LG 55SJ950 VS 55SK9500(8500) który wybrać?

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę o radę
1.Czy różnice w obrazie między SJ950 i SK9500(8500) są duże czym się różnią i czy warto dopłacić ok4000 do SJ?
2.Czym różni się SK9500 od SK8500?(na stronie Lg są takie same)
3.Jeśli nie Lg to które innych firm warto rozważyć?Priorytet to jakoś obrazu i niski lag przy grach.
Dzięki za odpowiedź.
 

jarswi

New member
W forum na kontynuacji Twojego postu w dziale LG OLED dałem Ci odp.
Sądzę, że szybciej dostaniesz wyczerpujące odpowiedzi odnośnie innych Tv jeżeli wypełnisz formatkę z Twoimi preferencjami. Jakość obrazu to pojęcie bardzo względne - dla jednych ważniejsza jest czerń i kontrast a dla innych szeroka gama koloru i możliwość oglądania pod kątami. Przemyśl (poczytaj wątki o wypalaniu OLED) czy rzeczywiście będziesz używać tv z zagrożeniem wypalenie - jeżeli nie to na chwilę obecną LG55b7 ma rewelacyjne ceny (około5500)
Warto też abyś zdeklarował kwotę do jakiej chcesz kupić tv aby zawęzić wybór.
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
W forum na kontynuacji Twojego postu w dziale LG OLED dałem Ci odp.
Sądzę, że szybciej dostaniesz wyczerpujące odpowiedzi odnośnie innych Tv jeżeli wypełnisz formatkę z Twoimi preferencjami. Jakość obrazu to pojęcie bardzo względne - dla jednych ważniejsza jest czerń i kontrast a dla innych szeroka gama koloru i możliwość oglądania pod kątami. Przemyśl (poczytaj wątki o wypalaniu OLED) czy rzeczywiście będziesz używać tv z zagrożeniem wypalenie - jeżeli nie to na chwilę obecną LG55b7 ma rewelacyjne ceny (około5500)
Warto też abyś zdeklarował kwotę do jakiej chcesz kupić tv aby zawęzić wybór.
Dzięki napewno będę poza zwykłym oglądaniem tv będę grał na Psce a 5tys w plecy bo coś się powypala to nie ma dla mnie sensu.Sj950 mogę kupić za około 4500 natomiast Sk9500 kosztuje koło 8000-9000.
Czym zatem na podstawie danych technicznych mogą różnić się 95 z tego i zeszłego roku?
Wiecie jaka jest różnica między Sk9500 a 8500(ten u Kiki kosztuje 5800?

W tv zależy mi na
1.obraz
2.małe lagi
3.bezawaryjność a co za tym idzie długowieczność
4.estetyka wykonania(tu sj/sk95 to mistrzostwo)
Cena najlepiej do 6000
 

jarswi

New member
Na Rthings nie ma jeszcze testu sk9500 więc nie jest jeszcze oceniany i nie możesz go porównać do Sony

Nadal nie napisałeś na czym Ci tak naprawdę zależy - wybierasz wpierw tv na matrycy IPS a teraz chcesz porównania do VA? Poczytaj może najpierw o różnicach między tv na danych matrycach przeanalizuj jak oglądasz (kąty, odległość, w dzień czy wieczorem - nocy bez podświetlenia, rodzaj sygnału) Potem skup się na wyglądzie, systemie i obsłudze i dopiero wtedy zadaj pytanie. Prosiłem abyś wypełnił formatkę i opisał swoje preferencje - łatwiej było by ukierunkować innym polecanie tv dla Ciebie.
W tej chwili na szybko nawet nie znając możliwości SK9500 w seansach filmowych nocnych - różnice na korzyść LG:
- system - moim zdaniem LG bezkonkurencyjny ale android w sony ma też zalety.
- pilot - wskaźnik w LG sprawdza się
- odwzorowanie kolorów - rzecz gustu ale mi i znajomym z którymi oglądałem wydał się najładniejszy obraz z tv LCD (sk850 bo na żywo 950 niestety jeszcze nie widziałem)
 

barburian

New member
Bez reklam
Kontrast i czerń lepszy będzie na matrycy VA w SONY , ale fajniejszy OS mimo wszystko w LG , jeśli w SK9500 90-cio strefowe wygaszanie będzie dobrze działało to zapowiada się fajny TV , z drugiej zaś strony w podobnej cenie
kupimy OLED-a Serii B7/C7 LG
 

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stało się zniechęcony opiniami i materiaļami o wypalających się Oledach wybrałem mix dobrej ceny i dużo lepszej jakości w porównaniu do stanu obecnego(LG 47LV5500)...
Panie i Panowie zwycięzcą jes)t
:-D LG55SJ950V :-D
Ps:Czy moglibyście mi poradzić jakiś solidny wieszak z możliwością nachylenia.Nie chcę żadnych uchwytów tylko wieszak do tej specyficznej konstrukcji telewizoa bez pełnych pleców.Z tego co wyczytałem to jest Vesa 300x200.
 
Do góry