje Netflix. Atmos na płytach BR idzie z DTrueHD.
K950 nie obsługuje Atmosa nawet z Netflix po ARC. Co masz napisane w pierwszym poście tego tematu.
Czyli pozostaje Ci podłączenie Xboxa i BR. Tam spokojnie pójdzie
 

demografik

New member
Rzecz w tym, że ogólnie Atmos po ARC to ciężka sprawa. Jeszcze kilka dni temu byłem przekonany, że jest to w ogóle niewykonalne. Jednak jeden z użytkowników mnie naprostował więc zgłębiłem temat. Aż do wyjścia eARC i standardu 2.1HDMI Atmos'a można uświadczyć w kanale zwrotnym tylko jeżeli idzie on ze ścieżka DD+. Tak nadaje Netflix. Atmos na płytach BR idzie z DTrueHD.
K950 nie obsługuje Atmosa nawet z Netflix po ARC. Co masz napisane w pierwszym poście tego tematu.
Czyli pozostaje Ci podłączenie Xboxa i BR. Tam spokojnie pójdzie

To lipa. Czyli jak najlepiej podłączyć cokolwiek? Obraz po HDMI a dźwięk z Xboxa po optyku do K950?
 

Pingwinek

Banned
Niestety ze sprzętem Apple mam zero styczności. Z tego co znalazłem na szybko to Apple tv 4k dostał atmosa ale jedynie w serwisach vod. Czyli chybanic z lokalnego zasobu nie pójdzie atmos
 

dc_bx

New member
Mam zamiar kupić K950 właśnie i podpiąć pod Sony XF85. Po spięciu ich przez HDMI, nie będę miał Atmosa na soundbarze z materiałów odtwarzanych na tym TV? (netflix czy filmy odtwarzane z NAS)
Z tego co wiem to K950 nie obsługuje Atmos'a po HDMI ARC. Tak więc Netflix uruchomiony na TV nie będzie odtwarzał dźwięku w dolby Atmos.
 
Do góry