LG OLED65E8PLA czy Panasonic TX-65FZ950E

bartek_k

New member
Witam.
Rozważam zakup jednego z przedmiotowych telewizorów. Zakupu będę dokonywał na raty (np. w mediamarkt raty 0%), więc do "wydania" mam 20 tyś.
Tymi telewizorami interesuję się z powodu posiadanego soundbaru, ale nie wykluczam innych propozycji. Zastanawiam się nad alternatywami w postaci telewizorów LG OLED65C8PLA lub Panasonic TX-65FZ800E, plus do tego osobno odpowiedni soundbar (np. JBL Bar 3.1).
Co istotne, telewizor wraz z sundbarem będą wisiały na ścianie.
Czy ktoś z użytkowników mógłby doradzić mi, jaki telewizor lub zestaw wybrać?
Dziękuję z góry i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raty zero są wszędzie a cena końcowa dużo lepsza

LG 65C8 za 12,499 zł
Kalibracja
Xbox
gry
Prezent LG POlska
Dostawa gratis
I co najważniejsze z Polskiej dystrybucji.

Philips 65Ole 973 za 13.999 zł
Kalibracja
Dostawa
Montaż
Uchwyt
Zestaw Hue Gratis:
https://www.youtube.com/watch?v=AvvJkV8OgGc

LG 65C8 za 16999 zł
Kalibracja
Xbox
gry
Prezent LG POlska
Dostawa gratis
I co najważniejsze z Polskiej dystrybucji.

Oled SONY 65AF8 za 13.800 zł
Plus pakiet.
Ceny dla niebieskich
Masz też specjalną wówczas cenę na Soundbara JBLa Bar 3.1

Ale kasy wystarczy na spokojnie na Bar 5.1 czy modele z Dolby Atmos.
 

bartek_k

New member
No muszę przyznać, że oferty bardzo zacne. Zależy mi na co najmniej 40 ratach 0%, najlepiej jednak 50, więc pytanie, czy to będzie u Ciebie kiki możliwe?

Druga sprawa, to czy warto dopłacać do LG 65E8, czy nie lepiej wziąć tańszy egzemplarz, plus do tego lepszy soundbar typu SAMSUNG HW-K950 lub coś podobnego na tej półce cenowej.

Ostatni dylemat, to czy wybrać LG 65C8, czy Panasonica TX-65FZ800E?
Proszę o pomoc w wyborze. Dziękuję.
 

bartek_k

New member
Po analizie testów w internecie, zmieniłem zdanie co do ostatniego z dylematów. Zamiast Panasonica wolałbym jednak Sony KD-65AF8. Pytanie więc, czy ten telewizor Sony, czy LG OLED 65C8?
Czy osoby mające styczność z oboma telewizorami mogłyby doradzić, który z nich byłby lepszym wyborem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raty zero przez Allegro
Sony jest dostępny od ręki.
65 AF8 za 13.700 zł

Wybrałbym Oled LGC8
 

pantomima

Banned
Przeraszam, ze sie wtrace - Kiki , ja cie krece , uzasadnij dlaczego Lg?
W jakich aspektach obraz generowany przez oled Lg jest lepszy od reszty ?
Nie interesuje mnie dzwiek,multimedia, prezenty niespodzianki itp.
Obraz- dlaczego ?


Beda to bardzo przydatne informacje na przyszlosc dla nas wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Przeraszam, ze sie wtrace - Kiki , ja cie krece , uzasadnij dlaczego Lg?
W jakich aspektach obraz generowany przez oled Lg jest lepszy od reszty ?
Nie interesuje mnie dzwiek,multimedia, prezenty niespodzianki itp.
Obraz- dlaczego ?


Beda to bardzo przydatne informacje na przyszlosc dla nas wszystkich.
Nie wiem jak B8, ale B7 miał chociażby najlepszy HDR i najniższy Input Lag :)
 

bartek_k

New member
Z tego co wyczytałem na zagranicznych portalach, za wyświetlany obraz bardziej chwalony jest Sony od LG. Zastanawia mnie jednak, który telewizor ma mniejszy input lag i lepiej radzi sobie w dynamicznych scenach.
Kiki dysponuje oba telewizorami, więc proszę Cię o opinię.

Jeszcze jedno pytanie - wiadomo kiedy premierę będzie miał sounbar SAMSUNG HW-N950 i w jakiej będzie cenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa będą bardzo podobne do tych potrzeb.
Różnice będą w dźwięku, AI, wyposażeniu, aplikacjach, możliwościach.
Jesteś niebieski więc masz specjalne cena na każdy Oled.
 

SRN233

Member
Witam,
Stoję przed podobnym wyborem, ale nie rozważam LG - oglądałem porównywałem, nie wiem jak profesjonaliście nie widzą różnicy to nie mam pytań - Kiki to chyba jakiś sponsoring ma od nich, że wszędzie "LG is the best" ??



Pytanie do autora, wybrałeś Sony czy jednak Panasonic? A może jednak LG bo cena?


Mnie interesuje BEST wyświetlacz, cena ok. 13.000zł, ok.3m do kanapy, kupować 65 czy 55 wystarczy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy chciałby mieć sponsoring ....
Cena 13 tyś to na Sony 65AF9 - 16.700 zł z pakietem kasy nie wystarczy.
To jest rewelacyjna jakość.
Ale 13 tyś wystarczy na Philipsa 65 oled 973 , 65 Oled 903.
W tej klasie to są The BEST . Potwierdzenie masz na EISA.
Panasonic nie dostał żadnego wyróżnienia.
Philips dostał dwa.

LG masz 65C8 za 10.999 zł i Cash Back z LG Polska 500 złz pakietem.

Na taką odległość - zdecydowanie 65".

Kalibracja profesjonalna gratis
Wtyczki gratis
Uchwyt gratis
Montaż gratis
Dostawa gratis.
 

SRN233

Member
Dziwi mnie to, po bo mimo, że nie ma "nagród" to jest dużo lepiej oceniany od Sony czy Philips.
Na zagranicznych stronach polecają go nawet profesjonalistom (TX-656FZ800E).


Sony mam wrażenie jest za bardzo "podkręcony" i wyostrzony może kwestia kalibracji i ma bardzo skrajne opinie jedni że super drudzy że "tylko OK", z kolei o Panasiu porównywalne opinie i zbliżone.


Philips jakoś mnie nie przekonuje, jestem za Japończykami czyli Sony lub Panaś.



Dlaczego jesteś taki anty Panasonic? Jeśli chodzi o budżet, mogę go nagiąć nawet i do 18.000 byleby był to zakup na 5 lat i obraz był BEST
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, różnica ogromna.
Sony to obecnie Best of The Best !!!
Lepszego nie wyprodukowano.

Cena z kalibracją
Dostawą
Wtyczkami
Montażem.
 

SRN233

Member
kiki szefie, masz 10.700zł na TV, co kupujesz?


Sony, LG, Panasonic, Philips ?


Dokładnie za tą kwotę mogę mieć TX-65FZ800E nową sztukę nie żaden outlet.


To chyba najlepszy wybór?
Co inni sądzą?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupuję Philips 65Ole 803 za 10.500 zł

To jest to samo co model 903 - tylko ten ma specjalne głośniki.
Philips już wygrał z Oled Panasonic kilkanaście dni temu:

Philips OLED 903 wygrywa kolejny ślepy test:
https://www.pc-magazin.de/ratgeber/p...s-3200055.html

" 23 października magazyn wideo ( PC MAGAZIN ) zaprosił 35 czytelników, aby dołączyć do BMW World w Monachium jako jury. Uczestnicy powinni decydować na podstawie różnych filmów i klipów wideo, które pokazują najlepszy obraz telewizyjny.
W przyciemnionym pokoju cztery 65-calowe telewizory OLED stały obok siebie dokładnie na tej samej wysokości. Uczestnicy otrzymali kwestionariusze, aby pomóc im zaznaczyć ich preferencje (lub preferencje) dla każdego klipu. Zostały one tak dobrane, aby łatwo różnicować pewne cechy, takie jak ostrość, kontrast, czerń, neutralność kolorów, hałas lub przejrzystość ruchu. Aby zapobiec ewentualnym wadom kąta widzenia, czytniki wideo były w stanie zaimplementować w dowolnym momencie.
Aby test przebiegał całkowicie niezależnie i obiektywnie, ramy telewizorów były całkowicie zamaskowane, a dolne obszary ukryte. W ten sposób ukryte zostały logotypy producentów oraz charakterystyczne stopy. Telewizory zostały oznaczone tylko literami A, B, C i D. Ponadto, przy każdej zmianie źródła, przed telewizorami trzymano zasłonę. W ten sposób uniknięto, że informacje były widoczne na ekranach, które mogłyby ujawnić producenta.
Procedura testu odbyła się w dwóch fazach. W pierwszym kroku wszystkie telewizory zostały przedstawione w trybie kalibracji. szef testowania wideo Roland Seibt, certyfikowany kalibrator isf (Levels III) i współprowadzący HDR, zoptymalizował telewizory do ich najbardziej naturalnej formy prezentacji. Następnie jury zostało pokazane dwa razy jedenaście klipów, począwszy od hałaśliwej Netflix SD do UHD Blu-ray z HDR.
Philips zdobył 33% głosów, a Panasonic zapewnił sobie drugie miejsce z 23%. 22% uczestników stwierdziło, że nie mogą wybrać ulubionego. Jakość obrazu była prawie na tym samym wysokim poziomie.
W drugiej fazie telewizory zostały przełączone na tryb "dynamiczny" TV, w którym producenci prezentują maksymalną wydajność procesorów swoich urządzeń i wszystkie wzmacniacze obrazu są aktywowane. Ponownie pokazano tę samą zawartość.
Tym razem, przy prawie żadnym wstrzymaniu się, ponad dwie trzecie uczestników głosowało na Philipsa . Panasonic zajął drugie miejsce z 18% głosów.
Po zakończeniu strzelaniny uczestnicy zostali zapytani, który tryb (dynamiczny lub skalibrowany) najbardziej im się spodobał. Oba tryby były prawie takie same.
Wreszcie, magazyn wideo zaprosił również jedzenie i napoje do działu gastronomicznego w BMW Welt, gdzie wieczór był jeszcze bardziej słodzony dla jednego z uczestników. Daniel P. wygrał zupełnie nowy telewizor OLED firmy Philips. "
Philips to nie Philips - strona 17 - Kino domowe - Audiostereo.pl - strona 17
 

Robik99

Member
W RTV EURO modele 65' C8 (11.699; ) jest droższy od E8 (11.399; ).
A, że plazma Panasonica kończy żywot stoję przed wyborem 65'.
To chyba nie najlepszy moment na zmianę sprzętu, są jakieś informacje co LG planuje na 2019 rok?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich masz specjalną cenę.
Oled 65C8 za 9999 zł
Oled 65 803 za 9999 zł

Tak będą mieć nowe modele - matryce te same.
 
Do góry