LG i amplituner

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Witam. Na dniach odebrałem oleda LG B7. Cały czas się go uczę i ulepszam ustawienia pod siebie na początek. Mam już umówioną profesjonalną kalibrację żeby wycisnąć wszystkie soki z tego oleda. Jest podłączony przez amplituner Denona avr 1713 do blu ray i dekodera Upc Horizon. Z tymi urządzeniami nie ma problemu aby oglądać i słuchać przez kino domowe. Ale jak włączam You Tube lub Netflix to już bez odzewu. Idzie tylko dźwięk przez tv bez kina. Jak to podłączyć żeby to też przechodziło przez amplituner? Całość podłączona przez ARC hdmi tv-amplituner.
 

radzik2908

New member
Musisz wybrać wyjście dźwięku w TV jako Hdmi Arc, w ampli też ustaw kanał zwrotny po hdmi i śmiga, wczoraj poczytałem instrukcje od Onkyo nr609, zmieniłem ustawienia i Netflix śmiga aż miło na 5.1
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Kurcze muszę jeszcze na spokojnie pokombinować. Tak mam właśnie podłączone. Tv Hdmi ARC. Ampli Hdmi ARC. Jak włączam Upc lub Blu Ray to przełącza się automatycznie. Ale jak przechodzę na Netflix to nawet nie wiem co mam nacisnąć na pilocie aby poszedł dźwięk przez ampli. Może u mnie nie ma takiej opcji?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Na pilocie od amplitunera mam tv/audio. Ale tu też nic nie działa. Może kabel Hdmi jest nie taki? Ale reszta po zmianie źródła na ampli działa poprawnie. Nie wiem tylko jak mam Blu Ray i Horizon wyłączony to co mam wcisnąć lub ustawić na ampli żeby był głos i dźwięk z telewizora. Jestem w czarnej du.ie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Próbowałem chyba wszystkiego. Przy zmianie wyjścia na tv włącza się ampli automatycznie. Więc to chyba to? Ale nie ma dźwięku. Czy może być niekombatybilny kabel Hdmi pod ACR?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Masz w tym LG możliwość wyboru coś takiego - dzwięk stereo , dzwięk kino domowe może tu trzeba zmienić ustawienia oczywiście na TV/Audio . Do ko\nca nie jestem pewny ale coś sobie przypominam że była też opcja wyboru jak dzwięk ma być przesyłany np.głośnik TV+kino domowe , lub samo kino itp.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Masz w tym LG możliwość wyboru coś takiego - dzwięk stereo , dzwięk kino domowe może tu trzeba zmienić ustawienia oczywiście na TV/Audio . Do ko\nca nie jestem pewny ale coś sobie przypominam że była też opcja wyboru jak dzwięk ma być przesyłany np.głośnik TV+kino domowe , lub samo kino itp.
Dokładnie tak. Wszystko jest tak ustawione. Ale nie ma dźwięku. Więc się zastanawiałem nad tym kablem. Hdmi mam od Horizon od Blu Ray i kompa. Każdy który podłączałem nie działa na ARC. Sześcio może siedmioletnie kable.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeszcze coś mi chodzi po głowie mianowicie w ampli powinno być ustawienia wyboru ; głośność ; i przesył dzwięku np. HDMI , lub optyczny itp. może tam masz nie tak ustawione oczywiście na wejściu TV .
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Sam już nie wiem. Ręce opadają. Oglądałem na Youtube i tam wszystko tak tłumaczyli jak my kombinujemy. I właśnie odpalając np Netflix na tv LG przełączam na Hdmi ARC. W tym momencie odpala się ampli Demon. Więc wszystko tak jak należy. I kuźwa n i c. Cisza.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

fio

Member
Kabel może być problemem, jeżeli ma specyfikację niższą niż 1.4. Tylko TV używa ARC, więc to, że pozostałe urządzenia przesyłają sygnał nie ma znaczenia.
Tylko jedno wyjście HDMI w LG obsługuje ARC - masz dobrze podpięte?
Pokombinuj jeszcze z ustawieniami LG HDMI w sekcji Ogólne (włącz/wyłącz SIMPLINK) - u mnie po przełączeniach zaczął działać optyk.
Sprawdź z włączonym/wyłączonym w tv ULTRA HD Deep Colour.
Dokładnie sprawdź ustawienia amlitunera zgodnie z instrukcją DENONa:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=105&v=LMR1iQmknvY
 
Ostatnia edycja:

200473

New member
Podstawowe ustawienie jakie trzeba załączyć w TV ogólne/SIMPLINK.
Po załączeniu tej opcji amplituner będzie odtwarzany dźwięk z TV. Oczywiście jak połączony jest TV z amplitunerem przez HDMI ARC
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jestem debilem. Miałem podłączone Hdmi 1 w tv. A kuźwa Hdmi 2 jest ARC. Już po prostu byłem z klapkami na oczach. Sorry za mój błąd. I dzięki wszystkim. Wszystko działa jak należy.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry