Problem z tunerem w plazmie LG 42PX4RV

KaMiKaZe

New member
Witam---

Panowie mam problem z odbiorem kanałów telewizji naziemnej w plazmie LG 42PX4RV. Mianowicie jedyne kolory jakie mogą obejrzeć to czarny i biały:x, kolor próbuje się wbić ale wtedy cały obraz mruga. Mogę dostroić za to tak tuner, że na tym czarno-białym obraz i głos jest jak żyleta. Próbowałem różnych anten zew. i wew. na każdej jest to samo...podejrzewam, że jest to jakiś problem w menu serwisowym (był taki temat nie do końca dla mnie zrozumiały o falowaniu obrazu...po zmainie jakiś ustawień przez serwis było ok) ale nie chcę sam grzebać bez konsultacji. Dodam, że do nadajnika mam ok 2km więc nie ma tutaj raczej problemu z sygnałem (inne telewizory w domu na tych antenach chodą ok). Telewizor od nowości u mnie, tyle że dopiero teraz próbuję odpalić naziemną. Pomóżcie:blagam:....w weekend F1:popcorn:

Pozdr
S
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawdź ustawienia główne , byc może ktoś sie bawił u dał ustawienia w innym systemie niż DK - wówczas bedzie dokładnie taki objaw. Jeśli nie to znaczy że czeka Cię wizyta w serwisie.
pozdrawiam
 

KaMiKaZe

New member
I po kłopocie

Poserfowałem trochę po menu serwisowym, cyknołem do kumpla która ma też takiego LG i udało się :D. Po zminie Area Code na 17 i systemu z 3 na 4-ro systemowy pojawiły się kolory i na na najprostrzej antenie pokojowej. Oczywiście po wyjsciu z serwisowego całe menu po angielsku, ale z możliwościa przełaczenia na polski :cool:. Hura Polsat w KOLORZE :popcorn:. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dziwne, że aż musiałeś wchodzić do menu serwisowego. Z ciekawości (nie musisz odpowiadać): kupiłeś ten TV w Polsce?

ArtS :)
 

KaMiKaZe

New member
Kupiony u nas w zeszłym roku na przełomie luty/marzec, polska gwarancja oryginalnie zapakowany z legalnego kanału dystrybucyjnego :cool:. Dlaczego tak to było poustawiane nie mam pojęcia, grunt że działa :)...dziś podłącze zewnętrzną antenę i będe miał "prawie HD" :D.

Pozdrawiam
 
Do góry