OLED LG65B7 i "gładki obraz" jak Teatr Telewizji

unky

Member
Witam
Od tygodnia mam w domu LG65B7. Obraz ustawiony na tryb "Kino".
Kolorki super, rozdzielczość OK, podłączony do dekodera Ultimo4K.
Jest jednak jedno "ale" - za chiny nie mogę się przyzwyczaić do "płynności" obrazu. Filmy wyglądają jak Teatr Telewizji albo Klan ;)
Taki efekt pamiętam ze starej plazym Panasonica jak włączało się tryb Inteligent Frame Creation (tzw. IFC). Jak załączało się te tryby to filmy wyglądały jak Teatr Telewizji. Z tego co pamiętam efekt ten polegał na przetwarzaniu obrazu i tworzeniu dodatkowych "subklatek" co zwiększało płynność obrazu. Efekt uboczny był taki że jak dla mnie obraz był "zbyt płynny" - a np. na transmisjach meczów piłka skakała na ekranie.
Tutaj w OLED LG oczywiście nie ma problemu ze skaczącą piłką ale efekt płynności jest taki sam.
Dla mnie nieakceptowalny - filmy jakieś sztuczne są i zbyt "teatralne". Niestety nie mogę się do tego przyzwyczaić. Czy można to jakoś w wyłączyć tak jak to było w Panasonicu?
Chyba że tutaj przyczyną nie są dodatkowe "subklatki" jak przy technologii IFC tylko coś innego?
 

200473

New member
Musisz wejść w ustawienia obrazu zakładka TruMotion i wybrać ustawienia osobiste. Polecam górny pasek max 3 dolny na 0.
 
Do góry