lg 49lf510v - cienki czarny pasek na ekranie

jerry46

New member
po 2 i pół roku normalnego użytkowania (a nawet bardziej sporadycznego) mój lg 49lf510v ni z tego ni z owego wywalił cienką pionową linie przez cały ekran (ok 15cm od lewej krawędzi, pionowy czarny pasek na szerokość 1px.).
nie pomaga zmiana rozdizelczości, trybów pracy itd. pasek nie znika.
co to może być i czy jest naprawialne? oczywiście pół roku po gwarancji :(
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Problem jest z matrycą połączenie matrycy > taśma LVDS i w tym masz problem ,Matryca jest dobra ale taśma LVDS do wymiany ( chociaż nie wiem czy w polsce jest to robione? ) lub wymiana matrycy , tutaj byś musiał podać model matrycy
 

jerry46

New member
Problem jest z matrycą połączenie matrycy > taśma LVDS i w tym masz problem ,Matryca jest dobra ale taśma LVDS do wymiany ( chociaż nie wiem czy w polsce jest to robione? ) lub wymiana matrycy , tutaj byś musiał podać model matrycy





moge rozkrecic tv, rozumiem, ze chodzi o taśmy - coś podobnego jak w laptopach (takie taśmy łączą np. klawiature) - znalazłem na youtube sporo filmów jak pomagało wypięcie taśmy i ponowne wpięcie, może coś tam nie łączy? zaszkodzić chyba nie powinno?
pasek po dwóch dniach zaczyna jakby blednąć - tzn. nie jest już tak mocno widoczny jak na początku.
 
Do góry