Test LG 65SK900 czyli test Profesora obrazu LCD 2018.

tomulus

New member
@ManiuS , tv będzie z kablówki. W weekandy jak czas pozwoli oglądam piłkę na Eleven, kropka na i zapadała i głównie przymierzam się do 55SK9500 czy 8500 choć teraz różnica w cenie jest jeszcze mniejsza między nimi, a jeśli faktycznie tak jest jak niektórzy piszą z piłką, to oglądanie meczu mija się z celem bo człowieka szlag trafi :) :) ;)
Dlatego jeśli ktoś z Was może zobaczyć "pobawić" się ustawieniami przez weekand lub są np jakieś dedykowane ustawienia pod piłkę, wrzućcie info.
@jarwsi, miałeś kalibrację od kiki, czy profesjonalną, podziel się informacją na jakich ustawieniach oglądasz piłkę.

Pytanie czy np na 65" nie występuje zjawisko smużenia , etc. a na 55 niestety jest ?!

Dzięki
 
Ostatnia edycja:

Tux

New member
Dzisiaj oglądałem (własne obrazy testowe) w M.M. 65SK9500, porażka, :blagam:za mało stref wygaszania i w konsekwencji za duże strefy :x
 
Ja zostawiam swojego 55. Wszystko dopiąłem i jest petarda. Nie wiem jak zdjęcia wrzucić. Ale jest moc, czerń. Super. W MM nie ogarniesz tego tv. Za duzo ustawień.
 

Festan06

New member
Dzisiaj oglądałem (własne obrazy testowe) w M.M. 65SK9500, porażka, :blagam:za mało stref wygaszania i w konsekwencji za duże strefy :x

Porażka? Być może.Bo sprawdzałeś na ustawieniach sklepowych.W domu na swoich ustawieniach gra inaczej niż w sklepie.Trochę lat żyję,trochę sprzętu kupiłem.Nigdy nie przywiązywałem uwagi na sprzęt wystawiony w sklepie.Oni mają swoje ustawienia i swoich speców od marketingu......
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie, jakie miałeś owe materiały testowe ?
I co oznacza , że testowałeś ?

Bo użytkownicy są zachwyceni jakością.
Być może użyłeś złych metod pomiarowych ?
 

tomulus

New member
Cześć. Ja nabyłem SK8500. Mam ten sam problem co Ty. NA transmisjach z YT piłka po prostu przy szybkim ruchu "zanika". Smużenie również występuje. Nie wiem czy to kwestia ustawień ale jest dramat. Za tydzień go pewnie zwrócę jak nie znajde dobrych ustawień.

@tomulus: mecz ogladasz z kablowki czy poprzez YT ?

Moj tv laczy sie poprzez wifi i sie zastanawiam czy to nie jest tez przyczyną tego...

Poradzileś sobie z ustawieniami , jak teraz wygląda obraz z meczu. Czy może oddales tv?
 
Panowie jedyny problem z odtwarzaniem to materiał z Netflix nadawany w DV. Na materiałach w tym formacie wariuje LD i ogólnie obraz jest do bani, nie ma kontrastu , czerni, kolory jakby wyprane.

Cała reszta w UHD 4K lub HD zero problemów, na yt i z nc+ petarda.
Jak ten problem rozwiązać i czy u Was jest tak samo ?
Proszę o radę
 
Zadzwoniłem na LG Polska . Pan kazał zresetować do ustawień fabrycznych, oczywiście nie pomogło. C radzicie? Rękojmia czy samemu gwarancją? Tv kupiony od Krzysztofa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No już masz dobrą podpowiedź:
Tak jak podałeś :
- Domyślne ustawienia Netflix trzeba mocno zmodyfikować na DV i jest ok.
Gratuluję.
 

tomulus

New member
Tv jak dla mnie rewelacja. Wybierałem między 55xf9005 a LG 55SK9500. Pomimo że sony ma podobno najlepsze ustawienia fabryczne postawiłem na konkurencję z Korei.

- obraz bardzo dobry,
- czerń jak dla mnie dobra,
- kąty widzenia jak na ips przystało
- dźwięk z tv bardzo dobry, duży + dla9500 i podobno przy sk8500 wiele nie odstaje , można nawet pokusić na poczatku bez soundbar - jeżeli ktoś planuje jego zakup.
- pilot rewelacja ( z wybieraniem glosowym )
- system: jak system dla mnie odpowiedni, szybki bez zbędnych bajerów


Co najważnijesze, tv potrzebuje kalibracji. Kupiony od kikiego, gdzie ta jest już w cenie. Oczywiście można pokusić się o profesjonalną kalibracje, jednak to już od indywidualnych potrzeb.

Kilka uwag, faktycznie algorytm w LG glupieje, niektóre ciemne sceny są zaciemniane a jasne rozjasniane ( nie zawsze ale pojawiają się...)
Co.do Netflix, posprawdzam i dopiszę, choć nie zauważyłem problemu--- może jestem niezbyt wymagającym widzem.
Piłka nożna ok,
Chcąc zaoszczędzić 400/500zł można wybrać tańszy model sk8500, który nie ustępuje znacząco parametrami od 9500
 
Ostatnia edycja:
Do góry