LG czy Sony

engelo

New member
Witam,

Ojciec od paru dni nie może się zdecydować na nowy tv. Uparł się na dwa modele SONY LED KD-49XE7096 oraz LG LED 49UJ701V. Który będzie lepszym wyborem? Głównie pod kątem obrazu i funkcji. Cenowo stoją na prawie tym samym poziomie obecnie. Ojciec głównie ogląda sport i tv w Cyfrowym Polsacie. Gierki czy netflixy nie istnieją w jego świecie. Okazjonalnie lubi YouTube przeglądać.
 

adambe

Member
No tak 60Hz pomyliło mi się z modelem 7505 , owszem TCL ma lepszy kontrast bo to matryca VA,
ale TCL też nie jest bez wad, wystarczy przejrzeć cały wątek o tej serii.

Jakie wady? Może jakieś konkrety. O każdym tv. można tak napisać.
O ile dobrze kojarzę to uwagi wątku TCL-a dotyczyły głównie modelu 55 cali, ze względu na użycie przez producenta różnych ( 2 ) matryc. Nie dotyczyło to modelu 49 calowego , a o tym tu piszemy.W tym modelu funkcjonuje matryca samsunga o bardzo dobrych parametrach.
Problemy zgłaszali też ci, którzy aktualizowali system do androida 7. Nie jest on jeszcze stabilny i stąd niektóre funkcje nie działały.
Natomiast jeśli chodzi o parametry, wykończenie , funkcjonalność to TCL przewyższa te 2 telewizory o klasę.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jakie wady? Może jakieś konkrety. O każdym tv. można tak napisać.
O ile dobrze kojarzę to uwagi wątku TCL-a dotyczyły głównie modelu 55 cali, ze względu na użycie przez producenta różnych ( 2 ) matryc. Nie dotyczyło to modelu 49 calowego , a o tym tu piszemy.W tym modelu funkcjonuje matryca samsunga o bardzo dobrych parametrach.
Problemy zgłaszali też ci, którzy aktualizowali system do androida 7. Nie jest on jeszcze stabilny i stąd niektóre funkcje nie działały.
Natomiast jeśli chodzi o parametry, wykończenie , funkcjonalność to TCL przewyższa te 2 telewizory o klasę.


Cieszę się bardzo że podoba Ci się TCL którego zakupiłeś. Jak sam napisałeś po aktualizacji
Androida są problemy, ponad to telewizor po kalibracji nie trzyma parametrów .
Mimo wszystko gdybym miał wybierać to bym wolał 49 cali SONY IPS Direct Led
niż TCL VA Edge Led . Każdy ma prawo do swego wyboru.
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, w TCL jest lepsza matryca ,lepszy kontrast ,ale telewizor ma braki w sofcie i oprogramowaniu układowym, jeden z użytkowników pisze :

Posiadam C70 i u mnie nie ma opcji balansu bieli która jest wymagana przy kalibracji (pseudo kalibracji). Wygląda na to że TCL nie potrafi zrobić poprawnie działającego androida ze swoimi TV tylko wydała kolejną zbugowaną wersję która przynosi tylko więcej problemów niż korzyści. A zapomniałem dodać zmienili menu bo to akurat jest najważniejsze do poprawnego działania TV oraz dodali PIP z którego jeżeli chce się korzystać to trzeba ściągnąć jakieś dziadowskie nie funkcjonalne oprogramowanie. Faktyczne problemy czyli nie działający do końca moduł CI, wymagający po każdym wyłączeniu parowania pilot do wybierania głosowego, gubienie zapisanego loginu/hasła przez Netflixa-a czy dzwięk na słuchawkach który aby się pojawił trzeba restartować TV itp. Nic tylko bić brawo takiemu producentowi który w ten sposób chce się znaleźć w czołówce ale chyba najgorszych producentów.

Musisz Sobie odpowiedzieć na pytanie czy lepiej mieć jaśniejszą matrycę IPS o mniejszym kontraście ,czyli LG lub Sony ale z bardziej stabilnym softem i lepszymi kątami odbioru obrazu, czy wolisz mieć lepszą czerń i kontrast
ale problemy z softem i jego aktualizacjami.

A jak chcesz mieć lepszą czerń to na matrycy VA masz SONY XE8505 lub
XE9005 . Kwestia ile kasy chcecie wydać maxymalnie na TV .
Generalnie każdy TV ma jakieś wady i nie ma idelnego wyświetlacza.
 

barburian

New member
Bez reklam
Inny użytkownik pisze :

Porównaj sobie tego TCL-a z Panasem 50ex700 (też 50 hz matryca) z załączonym Clear Motion na sporcie i z załączonym IFC na filmach, to zobaczysz że upłynniaczy w TCL tak na prawdę w ogóle nie ma. A kontrast jak widać w powyższym pomiarze też jest lepszy na Panasie,

TCL 49C7006 Kontrast 3106 (całkowity brak upłynniaczy)

Panasonic 50EX700 Kontrast 4345 (z upłynniaczy są Clear Motion dla zmniejszenia smużenia i IFC dla redukcji juddera)

Zerknij też na Panasonic TV
 

Kris0725PL

New member
Hejka...mam 55" LG SJ800V wiec podpowiem ci trochę rzeczy. Pilot Magic jest boski. Za nic bym go nie zamienił porównując do konwencjonalnych pilotów.. sterowanie to prawie tak jak myszka bys sterowal.

System WebOs 3.7 jest baardzo dopracowany i chodzi plynnie. Nie mialem zadnej zwiechy odkad go uzywam. Ogolnie jeden z lepszych OS. Co prawda niema tylu aplikacji co na Androidzie ale Youtube i netflix dzialaja bardzo dobrze.

Po dluzszym czasie uzytkowania tego tv mam tylko zal do jednej rzeczy. Matryca RGBW czyli M+. Chociaz zaczynam powoli sie do tego przyzwyczajac. Tak naprawde to musialbym miec drugi obok tv z RGB i porownywac na nich material 4K zeby naprawde stwierdzic czy jest jakas kolosalna przepasc. No i LG ma jeszcze cos takiego jak nano cell. Ogolnie uzywam go do gier z xbox one x i chodzi wszystko bez zajakniecia.

I jeszcze jedno...prawie zapomnialem. Local Diming to porazka w tym LG. Nie wiem jak tak mozna bylo spieprzyc sprawe. Gdyby ten tv mial podswietlanie strefowe to bylo by pieknie. Wystarczy jeden maly element wyswietlany na matrycy np. W prawym dolnym rogu i 1/4 a nawet wiecej ekranu jest podswietlana bo tak wlasnie dziala local diming. Chcesz wiecej info to pytaj ;)
 

adambe

Member
Nie mam zamiaru nikogo na siłę przekonywać do swoich racji. Każdy swoje pieniądze powinien wydać tak jak sam uważa. Ale staram się przekazać swoją wiedzę zgodnie z prawdą, co koledze barburian nie zawsze wychodzi.
Najpierw podał nieprawdziwą informację o 100hz. tv sony 7005, a teraz podaje nieprawdziwe informacje na temat TCL-a. Otóż wartość kontrastu dla tego tv to 6000:1, co łatwo sprawdzić.
Posiadający ten tv w wersji 49 podają ( odczyt z menu serwisowego ) że jest w nim zastosowana matryca samsunga LSC490FN02. Oto parametry tej matrycy.
SAMSUNG LSC490FN02 Overview - Panelook.com

Nie będę się odnosił do cytowanych przez kolegę barburiana wypowiedzi , bo po pierwsze w każdej partii może się znalezć jakaś felerna sztuka, a po drugie czasami grzebiąc w telewizorze można więcej zepsuć niż poprawić.
Ja w swoim wyborze kierowałem się opiniami specjalistów, tych prawdziwych a nie domorosłych jakich tu pełno na forum.
Do zakupu tego tv przekonał mnie test wykonany na sąsiednim wrażym forum przez pana Macieja K.

Ponieważ nie można wkleić linku z tego forum pozwolę sobie wkleić posumowanie testu.

"Podsumowanie i ocena TCL C70 jest bardzo mocną ofensywą ze strony chińskiego producenta. Jest to pierwszy telewizor tej marki, który mógłbym szczerze polecić. Został on bowiem dopracowany pod względami funkcjonalnymi, dzięki zastosowaniu platformy Android. Nie odstaje także pod kątem wsparcia dla Ultra HD od produktów wiodących producentów. Pod innymi względami jest jeszcze ciekawiej, okazuje się bowiem, że jakością wykonania (wraz z zastosowanymi materiałami), a także dźwiękiem rozkłada konkurencję na łopatki! Jest dopracowany pod kątem oddania barw, a jego unikalna matryca zapewnia walory obrazu, których także próżno szukać u konkurencji. Przede wszystkim kilkadziesiąt procent lepszą czerń, która jest wizytówką ekranu. Dobre pokrycie szerokiej palety barw, potrzebne do filmów Ultra HD, oraz HDR na racjonalnym w tej cenie poziomie. Żeby jednak nie było całkowicie idealnie, muszę wspomnieć o pewnych wadach zastosowanego panelu. Należą do nich jednorodność podświetlenia, spadki jasności na brzegach są trochę większe niż zwykle, oraz czas reakcji. Ten drugi, w połączeniu z 60Hz matryca oznacza gorszą niż zwykle sprawność w odtwarzaniu transmisji sportowych, ale raczej bagatelizowałbym tę wadę, ponieważ żadna 60Hz matryca nie sprawdza się w takich warunkach dobrze a bardziej poprawnie. Pytanie, czy nieco większego smużenia nie będą bardziej odczuwać gracze. Myślę, że przy bezpośrednim porównaniu mogłoby tak być. Nie oznacza to jednak, że nie warto nabyć C70 do grania na konsoli, czy PC. Warto, bo input lag jest doskonały i obsługuje chrome 4:4:4. Najpewniejszym obszarem zastosowań będą jednak filmy. Zarówno te Full HD, jak i Ultra HD. Tutaj z pewnym pozytywnym zaniepokojeniem stwierdzam, że TCL C70 może być obecnie bezkonkurencyjny, jeśli uwzględnimy stosunek cena/jakość/rozmiar! PLUSY Rewelacyjna jakość wykonania, wysokiej jakości materiały Nowoczesny design Wbudowany soundbar – niespotykane w tej półce cenowej Świetna czerń, kilkadziesiąt procent lepsza niż u konkurencji Bardzo niski input lag Wierne oddanie barw i duży potencjał do kalibracji Dobre wsparcie dla Ultra HD, szeroka paleta barw System operacyjny Android TV Wbudowany tuner satelitarny MINUSY Słabe kąty widzenia (typowe w matrycy VA) Nieco gorsza jednorodność matrycy niż zwykle 60Hz matryca (uzasadnione w tej cenie) nieco bardziej smużąca niż zwykle
Źródło: https://******************************.com/tcl-c70-test-u55c7006-ofensywa-ze-strony-chinskiego-gracza/"
 

barburian

New member
Bez reklam
Nie będę się odnosił do Twoich złośliwych uwag kolego adambe
bo szkoda mi na to czasu i na dalsze prowadzenie jałowej dyskusji, ale powiem Ci tylko tyle, że też cytuję parametry pomierzone z innego portalu
przez bardzo cenionego testera francuskiego . A co do informacji od użytkownika jakie cytowałem też pochodzą z portalu Macieja.K , przeczytaj cały wątek od dechy do dechy całe 25 stron i będziesz może bardziej w temacie Swojego rewelacyjnego TCL-a zorientowany.
 

barburian

New member
Bez reklam
A jak Ci mało parametrów pomierzonych to masz kolego tez inny test:

I jak zerkniesz na porównanie kontrast ANSI to zobaczysz że już w drugim
cytowanym teście testerzy podają że TCL ma kontrast 3400:1
TCL 55C7006 - test

I mogę Ci przytoczyć jeszcze jeden test w którym podano kontrast
ANSI dla tego TV , 3120:1
Tak więc trzy źródła podają kontrast ANSI trochę ponad 3000 , więc
może pomiar Macieja jest błędny, a może po prostu mierzony innym sprzętem. Więc nie oceniaj pochopnie czy ktoś mówi prawdę czy też nie bo możesz się troszkę pomylić i będzie Ci potem głupio.
 

barburian

New member
Bez reklam
Podsumowanie z testu
Zalety:

dobre odwzorowanie kolorów standardowych,
szeroka paleta barw,
niezły kontrast,
bardzo dobra głębia i plastyczność obrazu,
dobre skalowanie do 4K,
wygaszanie nie jest realizowane za pomocą pionowych pasów, co jest lepszym rozwiązaniem niż w telewizorach Samsunga i LG, bowiem lepiej zachowuje oryginalny przekaz dzieła filmowego,
sortowanie plików multimedialnych (wg czasu i nazwy), czego brak u rywali,
szybkie i stabilne działanie (w wersji V143),
obsługa wielu formatów plików wideo,
niezłe opcje kalibracyjne,
niski input lag,
dobra współpraca z serwerem multimediów (NAS),
obsługa plików HDR w formatach HDR10 i HLG (ale zobacz poniżej),
znakomite działanie aplikacji Netflix i YouTube,
obsługa słuchawek Bluetooth (niektóre telewizory z Androidem 6 tego nie potrafią),
lepsza obsługa kanałów telewizyjnych niż np. w Braviach,
wygodny, praktyczny i stylistycznie atrakcyjny pilot z cichymi przyciskami,
bardzo dobre materiały, wykonanie i montaż jak na urządzenie z tej klasy cenowej,
atrakcyjny i nowoczesny wygląd,
udane brzmienie z klarownymi, zrozumiałymi dialogami (ale zobacz poniżej),
dobry stosunek jakości do ceny.


Wady:
bardzo niska ostrość obrazów ruchomych (matryca 60Hz),
brak jakiejkolwiek kompensacji (upłynniania) ruchu,
fatalne odwzorowanie czerwieni pod dużym kątem,
opcje wygaszania i przyciemniania zbyt liczne i nadmiernie skomplikowane; często działają nieintuicyjnie,
niska jasność w trybie standardowym,
niska jasność i rozdzielczość jasnych detali w trybie HDR,
fabrycznie włączony overscan sprawia, że wielu mniej zaawansowanych technicznie użytkowników będzie oglądać obcięty obraz (ale da się zmienić),
fabrycznie deaktywowane „natychmiastowe włączenie” sprawia, że czas uruchamiania jest dość długi (ale można to zmienić w opcji „zasilanie”),
katalogi/foldery są na końcu listy plików, co jest niewygodne,
słyszalne czasem ciche trzaski przy zmianie „ustawień wstępnych dźwięku”,
zniekształcenia słyszalne z soundbara podłączonego do telewizora za pomocą kabla optycznego (Toslink),
brak sygnału na złączu optycznym przy głośności telewizora ustawionej na zero (co normalnie nie powinno mieć miejsca),
brak obsługi plików „mts” z kamer wideo,
porównywalne telewizory LG i Samsunga oferują lepszy bas,
moduł CICAM utrudnia dostęp do czterech gniazd,
błędy w tłumaczeniu polskiego menu oraz pozycje w ogóle nieprzetłumaczone.
Werdykt
TCL 55C7006 jest bez wątpienia interesującym telewizorem. Jego główne zalety to niezły kontrast, więcej niż dobre odwzorowanie barw, dobra obsługa multimediów, piękna stylistyka i dobry dźwięk. Ze względu na parametry matrycy zalecane jest oczywiście oglądanie na wprost. Z kolei niska jasność sprawia, że 55C7006 nie sprawdzi się dobrze na materiałach HDR.

Obszarem, któremu konstruktorzy poświęcili najmniej uwagi jest ostrość i płynność ruchu. W związku z tym, podobnie jak w przypadku tańszego modelu 55P6046, każdy potencjalny nabywca modelu C70 powinien odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie: czy wystarczy mi telewizor bez układu upłynniania ruchu? Inaczej mówiąc, czy jestem gotowy oglądać filmy takimi, jakimi przewidział je reżyser? Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie będzie twierdząca, to 55C7006 mogę polecić, oczywiście pod warunkiem, że znajdziecie egzemplarz pozbawiony cloudingu, a z tym raczej nie powinno być problemów.

Ach, gdyby tylko 55C7006 miał matrycę klasy 120Hz…
 

adambe

Member
Mam wrażenie że trochę zaśmiecamy wątek autora, który pytał się o wybór pomiędzy dwoma telewizorami.
Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu, polecając TCL-a, a także ewentualnie Panasa 700Ex700.

A wracając do testów to polecam ten, bardzo solidny test

https://altadefinizione.hdblog.it/2017/07/24/TCL-Android-TV-Ultra-HD-55C70-recensione/

,w którym kontrast zmierzono na poziomie
5140:1. Co ciekawe w tym teście w próbkach szybko poruszających się obrazów, osiągnięto wynik rozdzielczości 600-700 linii. Mogło by to wskazywać na to , że odwzorowanie ruchu w tym tv jest na dobrym poziomie. Mogę to potwierdzić bo mam ten telewizor, a także nikt z posiadaczy tego tv nie skarżył się na ten aspekt. Wręcz przeciwnie- chwalili go za dobre odwzorowanie ruchu.

Z mojej strony to wszystko w tym wątku na ten temat.Jeśli kogoś przekonałem to fajnie, a wszystko co piszę robię bezinteresownie , bo po prostu uważam że w tej klasie cenowej trudno o lepszy wybór.
 

barburian

New member
Bez reklam
No widzisz ile testerów tyle innych parametrów i każdy z nich ma inne zdanie
i trzeba wypośrodkować, chodziło mi tylko o to że zarzucasz mi że kłamie i pisze nieprawdę ,więc przytoczyłem Ci testy poparte pomierzonymi liczbami.
Oczywiście też robię to bezinteresownie i każdy niech kupuje co mu się podoba ,a od tego jest forum by wymieniać się opiniami.
 
Do góry