LG 55EG9A7V za 4360 PLN czy warto

darkseeder

New member
Witam,
Cały czas miotam się między LCD a oledem. Od dziś w sklepie na s można mieć ww model za ww cenę. Myślicie że warto? Duża różnica w jakości obrazu do np. TCL c70? Wypaleniami się nie przejmuję bo w zasadzie nie oglądam telewizji jako takiej. Tylko filmy

Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam,
Cały czas miotam się między LCD a oledem. Od dziś w sklepie na s można mieć ww model za ww cenę. Myślicie że warto? Duża różnica w jakości obrazu do np. TCL c70? Wypaleniami się nie przejmuję bo w zasadzie nie oglądam telewizji jako takiej. Tylko filmy

Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Jaki materiał będziesz oglądał na tym TV ? Czy NC+ , Czy Netflix , czy HBO- GO , czy KODI ...itd ?
Jakiej jakości sygnał masz ? No i z jakiej odległości oglądasz telewizję czy filmy ?
 

Bentir

New member
Podpinam się po pytanie darkseedera. Również rozważam zakup tego TV..
Duży salon. Tv na ścianie. Oglądanie z odległości 2.2-2.8m.
Podpięta kablówka UPC plus dodatkowe treści z Netflixa. Sporo transmisji sportowych.

Czy ten panel to nowa generacja oledów czy też odświeżone 910V?
 

000HQ150

Banned
Witam,
Cały czas miotam się między LCD a oledem. Od dziś w sklepie na s można mieć ww model za ww cenę. Myślicie że warto? Duża różnica w jakości obrazu do np. TCL c70? Wypaleniami się nie przejmuję bo w zasadzie nie oglądam telewizji jako takiej. Tylko filmy

Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Różnica w jakości obrazu jest kolosalna.
Jak problem wypaleń dla Ciebie nie istnieje, to nie wiem nad czym się zastanawiasz.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
darkseeder i dobrze zrobiłeś...za 3-4 lata już będzie 8K przynajmniej w filmach jak Netflix ,przeskok na 8K powinien być bardziej odczuwalny z FHD na 8K niż na 4K
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
darkseeder i dobrze zrobiłeś...za 3-4 lata już będzie 8K przynajmniej w filmach jak Netflix ,przeskok na 8K powinien być bardziej odczuwalny z FHD na 8K niż na 4K

Jeżeli ktoś opiera swoją opinię na podstawie porównania obrazu na materiałach z Neflixa, to i 8K będzie zbliżone do FHD! Osobiście też nie byłem przekonany co do różnicy miedzy tymi formatami podczas oglądania filmów z Neflixa. Prawdziwą różnicę i wyższość 4K nad FHD można zobaczyć podczas oglądania materiału z płyty BD W 4K Ultra HD i z odtwarzacza w pełni obsługującego ten standard! Uwierz mi, że jakość obrazu filmu "Dunkierka" z płyty 4K Ultra HD w porównaniu do filmów z Neflixa nawet w systemie Dolby Vision to jest przepaść!!!
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Niestety też to dostrzegam. Nawet mam wrażenie jakby ostatnimi czasy 4k Netflixa zmieniło się w bardzo dobre FHD. Może to po aktualizacji na andka 7 coś się poprzestawiało?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ale płyty z filmami Blu-Ray też będą 8K , równie dobrze film z Blu-Ray FHD będzie wyglądał lepiej od tego z Netflix-a z 4K więc po co kupować telewizor 4K
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Niestety też to dostrzegam. Nawet mam wrażenie jakby ostatnimi czasy 4k Netflixa zmieniło się w bardzo dobre FHD. Może to po aktualizacji na andka 7 coś się poprzestawiało?

Myślę że to wyłącznie wina ograniczeń wynikająca z możliwości przesyłu danych przez sieć.
 
Do góry