Jak większość mam dylemat co kopic

popeyee

New member
Czas na zmianę TV niestety nie jest to prosta sprawa na początku bylem napalony na Samsunga QE65Q7FAM potem zacząłem czytać to forum i odkryłem LG OLED65B7V lub 65C7V. Poczytałem trochę na forum o wypalających się powidokach na matrycach oled i się trochę przestraszyłem bo cena takiego tv nie jest mała. Ale ostatnio jak bylem kolejny raz w sklepie sprzedawca polecił mi Sony KD65XF90005BAEP na którym wyświetlił filmik który zwykle puszczany jest na qledach (biały pies na śniegu i żółte taxi na czarnym asfalcie) i powiem szczerze ze obraz był chyba najlepszy na Sony jeśli chodzi o te filmiki. Niestety ten oled nie daje mi spokoju bo ma bardzo pozytywne komentarze oprócz tych nieszczypanych powidoków.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
około 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2 czasem więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?
dużo okien
7. Jaki masz obecnie telewizor?
lepiej się nie chwalić
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
ma być smartTV, generalnie ma mieć wszystko
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
kablówka multimedia plus netflix
10 .Jakie urządzenia ?
w planach jest Soundbar ale tez nie wiem jaki
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
max 10h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
sport, discovery, tvn turbo
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
mam konsole ale bardzo mało używam
16. Preferencje co do marki?
Jak wyżej
17. Preferencje co do wielkości?
65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
cena
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
10-13k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
co kilka lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
netflix

Będę wdzięczny za każdą radę.
 

popeyee

New member
Dzięki za radę.
Chyba najlepszym wyborem będzie oled 65" c7v chociaż z tego co czytałem i widziałem w internetach to różni się od b7v ramką i podstawą.
 

popeyee

New member
Chyba jednak zdecyduje się na LG b7v i do tego jakiś soundbar z atmosem i zobaczymy jak to będzie działać.
Dzięki wszystkim za dobre rady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zaloguj się w Klubie HDTV to masz specjalne ceny i pakiet oraz prezent za kilkaset złotych od LG Polska
 

arku

New member
podepnę z pytaniem w tym wątku- czy różnica między oled b7v a c7v to rzeczywiście tylko stopka i kolor? Oglądałem dziś b7v i sprzedawca tak twierdził, a gdzieś na tym forum czytałem że są jakieś różnice m.in. inna matryca.
Drugie pytanie- czy ten oled zda egzamin będzie usytuowany naprzeciw okna? Ma odblaskową powłokę i obawiam się że użytkowanie go w dzień może nie być komfortowe. Czy w takiej sytuacji bardziej sprawdzi się LCD?
 

arku

New member
Wygląda że matryca taka sama.
pytanie o WRBG - czy to oznacza dodatkowy biały pixel i niepełną rozdzielczość 4k?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Kup OLEDA i za pół roku będziesz żałował że tyle kasy wyłożyłeś w szrot !!! Oleda się kupuje wtedy kiedy na dobre wyeliminowana zostanie : wypalanie się matryc !!! Dlaczego taki złom kosztuje tyle kasy ???? I nie piszcie i nie chwalcie bo dla mnie na dzień dzisiejszy to jest bubel ( matryca ) i nikt mnie na razie nie przekona do OLEDA , już wolę kupić dobrego lcd na ledach
 

Plichacz

New member
A kogo to obchodzi, ze dla ciebie to jest bubel? Problem w tym, ze ludzie kupili i chwala, a ty narzekasz i do tego nie kupiles. Nikt cie nie zmusza do kupna i na pewno nie bedzie przekonywal bys kupil, wiec po co te krzyki. Nie kumam takich januszy zbawcow ludzkosci, lol...
 

oled1974

Banned
Kup OLEDA i za pół roku będziesz żałował że tyle kasy wyłożyłeś w szrot !!! Oleda się kupuje wtedy kiedy na dobre wyeliminowana zostanie : wypalanie się matryc !!! Dlaczego taki złom kosztuje tyle kasy ???? I nie piszcie i nie chwalcie bo dla mnie na dzień dzisiejszy to jest bubel ( matryca ) i nikt mnie na razie nie przekona do OLEDA , już wolę kupić dobrego lcd na ledach

Mam 65C7 od kwietnia tego roku i nigdy juz nie kupie złomu lcd/led.Oled o jest inny wymiar tv nieosiagalny obraz dla lcd.U mnie gra od 17 do 1/2:00 w nocy.Nic sie nie wypala bo reklamy na poszczegolnych stacjach wyswietlane są przez taka długi czas że nie mam mozliwosci wypalenia znakow stacji tv. Webos chodzi rewelacyjnie.
Ponadto wlaczam za kazdym razem regeneracje matrycy.
Do wszystkich NIEZBEDNA KALIBRACJA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polecam też, to extra telewizor !.
Jest promocja z okazji MŚ.
Szkoda tylko że Polacy odpadli..
 

Jacek144

New member
Mam 65C7 od kwietnia tego roku i nigdy juz nie kupie złomu lcd/led.Oled o jest inny wymiar tv nieosiagalny obraz dla lcd.U mnie gra od 17 do 1/2:00 w nocy.Nic sie nie wypala bo reklamy na poszczegolnych stacjach wyswietlane są przez taka długi czas że nie mam mozliwosci wypalenia znakow stacji tv. Webos chodzi rewelacyjnie.
Ponadto wlaczam za kazdym razem regeneracje matrycy.
Do wszystkich NIEZBEDNA KALIBRACJA.

A po co ręcznie robisz regenerację matrycy? Tv sam to przecież robi.
 
Do góry