LG OLED 65B7V - problem z obrazem

_CeglA_

New member
Oczywiście, że wpłynie na jakość obrazu. Nie poprawi jednak fizycznych niedoskonałości matrycy powstałych na etapie jej produkcji.
 

Majkem82

New member
Kokega _CeGla_ ma rację. Akurat w moim przypadku potwierdzam problemy matrycy. Posiadam OLED65E7V. To już druga matryca (pierwsza została wymieniona ze względu na nie działającą kompensację matrycy). Problem z bleedingiem wzdłuż krótkich boków wygląda identycznie jak w pierwszej matrycy (kalibracja nie miała żadnego znaczenia). Jest to najbardziej zauważalne podczas wyświetlania białej planszy lub motywów z obszernym białym tłem. Kolor wzdłuż lewego boku (licząc od krawędzi wgłąb obrazu ok 3cm) idzie w kierunku żółtego (efekt podobny do poświaty zachodzącego słońca), wzdłuż prawej krawędzi ku niebieskiemu ale jest o wiele mniej intensywny. Myślałem, że się może do tego przyzwyczaję ale póki co jest wprost przeciwnie. To się nie rzuca bardzo w oczy ale podczas dłuższego oglądania tv jest zauważalne. Lub wystarczy włączyć białą planszę i spojrzeć raz na lewy bok obrazu i na prawy. Można się zdziwić :)
 

ryba4

New member
Ja wróciłem do mojej plazmy panasonica. Technologia oled jeszcze wymaga znacznego udoskonalenia, chociaż ma na pewno ogromny potencjał.

Obecne wady, który ja nie potrafię zaakceptować to:
Zażółcenia przy co najmniej jednej krawędzi matrycy.
Ciemniejsze pionowe linie tzn banding, widoczne głównie na szarym tle.

Przeglądając zagraniczne fora i wypowiedzi wniosek jeden - dotyczy to wszystkich egzemplarzy w mniejszym, lub większym stopniu. LG jest obecnie jedynym masowym producentem matryc, więc marka telewizora nie ma znaczenia. Jedną z zalet tej technologii miał byc obraz idealnie równomierny. Niestety do tego momentu jeszcze chyba daleko. Biorąc pod uwagę cenę - moim zdaniem jeszcze nie warto. Zwłaszcza przy 65 calach, gdzie wady te są dużo bardziej widoczne, niz przy mniejszych rozmiarach, a cena dużo wyższa.

a do jakiej plazmy wróciłeś?
Bo ja właśnie chcę zamienić plazmę na OLED, a mam Panasonic TX-P46g10e
 

nicek777

New member
Również posiadam ten egzemplarz. Nie mam tego problemu, zauważam lekki banding przy ruchu na bardzo jednolitym tle. Generalnie myślę o kalibracji w przyszłości. Ten tv mimo, że bardzo dobry to tez doskonały nie jest :).
 

jarek9306

New member
Również posiadam ten egzemplarz. Nie mam tego problemu, zauważam lekki banding przy ruchu na bardzo jednolitym tle. Generalnie myślę o kalibracji w przyszłości. Ten tv mimo, że bardzo dobry to tez doskonały nie jest :).

Mam ten sam problem... zastanawiam się czy reklamować... taki efekt mam na drugiej matrycy (pierwsza była wymieniona ze względu na inny defekt...)
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, mam trochę czasu aby pobawić się więcej tym TV.
Jednym słowem mam mercedesa tylko autostrad brak ;)
Pelna moc ukazuje na filmach, do których mam dostęp: Netflixa i YT
Wszelkiego rodzaju filmiki na YT z podróży w 4K są przepiękne.
Cos mi szwankuje webOS, znikają mi kanały z ulubionych, przy kolejnym przełączaniu pomija kanały np 2,4,7,9,12 itd
Mam wrażenie jakby było czegoś za mało, coś zamula, albo procek, mało ramu albo samo oprogramowanie?
Czasem się przywiesi i trzeba czekać parę sekund bo nie reaguje na żadne komendy.
Bardzo fajnie radzi sobie z rożnymi formatami filmowymi i muzycznymi, flac, mkv ,hevc, m2ts (!)
No i ten juddering, rzuca się w oczy, ale w zależności od sygnału, na razie nie rozkminilem od czego to zależy. Potrafi być na obrazach 4K z YT i netflixa, by zniknąć lub być niezauważalny na zwykłych polskich HD jak tvp czy tvn (?) czy na filmach 4K pobranych z sieci (hevc)
Bardzo wygodnie wreszcie mam jednego pilota, wywaliłem dreamboxa i moduł polsatu wsadziłem do TV, działa.
TV nie kalibrowany, ale na necie jest cala masa referencyjnych ustawień do niego ,które się w większości pokrywają. Ciekawi mnie to ,ze w każdym zalecane jest obniżenie ostrości do 0?
Przeskoczyłem z 8-letniej plazmy Panasonica z dreamboxem DM8000, to wiadomo,ze wymagania miałem dość wysokie.
W mojej ocenie oprogramowanie jest do dopracowania, no i ten blur, juddering czy jak wy tam na to mówicie ;) , ale o tym to już czytam 10lat i ciągle jest ;)
Co prawda w opcji True Motion są ustawienia "użytkownika"
i tam dwa paski de-juddering (0) i de-blur (10)
ale nie wiem jak to użyć i czego oczekiwać to nie ruszam
pozdr, wesołych świąt
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Siemka ,dzieki za pomoc z kanalami. Problem byl chyba powszechny
[ update 04.70.30]
1. To improve Youtube VP9 HDR Contents SDR processing issue
2. To improve Smart Retune Deleted Reservations issue
3. To improve OLED Model Screen Saver occurrence issue
4. To improve issue of canceling favorite setting channel in European Standby Channel Update

Kolejna sprawa to chciałbym aby programy uruchamiały się z domyślnie ze ścieżką oryginalna.
Na niektórych kanałach jest to dolby digital.
Kombinuje i niestety muszę to zmieniać ręcznie. Zawsze uruchamia się polska ścieżka mpeg.
W ustawieniach pozmieniałem na "oryginalna ścieżkę" wymusiłem także dolby digital, a mimo to zawsze startuje z mpeg :( jakieś pomysły?

8a48a63335317bdfmed.jpg


eeffa25a21426015med.jpg


8044bd92a3fe5aeemed.jpg
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciężko będzie. Jedynie stwierdzam,ze niemieckie programy reagują poprawnie i startują od ścieżki oryginalnej w dolby digital.
Czyli to polskie programy mają jakoś błędnie zaszytą informację o ścieżce audio,że webOS nie potrafi automatycznie przestawić się na odpowiedni tor dźwiękowy.
Może to jakiś pseudo DD i dlatego system tego nie odczytuje prawidłowo? Przecież jak wyszukiwałem "tylko kanały HD" to połowy nie było mimo,że maja logo HD.
I jak widać, program do edycji kanałów ChanSort identyfikuje te nasze HD jako SD.
No nic trzeba napisać do wsparcia technicznego LG, może coś uradza?
pozdr
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak znajdziesz rozwiązanie,to nie zapomnij się pochwalić.

Siemka, wsparcie LG przyjęło problem, ale ja go rozwiązałem sam :)
Aby uruchamiały się polskie programy domyślnie z oryginalna ścieżką dźwiękową "dolby audio"
należy: ustawienia/ ogólne/ lokalizacja/kraj transmisji -- (żadna - na samym dole listy).

Kolejny jednak problem mam z nagrywaniem.
Otóż zaprogramowałem nagrywanie cykliczne serialu codziennie od poniedzialku do piatku o godz.13.45

adf3b6c29b857d09med.jpg


Nagrywa jak chce :(
W ciągu tygodnia dwa razy nagrał godzinę za późno , wczoraj OK, a już dziś spóźnił się o 30min i nagrał od polowy. Tutaj pewna obserwacja: Kobita wróciła z pracy i włączyła TV i zaczęła oglądać od polowy na żywo, wiedząc,ze i tak się nagrywa wiec później od początku zobaczy.
Figa! :p Nagrało się od tego momentu kiedy włączyła TV... Podejrzewam,ze jakby nie włączyła to znów godzinę później by nagrało?
Data i godzina jest ustawiona prawidłowa , z racji czasu letniego +2 GMT wyświetla się dobrze.
Może pochrzaniłem mu w głowie zmiana tej lokalizacji na "żadną" i głupieje?
jakieś sugestie Betatesterzy za niemałą kasę ;) pozdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry