LG B7 pytania o ustawienia po kalibracji

Sober

New member
Witam!

Mam kilka pytań po dwóch wieczorach spędzonych z tym TV. TV dostałem skalibrowany, niemniej tylko dla jednego wejścia HDMI i jednego trybu ISF dark. Także pierwsze co zrobiłem to skopiowałem te ustawienia to wszystkich wejść (łącznie z balansem bieli i kalibracją kolorów, które trzeba było skopiować osobno). Ogólnie obraz wygląda bardzo naturalnie (choć na pewno pierwsze wrażenie nie jest takie powalające jak na podbitych ustawieniach fabrycznych), także jestem zadowolony, niemniej mam kilka pytań:
1. Mam wrażenie, że mimo kalibracji część detali w czerni się gubi (oczywiście w zależności od nagrania). Sprawdziłem planszę testową i faktycznie kilka ostatnich pasków po stronie czerni się zlewa. Zmiana ustawienia gammy na niższą (kalibrator ustawił na BT.1886) lub zwiększenie brightness rozwiązuje problem, pytanie czy to jest dobra droga?
2. Czy takie duże odchyłki w balansie bieli jak G23 to normalna rzecz? Czy panel jest ok jeśli wymagał aż tak dużej korekty?
3. Kalibracja kolorów: na wydruku dostałem kalibracje zarówno opartą na dwóch jak i na dziesięciu punktach, ale w TV jest wprowadzona ta dwu punktowa. Czy powinienem wprowadzić do TV tą dokładniejszą?
4. Czy kalibracja ISF dark nadaje się też do oglądania w dzień po podniesieniu jasności OLED? Czy sugerowana by była jednak osobna kalibracja również trybu ISF bright? Sugerowane ustawienia jasności OLED nadają się do oglądania przy zupełnej ciemności.
5. Czy ustawienia wprowadzone po kalibracji do trybu ISF dark nadają się do przepisania do trybu Technicolor (który jak widzę jest używany w HDR). Niektórych ustawień nie da się wprowadzić,
np gamma jest zafiksowana na 2.2, a w wydruku z kalibracji jak pisałem wcześniej mam sugerowane BT.1886. Szkoda że ten tryb nie został też skalibrowany, bo jednak materiałów 4K HDR coraz więcej... na razie przepisałem ustawienia które się dało z ISF dark, ale czy to daje idealną kalibrację w trybie HDR to nie wiem :)

Z góry dzięki za sugestie!
 
Do góry