LG oled B8

achim69

Member
Mam tv oled B7.Po problemach które w nim wystąpiły, serwis stwierdził że tv jest do wymiany.
Zaproponowano mi B8PCA. Zauważyłem że tv z polskiej dystrybucji mają końcówkę PLA. Czy ktoś wie czy jest jakaś różnica między tymi tv?

I drugie pytanie.Może komuś z forum już zaproponowano wymianę tv i będzie wiedział co lg zrobi gdybym nie zgodził się na zaproponowany model tv?
 

darek86

New member
Mam tv oled B7.Po problemach które w nim wystąpiły, serwis stwierdził że tv jest do wymiany.
Zaproponowano mi B8PCA. Zauważyłem że tv z polskiej dystrybucji mają końcówkę PLA. Czy ktoś wie czy jest jakaś różnica między tymi tv?

I drugie pytanie.Może komuś z forum już zaproponowano wymianę tv i będzie wiedział co lg zrobi gdybym nie zgodził się na zaproponowany model tv?

Na 99% nie różni się niczym, może poza jakimiś detalami typu kolor pilota.

Jeżeli to pierwsza naprawa, to chyba nie masz wyboru.
 

sworks

New member
To, że różnica jest na korzyść B8 to każdy chyba wie [emoji16] Kolega pyta jaka różnica jest pomiedzy B8PCA a B8PLA

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
 

achim69

Member
Sprawa się wyjaśniła.Pani z LG się pomyliła i zamiast PLA podała mi PCA.
Zgodziłem się na wymianę na B8.Temat do zamknięcia.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Że C8 jest lepszy od B7 to jest pewne. Przepaści i tak nie ma. Ale B8 to już nie koniecznie. Jest to budżetowa odmiana.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

fio

Member
Seria 8 wydaje się mieć mniejszy banding od 7 (do takich wniosków doszedłem po przeczytaniu wątku na avs forum). Mój C8 prawie go nie ma (coś tam wypatrzę na planszy 5%, ale niewiele). Nawet test z Marco Polo z Netflixa przechodzi, tzn. nic nie widać.
Do tego dochodzi LG AI ThinQ - nie działa jeszcze idealnie, ale lepiej go mieć niż nie mieć. Fakt B8 nie ma procesora z serii C8 i wyższych, ale jednak taka wymiana jest bardzo korzystna.
 

achim69

Member
Witam ponownie.
Moich problemów z firmą LG ciąg dalszy.Opiszę to jak najkrócej się da i bardzo proszę kogoś ogarniętego o pomoc.

Przypomnę że do mojego B7 przyjechał serwis, który stwierdził że tv będzie wymieniony.Po trzech dniach zadzwoniła do mnie miła pani z serwisu w Katowicach z propozycją dla mnie.Firma LG proponuje mi wymianę na OLED B8 i czy ja wyrażam na to zgodę.Zgodziłem się, pani poinformowała mnie że cała procedura wymiany może potrwać kilkanaście dni.Wczoraj ponownie zadzwoniono do mnie z tego serwisu z informacją że jest zmiana decyzji,nie będzie jednak wymiany podając jako przyczynę, tv nie jest z polskiej dystrybucji, tylko europejskiej.Powiedziano mi też że dostanę na maila i listownie oświadczenie serwisu i z tym oświadczeniem mam iść do sprzedawcy tv i reklamować tv u niego.Zapytałem czy w oświadczeniu będzie to wszystko napisane, potwierdzili.
Dostałem to oświadczenie w którym napisali że " brak możliwości naprawy z przyczyn technicznych" Nie ma słowa o wymianie, anulowania wymiany i podania przyczyny tej wymiany.Infolinia LG też umywa ręce.
Tutaj zacytuję jeszcze punkt 1 warunków gwarancji LG:

1. Gwarancja dotyczy wyrobów powszechnego użytku dystrybuowanych przez LG Electronics Polska Sp. z o.o. na terenie Unii Europejskiej.

I teraz mam kilka pytań.
1.Czy LG postąpiło zgodnie z prawem , zostawiając mnie z uszkodzonym tv,którego nie są w stanie naprawić, a wymienić nie chcą?
2.Czy ja muszę , tak jak mi powiedzieli udać się do sprzedawcy, czy mogę dalej walczyć o naprawę lub wymianę gwarancyjną?
3.Jak można sprawdzić czy sprzęt jest z polskiej dystrybucji czy nie? Oni nie chcą napisać w swoim oświadczeniu że odmawiają bo tv jest z europejskiej dystrybucji,a sprzedawca zarzeka się że jest z polskiej.


Ogólnie proszę o porady co ja teraz mam robić.
 
Ostatnia edycja:

raf2007

Member
Witam,
Pisałem do serwisu LG w podobnej sprawie. Chciałem kupić TV OLED55C8 z europejskiej dystrybucji i pytałem o serwis gwarancyjny i to ich odpowiedź:

Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż naprawa może zostać zrealizowana grzecznościowo na podstawie dowodu zakupu. Nie obowiązują Pana warunki gwarancji LG Electronics Polska. Jeżeli serwis nie będzie mógł wykonać naprawy (np. ze względu na brak części) to otrzyma Pan pismo z informacją o przyczynach usterki, na podstawie którego może Pan składać reklamację u sprzedawcy.

Mamy nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna. W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w ankiecie która znajduje się na dole wysłanej wiadomości, jej wypełnienie pozwoli na ocenę zadowolenia z otrzymanej odpowiedzi.

Z poważaniem,
Paweł Nowak
LG Electronics Polska.

Nie wiem czy jest to zgodne z prawem w końcu jesteśmy w EU
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pisałem o tym wiele, wiele razy.
LG Polska postępuje zgodnie z prawem.
Jest wymiana na drodze handlowej czyli zgodnie z przepisami zwrot do sklepu.
A sklep przy zakupach i innych krajów , jeśli jest przedstawicielem np z Niemiec - ma dwa miesiące na wykonanie działania.I to o ile sklep będzie istniał.
Jeśli sklep się zwinie - to klient zostaje z zepsutym telewizorem w domu.
Tak już było w Polsce dwa razy.
Kilkaset osób ( czy kilka tysięcy) poczuło gdy firma Digitalo miała wymienić tyle telewizorów.

LG Polska jako przedstawiciel firmy w Polsce odpowiada i opiekuje się modelami pochodzącymi z dystrybucji w Polsce!

Uwaga.
Należy się dobrze zastanowić czy nie lepiej kupować modele z Polskiej dystrybucji, często w tej samej cenie lub niższej.
Niż kupować towar z niemieckiej dystrybucji drożej i z narażaniem się ogromne problemy z gwarancją by nawet w rezultacie - gdy upadnie sklep- stracić całą kasę.
 

achim69

Member
Kiki , jeśli jest tak jak mówisz to ok, tylko dlaczego jak wcześniej miałem problem z niedziałającym pilotem,to bez problemu przysłali mi nowy?
Dlaczego przyjechał serwis , sprawdzili papiery i poinformowali mnie że wymienią mi tv?
Dlaczego po kilku dniach im się odechciało wymienić , argumentują telefonicznie to tym że tv nie jest z polskiej dystrybucji?
Wcześniej był?
Dlaczego na oświadczeniu które mi przysłali nie ma wzmianki o tym że przyczyną odmowy jest to ,że tv nie jest z polskiej dystrybucji , mimo że telefonicznie mnie zapewniali że w tym piśmie będzie to napisane?

Dla mnie cała sprawa jest grubymi nićmi szyta.
Jak mogę sam sprawdzić z jakiej dystrybucji jest tv?
 

achim69

Member
Ale pytam czy jest możliwość sprawdzenia np. w necie , wpisując nr. fabryczny telewizora z jakiej jest dystrybucji?
Walka z LG wydaje się być przegrana.Będę musiał składać reklamację z tytułu rękojmi u sprzedawcy.
Czy mógłby mi ktoś opisać jak wygląda taka procedura?
Tzn , czy ja muszę do sprzedawcy napisać jakieś oficjalne pismo, czy wystarczy np. zadzwonić?
Czy mogę zażądać zwrotu gotówki?
Może już ktoś składał taką reklamację i wie jak to wygląda?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie lepiej kupić serię 2017 za dużo niższą cenę? Wtedy na pewno starczy na produkt z Polskiej dystrybucji. W ślepym teście nikt nie rozpozna obrazu 17 vs 18 ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz z Polskiej dystrybucji wszystko jest ok.
A gdzie kupiłeś .
I co to znaczy, że się zepsuła ?
 

achim69

Member
Jeśli masz z Polskiej dystrybucji wszystko jest ok.
A gdzie kupiłeś .
I co to znaczy, że się zepsuła ?


Kiki , przecież dokładnie opisałem moje przygody z firmą LG. Mam pionowe pasy widoczne tylko na kolorach takich jak, czerwony, pomarańczowy , żółty. Serwis LG stwierdził uszkodzenie matrycy, tv do wymiany.Propozycja od nich, B8. Zgodziłem się, a po kilku dniach stwierdzili że nie wymienią bo tv nie jest z polskiej dystrybucji.Na piśmie nie chcą tego napisać.
TV kupiony w sklepie WEGA TV w Oleśnicy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry nie doczytałem.
Teraz musisz zgłosić bo masz takie prawo , do sklepu.
I oni muszą załatwić u swojego dystrybutora w Niemczech.
Gwarancja Niemiecka daje im czas do dwóch miesięcy.
Więc żaden problem.
Problem gdy zepsuje się więcej sztuk i firma się zwinie.
Wówczas zostajesz z zepsutym telewizorem w domu.
Z polskiej dystrybucji nic Ci nie grozi.

Zgłosić do sklepu.
 

achim69

Member
Sorry nie doczytałem.
Teraz musisz zgłosić bo masz takie prawo , do sklepu.
I oni muszą załatwić u swojego dystrybutora w Niemczech.
Gwarancja Niemiecka daje im czas do dwóch miesięcy.
Więc żaden problem.
Problem gdy zepsuje się więcej sztuk i firma się zwinie.
Wówczas zostajesz z zepsutym telewizorem w domu.
Z polskiej dystrybucji nic Ci nie grozi.

Zgłosić do sklepu.


Jak ma wyglądać forma takiego zgłoszenia.Pisemna, telefoniczna?
Jeśli pisemna , to jak takie pismo ma wyglądać?
Jeśli zgłaszam reklamację z tytułu rękojmi , to czy mogę zażądać od sprzedawcy zwrotu gotówki?
 
Do góry