Philips 50PUS7303 vs LG 49SK7900

radosz

New member
Witajcie.
Zastanawiam się nad kupnem nowego TV, aktualnie biorę pod uwagę modele wymienione w opisie, test Philipsa pokazuje, że jest to dobry sprzęt w swoim przedziale cenowym, z matrycą VA z HDR10 i HDR 10 plus, VA ponoć oferuje lepszy obraz od matryc IPS z drugiej strony LG taka sama cena, ale kusi m.in. SUHD, ekran Nano Cell, Dolby Vision, 4K Active HDR, oraz innymi "dodatkami" których Philips nie posiada, a może nazywa je inaczej ?
Nie wiem jak można porównać i zinterpretować różnicę pomiędzy optymalizacją ruchu LG: True Motion 100, Philips: Picture Performance Index 1600



Proszę pomóżcie mi w podjęciu wyboru.


Pozdrawiam,
Rafał.
 
Ostatnia edycja:

radosz

New member
No właśnie nie zależy mi na bajerach tym bardziej językowych, tylko na dobrym TV. Domyślam się, że wybrałbyś Philipsa ?
 

radosz

New member
Test pokazuje, że jest to dobry TV, ale czy Ty jesteś zadowolony jako użytkownik ? Co w/g Ciebie jest słabością Philipsa ? Czy mogę wiedzieć, Gdzie kupowałeś TV i jaka była cena ?
 

Gimly

Member
Test pokazuje, że jest to dobry TV, ale czy Ty jesteś zadowolony jako użytkownik ? Co w/g Ciebie jest słabością Philipsa ? Czy mogę wiedzieć, Gdzie kupowałeś TV i jaka była cena ?

Potwierdzam kolege wyzej matryca VA

Tak jak pisaem slaboscią jest widoczna rożnica w obrazie na slabym nadawanym sygnale...czyli jak cos jest krecone stara kamera w slabej jakosci to widac duza roznice... np. po miedzy TV6 a BBC Brit - przepasc, na BBC Brit mam obraz jak z prezentacji sklepowej. Wsumie to wina sygnalu a nie telewizora :p Druga rzecza jest Sport, pilka nozna... nie jest to kula u nogi tego telewizora ale wiadomo ze 100Hz matryca radzilaby sobie lepiej, ale w mojej ocenie nie jest az tak zle zebym teraz był zły na Philipsa... Jest dobrze ...:)
Ja kupiłem ten telewizor na początku Kwietnia w hifi24.pl , bo nigdzie go jeszcze nie było wtedy... zapłaciłem 3199PLN :)
 

radosz

New member
Potwierdzam kolege wyzej matryca VA

Tak jak pisaem slaboscią jest widoczna rożnica w obrazie na slabym nadawanym sygnale...czyli jak cos jest krecone stara kamera w slabej jakosci to widac duza roznice... np. po miedzy TV6 a BBC Brit - przepasc, na BBC Brit mam obraz jak z prezentacji sklepowej. Wsumie to wina sygnalu a nie telewizora :p Druga rzecza jest Sport, pilka nozna... nie jest to kula u nogi tego telewizora ale wiadomo ze 100Hz matryca radzilaby sobie lepiej, ale w mojej ocenie nie jest az tak zle zebym teraz był zły na Philipsa... Jest dobrze ...:)
Ja kupiłem ten telewizor na początku Kwietnia w hifi24.pl , bo nigdzie go jeszcze nie było wtedy... zapłaciłem 3199PLN :)


Dziękuję za odpowiedź
 
Do góry