Dziwny problem z zakupionym LG Oled 55C8

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
@kiki

A spotkałeś się z takimi problemami w C8 ?

Na innym forum czytałem o czymś takim u innego usera.

Jak już opanuje te "wady" zgłoszę się o kalibrację :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Podłączyłem nowa sztukę.

Problemu takiego jak na poprzedniej nie widzę jak na razie ( w nocy będzie lepszy czas na dogłębne testy )

Ale wydaje się że jest ok, no może na 90-95 % ok, prawa strona dla piany jest jakby ciut jaśniejsza, ale nie tak dużo jak w poprzedniku, wydaje się że do zaakceptowania, a może z czasem się jeszcze bardziej wyrówna.

To tak na szybko.

W poprzedniku prawa była wręcz czarna. Jakby cała gamma spiernicxona ( szczególnie po prawej stronie ).
 

WPPP

Member
Podłączyłem nowa sztukę.

Problemu takiego jak na poprzedniej nie widzę jak na razie ( w nocy będzie lepszy czas na dogłębne testy )

Ale wydaje się że jest ok, no może na 90-95 % ok, prawa strona dla piany jest jakby ciut jaśniejsza, ale nie tak dużo jak w poprzedniku, wydaje się że do zaakceptowania, a może z czasem się jeszcze bardziej wyrówna.

To tak na szybko.

W poprzedniku prawa była wręcz czarna. Jakby cała gamma spiernicxona ( szczególnie po prawej stronie ).

Możliwe, że z upływem czasu, po kolejnych kompensacjach matrycy, ale także, co nie mniej ważne, po prostu świecenia pikseli obraz zrówna się tak, że nie będzie już nawet tej niewielkiej różnicy w jednorodności. Co nie zmienia faktu, że trochę to dziwne, że coś takiego występuje w OLED-dzie.

Jest jeszcze tak, że kiedy ustawienie (chyba) jasności(?), jest powyżej 52, to czarny zaczyna świecić. To tak przy okazji powyższego zjawiska.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Tak, powyżej 52 właśnie czarny zaczyna świecić. Czyli to normalne ??

I tak porównując pierwsza sztukę do drugiej to dzieli je przepaść pod względem opisywanego problemu.

Czyli piszesz że pledy mają tak właściwość że występują te nierównomierności odcieni szarego ? Dlaczego ??

W moim oledzie telefonie nie ma takich zjawisk ;)
 

WPPP

Member
Tak, powyżej 52 właśnie czarny zaczyna świecić. Czyli to normalne ??

I tak porównując pierwsza sztukę do drugiej to dzieli je przepaść pod względem opisywanego problemu.

Czyli piszesz że pledy mają tak właściwość że występują te nierównomierności odcieni szarego ? Dlaczego ??

W moim oledzie telefonie nie ma takich zjawisk ;)

Świecenie czarnego (czyli przechodzenie w coraz większy szary) od wartości 52 jest całkowicie normalne, tzn. absolutnie każdy, dosłownie każdy, OLED tak ma. Na niektórych testach poruszana jest ta kwestia informacyjnie, żeby właśnie nie ustawiać powyżej 52, bo czarny nie będzie już prawdziwym czarnym, jak to być powinno na OLEDdzie. Są nawet w internecie filmiki to ukazujące. I to nie jest żadna wada, tylko cecha i to niekoniecznie negatywna, którą ma każdy egzemplarz OLED.

Natomiast nieco inną sprawą jest, że brakuje idealnej jakiejś równości na całej szerokości ekranu. W tym przypadku egzemplarze mogą się już trochę od siebie różnić na lepsze i gorsze jednostki. Ale akurat to, że dotyczy to również niejednorodnego świecenia czarnego (czyli jak rozumiem, gdy ustawienie jest co najmniej 52), to trochę mnie dziwi. Nie sądziłem, że tak jest. Nie mam jednak OLEDa, więc piszę to, co wiem z internetu. Zadaj to pytanie, przedstaw sprawę obu egzemplarzy, na tym drugim forum (ma bardzo podobną nazwę). Tam możesz być prawie pewny nie jednej przyzwoitej odpowiedzi, a nawet rozpoczęcia dłuższej dyskusji.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Poniżej 52 czarny jest czarny, ale ... Jeśli mamy odcienie szarości - czarnosci ;) to występują różnice w jasności tych odcieni. Na jednym jak i na drugim

Dopiero cały czarny jest czarny. Ale problemem są odcienie szarości :)

Druga sztuka jest lepsza, ale dla odmiany jak pierwsza miała lewą stronę jaśniejsza a prawa była wtedy praktycznie czarna przy tych odcieniach szarości tak w drugim prawa ( ale mniejsza część niż w poprzednim ) jest dla odmiany jaśniejsza niż lewa strona :)

I pytanie, czy katowanie go demami z YouTube wyrówna to ? Jeśli tak to po jakim czasie ??
Dzisiaj po 3-4 godzinach nie pomogło nic ,:)
 
Ostatnia edycja:

WPPP

Member
HDTV_Fan, jak napisałem, ja OLEDa (być może jeszcze) nie mam, więc za dużo nie poradzę, ale wydaje mi się, że jeśli obraz OLED, za sprawą organicznych pikseli, jest wstanie się poprawić z czasem od pierwszego uruchomienia, to nie w ciągu kilku godzin, a nawet dni, lecz kilku tygodni regularnego użytkowania.
Poza tym, trudno ocenić bez fotografii, bo może jednak trochę przesadzasz, oczekując idealnego obrazu, co niestety w branży wyświetlaczy telewizyjnych jest wciąż niemożliwe.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Zrobię fotkę z obecnej sztuki i wrzuce , wypalanie przez demo 4k jeszcze nic nie pomogło.

Nie jest ta wada taką uciążliwa jak w pierwszej sztuce ale dobrze by było jakby jej nie było :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Koledzy.

Zauwazylem ze jak ustawie 80-100% jasnosci to na szarym tle widzenia jakby zarys jakiego się kolka w tle...

Co to mozesz byc i czy przejmowac siebie tym ??

To raxzej nie wyglada jak poeidok tylko jalby cos spod matrycy przebijało, możliwe*** to ?
 

kingpin

New member
Podbijam pytanie.
Nowe oprogramowanie sie zassalo.
Moze to tylko mylne wrazenie,ale wydaje mi sie ,ze teraz na "hdr jasny" , tv sieci jeszcze jasniej niz przed aktualizacja.Mam wrazenie,ze pojawila sie taka delikanta "mleczna" powloka na calym ekranie.Na innych ustawieniach tego nie dostrzegam.Cholera wie,moze to wina materialu odtwarzanego.Sam nie wiem.
Czy zmiana softu moze miec wplyw na zmiane ustawien kalibracyjnych?
 
Do góry