LG 49SK8500 jak się ma do 55 wersji

wanakamura

New member
Cześć,
Ponieważ na chwilę obecną OLED TV jako monitor jednak odpada, z pokorą wracam w kierunku LCD.
Myślałem o parametrach które by mnie interesowały i doszedłem do poniższych.
Matryca IPS - bo VA jednak traci kolory pod kątem a przy siedzeniu blisko monitora kąty rosną :)
matryca 10 bit - czyli nie 8 bit +FRC
Matryca do 50 cali bo jednak 55 to trochę sporo :-D poza tym ceny rosną.
Matryca 120Hz - bo 60Hz 4k ale 1080P do gier 120Hz :)
musi przyjmować 4K 60Hz 4:4:4 10 bit - ten ostatni parametr jest ciężki do sprawdzenia.
Musi dać się ładnie kalibrować.
i mieć podświetlanie matrycowe :)



Żeby było zabawniej wyszło mi że tylko tytułowy LG spełnia te parametry.
Plus jest w ratach 0% minus nie znalazłem jeszcze w żadnym sklepie w Krakowie :/
Ktoś go może kupił? podłączył kompa ma doświadczenia?
Bo niestety internety nie testowały :(


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja bym go kupił jak bym był na twoim miejscu , dlaczego ? matryca natywna 120Hz , Direct Led , chociaż na matrycy IPS ale wyższe modele Tv już mają te większy Kontrast itp , 49" czy 55" jak ci pasuje ale podejrzewam że będziesz zadowolony .. nie od razu bo puki poustawiasz parametry obrazu to trochę zejdzie , nie zrobisz tego w jednym dniu , bo na drugi dzień powiesz sobie .. coś jeszcze brakuje i dalej bawisz się suwakami , wiem ze swego doświadczenia
 

Karol1976

Active member
Bez reklam

wanakamura

New member
Obecnie to chyba tylko oprócz Display Port 1.4, żaden kabel nie puści 4K 60Hz 4:4:4 10 bit.
hmm...
dobra szukam informacji:
http://www.acousticfrontiers.com/uhd-101-v2/
4K 60Hz 4:4:4 to 18Gbps czyli przekracza HDMI 2.0

WIKI mówi: https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Version_2.0

Tylko HDMI 2.1 da rade lub 30Hz na HDMI 2.0
Ale,
światełkiem w tunelu jest ten artykuł:
https://www.hdtvtest.co.uk/news/hdmi-tv-201712194520.htm
Czyli jeżeli procesor jest wystarczająco mocny to da radę przepuścić te 18Gbps.


Przy okazji pytanie czy w LG 49Sk8500 jest matryca RGB czy RGBW.
Znalazłem egzemplarz w Krakowie i pojadę jutro oglądnąć.
wydaje mi się że jeżeli obsługuje Dolby Vision. Niestety brak TV z HDMI 2.1


Znalazłem test amerykańskiej wersji czyli SK9000,
TV przyjmuje sygnał 4K 60Hz 4:4:4
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9000
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na własne oczy .
Wszystko zależy jakie podświetlenie matrycy wybierzesz .
A jakie jest wybrane podświetlenie na tym filmie ?
 

ManiuS_tM

New member
@kiki masz na mysli tryby w samych ustawieniach telewizora ? Nie mam pojecia to przykladowy film ktory znalazlem na yt.
W weekend sie wybiore do sklepu i spojrze jednak sprzedawcy juz na mnie dziwnie sie patrza ze ciagle biegam za TV :D

@kiki wybralbys 55pus8303 czy 55sk8500 ?
Roznica w cenie to okolo 500 - 600 zl.

Na ambilight mi nie zalezy Bo mam szafki miedzy TV....
 
Ostatnia edycja:

tomciozcch

New member
Ale pus7303 ma matrycę VA. Czy warto dołożyć do matrycy 100Hz czy będzie to mocno widoczne, fakt oglądam sporo sportu, koszykówka, pilka nożna, ręczna, siatkówka oraz sporo materiału z internetu np z cda. Smart z LG to ogarnie? W czym jest on lepszy żeby dołożyć do niego te 200 zl
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ale pus7303 ma matrycę VA. Czy warto dołożyć do matrycy 100Hz czy będzie to mocno widoczne, fakt oglądam sporo sportu, koszykówka, pilka nożna, ręczna, siatkówka oraz sporo materiału z internetu np z cda. Smart z LG to ogarnie? W czym jest on lepszy żeby dołożyć do niego te 200 zl

Tak 73 jest na VA a 83 jest na IPS , to jak masz więcej kaski to zdecydowanie kupuj wyższy model , Webos w LG śmiga bdb a android ? ti jest android a nie smart ale jak komu co odpowiada to z tym kupuję
 
Ostatnia edycja:

tomciozcch

New member
50pus7303 kosztuje około 2600 zl matryca VA o częstotliwości 60Hz
49Sk8500 matryca ips ale 120Hz około 3600 zl
49pus8303 to co wyzej koszt około 3400 zl
Pytanie brzmi czy dopłacać do 100Hz matrycy kosztem VA, czy smart tv w lg ogarnia coś takiego jak kodi, albo strony cda, seriale online. Ogólnie czemu twoim zdaniem dopłacać 200 zl do lg?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
50pus7303 kosztuje około 2600 zl matryca VA o częstotliwości 60Hz
49Sk8500 matryca ips ale 120Hz około 3600 zl
49pus8303 to co wyzej koszt około 3400 zl
Pytanie brzmi czy dopłacać do 100Hz matrycy kosztem VA, czy smart tv w lg ogarnia coś takiego jak kodi, albo strony cda, seriale online. Ogólnie czemu twoim zdaniem dopłacać 200 zl do lg?

Napiszę ci jedno : Smart TV ( webos, Tizen itp ) to nie ANDROID , Porównaj sobie system WINDOWS PHONE a Androidem w telefonach : ile jest apek na WP a ile na ANDKA i masz odpowiedz , tak samo jak w/w co do tv , Kupujesz na czym ci bardziej zależy i z jakich apek chcesz korzystać ?
 
Do góry