Lg 55sj950v

wadj

New member
Witam

Chciałbym przetestować ten TV do PC - LG 55SJ950V. Wyczytałem , że posiada 120 Hz natywne a nie True Motion , nie wiem czy dobrze patrze.

Posiadam karte GTX 770 OC 4 GB

Czy orientuje się ktoś w tej tematyce. W końcu to nie forum komputerowe.

1. Czy jest to prawdziwe 120 hz w tym TV czy true motion.
2. I dla mnie najważniejsze czy uda się uzyskać 120 hz po połączeniu.TV i karta mają HDMI 2.0 ale nie nie wiadomo do końca czy 2.0. Na przykład w najnowszych kartach też piszą 2.0 Trochę to dziwne że stosują stare 2.0 zamiast 2.0b a są już 2.1 obecnie.
Wyczytałem , że na 2.0 nie da się uzyskać ULTRA HD , ale może chociaż QHD przy 120 Hz - jeśli zmniejsze rozdzielczość.

Chodzi tak naprawdę tu o problem związany z HDMI 2.0. Bo sama karta powinna poradzić sobie z Ultra HD na low ustawieniach.

Chodzi mi tu o uzyskanie 120 Hz przy chociaż Q HD - w UHD raczej nie ma szans , jeśli by miało być tylko 60 Hz to sobie odpuszczę te zabawę.
 
Ostatnia edycja:

jarswi

New member
W sąsiednim temacie o sk90 i 85 accu podał gdzie znajduje się pierwszy test tego tv.
Tam możesz też doczytać trochę więcej o tv.
Trochę jestem podłamany jednorodnością ekranu - pewnie trzeba będzie mocno przebierać w egzemplarzach aby znaleźć coś bez winietowania jak lg do testu dało P Maciejowi taki egzemplarz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wybierają tylko wysyłają model produkcyjny.
Ja dostałem dobry. Miał tylko problem ze stabilnością jednolitego obrazu.
Reszta była extra.
 

wadj

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Po napisaniu posta znalazłem filmik wg , którego niewiele modeli obsłuży 120Hz nawet przy Full HD, znaczy PC będzie widział max 60Hz.

Podali model który na pewno obsłuży chociaż FHD - Samsung NU8000.
Model ten chyba nie jest dostępny na polskim rynku.
(Podobnie jak : VIZIO P65-E1 P-Series 65" Full Array LED Smart TV, tylko słabej jakości ekran wg opinii i brak wbudowanego tunera)

Nawet przy FullHD mógłbym grać byle by PC widział te 120 Hz, gdyż przy 60 FPS bolą mnie oczy podczas grania (Na zwykłym monitorze mam to samo, przy 75 fpsach już jest lepiej).

To dział LG więc nie będę tu już zadawał pytań xP
 
Ostatnia edycja:

wadj

New member
Nie chcę zakładać nowego wątku niepotrzebnie w dziale samsung, nie wiem czy tak wypada.

Chciałbym rozpatrzeć zakup 55nu8000 ale nie mogę go znaleźć na polskim rynku. Gdzieś wyczytałem , że on może mieć inne oznaczenie dla naszego kraju. Orientuje się ktoś w tym.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Na nasz kraj idą oznaczenia UE , nie UN , jak szukasz na nasz kraj to UE55NU8000 , tego modelu ciężko u nas dostać bo modele jak w/w mogą iść na zachód , ale czasami i w polsce sa dostępne , tak mi się wydaje na 99%
 
Ostatnia edycja:
Do góry