LG oled55B7V problem po odswieżaniu pikseli

Noxanox

New member
Dzień dobry wszystkim. Jestem szczęśliwym posiadaczem oled55B7V od lutego, a raczej mogę powiedzieć że byłem nim do wtorku kiedy pokusiłem się żeby sprawdzić funkcje odświeżanie pikseli, tv automatycznie uruchomił się po jej zakończeniu - SZOK - od razu widać było dziwny brak ostrości ale nie wszędzie, tylko miejscami tak jakby smużenie,po odpaleniu konsoli wiedziałem już że to co widzę to na pewno mi się nie wydaję !!! Netflix włączam film który wcześniej oglądałem masakra dziwne nienaturalnie rozmyte jest tło na drugim planie, You tube widać na miniaturach gdzie nie gdzie nieostre plamy ( podobne do zjawiska pogorszonej jakości przy oglądaniu filmu w internecie na słabym łączu) internet mam 600mb na swiatłowodzie - więc można wykluczyć poza tym na kablach jest to samo, próby z ustawieniami obrazu kablami wszystko próbowałem w końcu reset do fabrycznych ustawień, to też niestety nie pomogło. W rzeczywistości obraz dużo gorzej się prezentuje niż na zdjęciach. Co mam zrobić w takiej sytuacji, TV do tanich nie należy, pomyślałem że zanim pójdę z nim na gwarancje, to podpytam tutaj najpierw......
na zdjęciach najlepiej widać m.in. widać rozmytą poświatę przy dachu odtwarzany film na tv jest w 4k hdr na żywo wygląda to po prostu koszmarnie ........

Link do zdjęć drive.google.com/drive/folders/1SAaJDFUWRYnCdNEPm6z2AN6PKPk4ZWOw?usp=sharing[/url]

Po raz pierwszy zakładam wątek na forum, nie jestem pewny czy tak może to wyglądać ( mam na myśli mój post) proszę o wyrozumiałość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A te zdjęcia - to sygnał z czego ?
Jaki miałeś tryb podświetlenia matrycy przed update a jaki masz teraz ?
 

Noxanox

New member
Zdjecia wykonałem Xperia z1 zdjęcie z iphone6 pokazywał obraz zbliżony do tego jaki powinien być ( poprawiał jakość zdjęcia ) . "Tryb podświetlenia matrycy" masz na myśli ustawienia poboru energii przez TV - ustawienia te maja wpływ na jasność ekranu, dodatkowo odblokowują suwak w ustawieniach podświetlenia OLED
 

Noxanox

New member
Niektóre wyświetlane obiekty mają "pikselową poświatę" netflix sceny nie raz przypominają efekt przybliżenia obraz robi się pikselowaty ....
 
Do góry