LG OLED 65B7V - problem z obrazem

_CeglA_

New member
Witam wszystkich na forum pod nowym nikiem.

Niestety mail od poprzedniego konta przestał działać i zarejestrowałem sie od nowa. Na forum jednak jestem od wielu lat.

Po kilku latach użytkowania plazmy Panasonic 55VT50 kupiłem telewizor LG OLED 65B7V. Od pierwszego uruchomienia mam z nim jednak pewien problem. Patrząc na ekran cały czas mam wrażenie, iż wszystko, zwłaszcza kolory białe i odcienie szarości posiadają zielonkawy odcień. Przez to cały obraz wydaje sie jakby lekko mdły. Próbowałem wielu ustawień, także technicolour po aktualizacji oprogramowania, nic się jednak w temacie zielonego odcienia nie zmienia.
Spotkaliście się z podobna sytuacją? Czy jest to normalne, a może mój telewizor posiada jakąś wadę? Wydawało mi sie, iż oled będzie naprawde realną alternatywą dla plazmy, a obecnie jestem lekko rozczarowany. Mam jeszcze kilka dni na wymianę i będę wdzięczny na wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Krzysiek
 

Jacek144

New member
Witam wszystkich na forum pod nowym nikiem.

Niestety mail od poprzedniego konta przestał działać i zarejestrowałem sie od nowa. Na forum jednak jestem od wielu lat.

Po kilku latach użytkowania plazmy Panasonic 55VT50 kupiłem telewizor LG OLED 65B7V. Od pierwszego uruchomienia mam z nim jednak pewien problem. Patrząc na ekran cały czas mam wrażenie, iż wszystko, zwłaszcza kolory białe i odcienie szarości posiadają zielonkawy odcień. Przez to cały obraz wydaje sie jakby lekko mdły. Próbowałem wielu ustawień, także technicolour po aktualizacji oprogramowania, nic się jednak w temacie zielonego odcienia nie zmienia.
Spotkaliście się z podobna sytuacją? Czy jest to normalne, a może mój telewizor posiada jakąś wadę? Wydawało mi sie, iż oled będzie naprawde realną alternatywą dla plazmy, a obecnie jestem lekko rozczarowany. Mam jeszcze kilka dni na wymianę i będę wdzięczny na wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Konieczna kalibracja i będziesz bardzo zadowolony
 

KamilaKornet

New member
i tak i nie.ja bym wezwała serwis a najpewniej dokonała zwrotu na nowy egzemplarz. Zółte zafarby sie zdarzały ale i zielone to nie jest normą w serii 7 Lg..Płacisz kasę wymagaj.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Może najpierw zresetuj do ustawień fabrycznych/domyślnych wszystkie ustawienia obrazu. Czy może Ktoś kalibrował ten TV?
 

_CeglA_

New member
Ustawienia resetowałem, pół dnia bawiłem się różnymi ustawieniami obrazu i co by nie zrobić to biały i szary kolor zawsze maja lekki odcień zielonego. Nie wiem na ile to wada tego egzemplarza, a na ile cecha tego modelu.
W jednej recenzji wyczytałem o zielonym odcieniu, który zniknął po 200 godzinach, ale jakoś nie za bardzo w to wierzę i nie będe ryzykował chyba braku możliwości zwrotu sprzętu.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Jak masz możliwość to zwróć/wymień.
U mnie obraz, w mojej ocenie jest bardzo dobry. Zafarbów i innych zauważalnych wad widzianych przeze mnie i domowników brak.
Jednak nie "poluje" na wady wlepiając wzrok z 50 cm w różne testowe plansze :) Wesołych Świąt.
 

antusz

New member
Ja zakupiłem 55b7v i masakra obraz generuje plamę 1/3 ekranu jest ciemniejsza z jasnym obrysem Serwis z Gdańska stwierdził że to para wodna pomiędzy matryca a szkłem. Mam obserwować czy wyparuje
 

_CeglA_

New member
Ja wróciłem do mojej plazmy panasonica. Technologia oled jeszcze wymaga znacznego udoskonalenia, chociaż ma na pewno ogromny potencjał.

Obecne wady, który ja nie potrafię zaakceptować to:
Zażółcenia przy co najmniej jednej krawędzi matrycy.
Ciemniejsze pionowe linie tzn banding, widoczne głównie na szarym tle.

Przeglądając zagraniczne fora i wypowiedzi wniosek jeden - dotyczy to wszystkich egzemplarzy w mniejszym, lub większym stopniu. LG jest obecnie jedynym masowym producentem matryc, więc marka telewizora nie ma znaczenia. Jedną z zalet tej technologii miał byc obraz idealnie równomierny. Niestety do tego momentu jeszcze chyba daleko. Biorąc pod uwagę cenę - moim zdaniem jeszcze nie warto. Zwłaszcza przy 65 calach, gdzie wady te są dużo bardziej widoczne, niz przy mniejszych rozmiarach, a cena dużo wyższa.
 

_CeglA_

New member
Procesor chyba nie wpłynie na fizyczne niedoskonałości budowy samej matrycy, które dla wszystkich marek produkuje obecnie LG. Użytkownicy sony, panasonica i phillipsa zgłaszają dokładnie te same problemy.
 
Do góry